Naposledy se obě mužstva potkala v sezóně 2011/12
4. Ne 28.08.2011 10:15 Sigma Olomouc B - SK Líšeň 2:0
19. So 07.04.2012 14:30 SK Líšeň - Sigma Olomouc B 0:2

Sestava: Sedmidubský - Čampa (65.Suchý), Krejčí J., Drábek, Skok - Pecha (75.Šudoma), Malík - Koudelka, Dostálek, Mičko (65.Oprchal) - Krejčí M.

Hodnocení Zbyňka Zbořila, trenéra SK Líšeň: „Podle mě má Olomouc nejlepší juniorku v soutěži a dnes to jen potvrdila. Fotbalově jsme na soupeře nestačili a hosté, kteří měli na hřišti výborného Ordoše a Dreksu, dokázali stupňovat tempo, kterému jsme nakonec podlehli. První půlhodina byla ještě z naší strany dobrá, ale už závěr první půle byl jasně v režii hostů. Po změně stran jsme měli velkou příležitost otevřít skóre, v podobě trestného kopu z hranice šestnáctky, ale nedali jsme a na druhé straně dostaneme gól ze standartky z půlky. Opět jsme se mohli dostat zpět do zápasu, ale velkou příležitost neproměnil Ríša Dostálek po nahrávce Mička a z další hrubé chyby jsme dostali na 0:2. Objektivně musím přiznat, že soupeř byl jasně lepší, ale porazili jsme se sami, když jsme jim góly darovali. Teď nás čeká série čtyř zápasů včetně Kroměříže, které hodně napoví v boji o záchranu.“

Stejně jako tehdy i dnes je B mužstvo Olomouce na čele tabulky, je druhé, ale první Zábřeh má o zápas víc, ale vede jen o bod.
2. SK Sigma Olomouc B 14 7 6 1 30:14 27
14. SK Líšeň 14 3 4 7 19:25 13

Poslední utkání Olomouce:

SK Sigma Olomouc B – Zlín B 2:2 (0:1)

Branky: 53. Falta, 88, Svozil – 31. Hradil, 62. Višněvský. Rozhodčí: Vostrejž – Černý, Podaný. ŽK: Blaha, Svozil, Texl, Rolinc, Kalvach. Diváci: 80.

SK Sigma B: Blaha - Texl, Svozil, Bystroň, Jemelka - Schmidt (69. Buchvaldek), Kalvach, Habusta (80. Richter), Falta - Chorý, Rolinc. Trenér Augustin Chromý.

Zlín B: Adamuška – Jelečka, Višněvský, Hlobil (51. Koller), Červenka, Blanář, Motal, Živulič, Hradil (60. Nehoda), Malcharek (73. Polomík), Jurič.

Sigma B doma ztratila dva body
02.11.2014 / B tým

Tým SK Sigma Olomouc B prodloužil sérii neporazitelnosti na 11 zápasů. Ale radost z dnešního výsledku neměl. Béčko mělo v utkání proti Zlín B velikou převahu, hodně šancí, jenže pouze remizovalo.

Sigma hned od úvodního hvizdu soupeře zamkla před jeho bránou a vytvářela si jednu šanci za druhou. Dvakrát střílel během prvních minut zápasu Texl. V 5. měl tutovku Rolinc, vyražený míč dával přes hlavu na prázdnou Chorý, ale trefil břevno. V 9. minutě střílel vedle Schmidt, o tři minuty později v další tutovce trefil Rolinc brankáře. Hrálo se prakticky jen na jednu bránu, ale dát gól, to se Hanákům nedařilo. Schmidt střílel mimo, pak přišla další šance Rolince, ten tentokrát trefil protihráče. Hosté poté vyrazili do brejku a z první střely na branku šli do vedení. Na dění na hřišti se ale nezměnilo nic. Sigma tlačila, měla šance, jenže bez vstřelené branky, v první půlce měli domácí jen rohových kopů deset.

Osm minut po přestávce se konečně Sigma dočkala zaslouženého gólu, závar před bránou hostů ukončil přesnou střelou Falta. Jenže pak to bylo podobné jako v prvním poločase. Zlínu se zase podařilo z první střely na bránu dát gól a vedl. Ale zase se nezměnilo nic. Hosté v deseti bránili, Sigma dobývala. Svozil hlavičkoval z malého vápna vedle, Buchvaldkovo gólové zakončení z úhlu vytáhl brankář na roh. Jedenáct minut před koncem byli ve vápně posláni k zemi krátce po sobě Jemelka a Buchvaldek, ale nepískalo se nic … V 87. minutě přestřelil z deseti metrů Bystroň. Nakonec se Sigma přece jen druhé branky dočkala, dvě minuty před koncem vystřelil nechytatelně zpoza šestnáctky Svozil.

„Ztratili jsme dva body. Bylo to hodně emotivní utkání. Hráli jsme velmi kvalitní fotbal, těžko jsem měl co vytknout hráčům o přestávce. Fotbal je takový, že ne vždycky to mužstvo, které má více šancí, zápas zvládne. My jsme nezvládli některé mikrosituace, které si musíme rozebrat,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

video z tohoto utkání je na http://www.sigmafotbal.cz/sigmatv.html?idv=2613Z videa je patrná obrovská převaha Olomouce a jen nepromění vyložených šancí znamenalo, že utkání bylo nakonec remízové.

Olomouc zatím prohrála jen jedno utkání, navíc Líšeň Olomouc v dosavadních šesti utkání nikdy neporazila, uhrála jen jednu remízu a to ještě v Olomouci. Doma vždy prohrála, i když jednou hrála proti deseti hráčům delší dobu, ale Navrátil (později ligový hráč), vstřelil branku a Olomouc 1:0 vyhrála.
Líšeň musí zkusit uhrát alespoň remízu, protože postavením v tabulce, hráčským kádrem,.. je Olomouc velkým favoritem tohoto utkání.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 04.11.2014 v 18:39