Hodonín prohrál s Moravskou Slavií, proti Svratce se na výhru nadřel

Moravská Slavia Brno – FK Hodonín 2:0 (0:0)
Branky: Radim Záruba z penalty, Stanislav Zedníček

Hodonín: Petráš – Kyselka, Víšek, H. Maršálek – J. Maršálek, Novotný, Petrucha, Polák, Šturma – Adamec, Ondryáš (Mokrý, Knotek).

FC Svratka Brno – FK Hodonín 2:3 (0:2)
Branky Hodonína: Tomáš Knotek, Jiří Maršálek, Petr Šturma

Hodonín: Jícha – Mokrý, Kyselka, H. Maršálek, Novotný – J. Maršálek, Polák, Šturma, Knotek – Adamec, Ondryáš (Petráš, Beker, Grabec, Skočík, Chaloupka).

Hodonín – Nejhorší zápas v zimní přípravě mají za sebou hodonínští fotbalisté. Po podzimu sedmý tým divize D v sobotu nestačil na Moravskou Slavii, které po bídném výkonu na umělé trávě v brněnských Ivanovicích podlehl 0:2. Druhý tým krajského přeboru dal oba góly z pokutových kopů.

První penaltu nařízenou za faul Kyselky na hranici pokutového území proměnil Radim Záruba, ruku stopera Víška pak potrestal Stanislav Zedníček. Hodonín se na odpověď nezmohl. „Zápas bych nechtěl vůbec hodnotit, protože to z naší strany byla jedna velká katastrofa. Byl to náš nejhorší výkon v přípravě. Hráli jsme bez chuti, zapálení, pohybu, důrazu,“ zlobil se kouč slováckého celku Mario Rossi.

Ten měl v Brně k dispozici stejné hráče jako ve středu ve Skalici. Celý sobotní duel odchytal brankář Petráš, ve druhé půli do hry zasáhli i Knotek s Mokrým.

Hodonínu se proti Moravské Slavii vůbec nedařilo. Většina akcí divizního týmu končila kvůli nepřesnostem na pozorné obraně Brňanů. Ti ukázali svoji kvalitu a soupeře z vyšší soutěže pořádně prověřili. „Morenda má výborný tým. Určitě má na to, aby se na jaře porvala o postup,“ říká Rossi.

Zkušení hráči, jako má právě Moravská Slavia, Hodonínu scházejí. „Nějaké šance jsme měli, ale hra neměla vůbec žádný řád. Bylo to hrozné. Balony nám odskakovali, všechno bylo prostě špatně,“ uvedl Rossi.

O něco lepší utkání hodonínští fotbalisté odehráli v neděli proti Svratce Brno. Slovácký celek se však proti vedoucímu týmu první B třídy skupiny A pořádně natrápil. Sedmý tým divize D nakonec vyhrál 3:2, když vítězný gól vstřelil v 81. minutě Petr Šturma. Ani jeho trefa ovšem nemohla zakrýt všechny nedostatky. „Jsem zklamaný. Byl to zatím nejhorší víkend, který jsem v Hodoníně zažil,“ řekl Rossi.

Zatímco proti Morendě se Hodonín do mnoha vyložených šancí nedostal, proti Svratce Brno se střelecky trápil. „Nedali jsme spoustu vyložených šancí včetně pěti samostatných nájezdů na soupeřovu branku,“ pravil Rossi, který marně dumal nad tím, proč mladý tým nedokázal o víkendu navázat na výkon ze Skalice. „Možná za tím byla únava nebo něco jiného, každopádně naše hra měla k ideálu daleko,“ uvedl Rossi, který dal v neděli šanci i třem dorostencům. Ve druhé půli se na hrotu útoku objevili brankář Petráš s asistentem Bekerem. „Po přestávce v naší hře nebyla žádná kvalita,“ řekl hodonínský kouč.

Favorita poslal do vedení Knotek. Druhý gól přidal v závěru úvodní části Jiří Maršálek.

Svratka, za kterou nastoupil třeba bývalý ligový záložník Zdeněk Valnoha či obránce Milan Macík, ovšem dokázala ve druhém poločase skóre srovnat. Domácí ale nerozhodný stav neudrželi, když deset minut před koncem rozhodl Šturma. „Svratka má určitou kvalitu, ale rozdíl tříd by měl být na výsledku vidět,“ pronesl Rossi.

Ten stále postrádá obránce Spaziera. Zkušený zadák sice zahájil zimní přípravu, ale do žádného přípravného utkání zatím nenastoupil. „Je stále naším hráčem, ale připravuje se individuálně, protože kvůli pracovním povinnostem nestíhá zápasy ani tréninky,“ informuje vedoucí hodonínské mužstva Ivan Šerfözö.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 27.02.2015 v 00:31