Líšeň - Zlín B sobota 28.3.15 v 15 hod.

První jarní domácí utkání bude odehráno už s možností využít alespoň pět řad kryté tribuny, takže diváci určitě nezmoknou !

Postavení obou mužstev v tabulce:

7. FC Fastav Zlín B 17 7 4 6 26:27 25
15. SK Líšeň 17 3 4 10 19:35 13

Ve Zlíně jsme 1:0 prohráli, když Přerovský nedal za stavu 0:0 pět minut před koncem penaltu a mi stačili ještě do konce inkasovat !

Poslední utkání Zlína B

.
Juniorka ševců začala jaro vítězně. Tři body získala v Opavě

Víkend snů zkompletovala juniorka ševců. Po úspěšném tažení ve Fotbalové národní lize, nejvyšší celostátní soutěži starších dorostenců i soutěži Sportovních center mládeže starších žáků se žlutomodrým dařilo také v úvodním jarním kole MSFL. Zlínská juniorka vyjela na půdu opavského béčka, kde po kvalitním výkonu zvítězila 3:1, byť závěr dohrávala bez vyloučeného Zavadila.

Slezský FC Opava B - FC FASTAV Zlín B 1:3(0:2)

Branky: 79. Galvas z pen. - 14. Blanař, 15. Hlobil, 64. Chuchma ŽK: Galvas, Gebaeuer – Malý, Zavadil. ČK: 84. Zavadil. Rozhodčí: Polák – Podaný, Kubica.
Diváci: 100

Slezský FC Opava B: Godula – Košárek, Hoza, Dvorník, Macíček, Hrabina (75. Vojtášek), Češek (70. Rolný), Lavrovič (46. Kirchner), Grussmann, Galvas, Gebaeuer. Trenér: Lubomír Hradina.

FC FASTAV Zlín B: Adamuška – Blanař, Malý, Zavadil, Višněvský – Chuchma (76. Koller), Motal, Hlobil, Kurtin – Kraut (72. Nehoda), Červenka (90. Palík). Trenéři: Jan Somberg, Bronislav Červenka.

Komentář

Mladí ševci přijeli na půdu posledního týmu tabulky s jednoznačným cílem urvat tři body. Hned od začátku se tlačili dopředu a již v sedmé minutě hlavičkoval nebezpečně, leč nepřesně Kurtin. Za dalších sedm minut již ale Motal protlačil míč po levé straně a po centru na zadní tyč se přízemní dorážkou prosadil Martin Blanař – 0:1.

Zlínská radost byla dvojnásobná hned o minutu později. Za velkým vápnem si našel odražený balon Patrik Hlobil a zamířil přesně k tyči – 0:2. Mladí ševci byli na koni a v půlce úvodního dějství si z nátlakové hry vypracovali další příležitost. Blanař vysunul Kurtina, před nímž na poslední chvíli zasáhl vybíhající Godula.

Tím však celá akce neskončila. Míče se znovu zmocnil Blanař, tentokrát si vybral Krauta a jeho tečovaný pokus skončil jen těsně vedle tyče. Hned z následného roku napálil odražený balon kousek vedle brány Višněvský. Slezané tolik nebezpeční nebyli a hrozili téměř výhradně z rohových kopů. Po jednom z nich hlavičkoval nepřesně Dvořák.

Další náznak šance předvedli Opavští o dvě minuty později. Po autovém vhazování a centru Gebaeura se dostal k míči Galvas, než jej však v dobré pozici zpracoval, byl ozbrojen. Poslední velké chvíle úvodního dějství tak patřily mladým ševcům. Nejprve střílel těsně vedle Červenka, v předposlední minutě pak Motal uvolnil Višněvského, jehož pokus skončil na tyči.

Jako první se ve druhém dějství osmělili domácí, přímý kop Grussmanna však mířil nad břevno. Pak se do svého soupeře opět zakousli Zlínští. Po dobrém presinku získal míč Višněvský, na pravé straně vysunul Blanaře a ten jen těsně minul. Další velkou příležitost měl v 63. minutě Červenka. Hostující útočník postupoval sám na Godulu, ten jej však vychytal.

Následná akce už ale gólovou tečku přinesla. Hlobil našel na pravé straně Tomáše Chuchmu a ten bombou na přední tyč pečetil výhru mladých ševců – 0:3. Drobnou komplikací už byl pouze faul Zavadila na pronikajícího Grussmanna, po němž Galvas nařízenou penaltu proměnil – 1:3. Zlínský obránce byl navíc krátce nato po druhé žluté kartě vyloučen, závěrečný opavský tlak už ovšem Zlínští přestáli.

V příštím kole cestují mladší ševci do Líšně.

Věříme, že si Líšni podaří vrátit Ševcům porážky ze Zlína, i když Zlín je teď na vítězné vlně, A mužstvo se dotáhlo na špici tabulky a bojuje o postup do I. ligy a B mužstvo v Opavě.
Přijďte povzbudit Líšeň v jeho boji o záchranu v MSFL !

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 24.03.2015 v 22:36