so 18.10.2014 v 15 hod. Hlučín - Líšeň

Jediná utkání v MSFL odehrála tato mužstva v roce 2011/12, předtím Hlučín hrál II. Ligu.
So 15.10.2011 10:15 SK Líšeň - FC Hlučín 1:2
Ne 27.05.2012 10:15 FC Hlučín - SK Líšeň 1:0
Proměněná penalta Martina Hanuse rozhodla o vítězi boje s Líšní. Soupeř z chvostu tabulky předvedl bojovný výkon, ovšem na body nedosáhl.

„Líšeň u nás neodehrála špatné utkání, hlavně v prvním poločase nás pořádně trápila,“ přiznal kouč Hlučína Pavel Hajný. Tým z předměstí Brna dokonce ve dvou případech nastřelil břevno Pavlenkovy brány.

„Na jejich hře bylo vidět, že hrají o všechno. Vyrukovali na nás s aktivním pressingem a ten nám dělal problém,“ poznamenal hlučínský kouč. Jedinou šanci Slezanů měl Hanus, ale trefil pouze tyč.
Ve druhém poločase šla hra domácích nahoru. V 72. minutě dostal Hanus přihrávku od Koubka, v šestnáctce si obhodil obránce, ten ho fauloval a kopala se penalta. Tu domácí kanonýr proměnil. „Zbývající část zápasu jsme si už pak pohlídali a dovedli utkání k vítězství,“ uzavřel Hajný.

Branka: 72´Hanus
Žluté karty: 35´Oprchal, 53´Čampa
Sestava Hlučín: Pavlenka – Štefek, Čelůstka, Coufal, Skřehot – Mozol, Košňovský, Wludyka (77´Bogdaň), Mucha (84´Šupolík) – Hanus, Botonjič (58´Koubek). Trenér: Pavel Hajný

Sestava Líšeň: Plchůt – Benešovský (83´Matoušek), Drábek, Čampa, Široký – Oprchal, Mičko (67´Milotínský), Skok, Suchý (80´Dršťka)– Malík, Sudoma. Trenér: Oldřich Janusicza

Ne 12.10. 10:30 Fastav Zlín B - FC Hlučín 1:2
Hlučín už 6 zápasů v řadě neprohrál, ze tří posledních domácích zápasů 2x remizoval jednou vyhrál.
V utkání 11.kola Moravskoslezské fotbalové ligy měla juniorka Zlína s řadou dorostenců nakročeno k úspěchu. Proti Slezanům po první půli vedla, hosté však po přestávce srovnali a čtyři minuty před koncem se štěstím otočili výsledek na svojí stranu.
V první půli byli domácí i přes nízký věkový věk lepším a nebezpečným celkem. Od začátku utkání byli Zlínští aktivnější, vypracovali si několik šancí a ve 34. minutě se radovali z gólu.
Po akci Holíka který poslal míč za obranu na Hradila, přehodil vyběhnuvšího gólmana a nekompromisně potrestal tuto chybu vedoucí brankou 1:0.
Na konci poločasu mohli hosté znovu inkasovat ale hostující brankář měl plné práce a přímou střelu zneškodnil.
Ve druhém dějství dali Slezané mladým ševcům lekci z produktivity. Hned z větší šance srovnali, když se hostující hráč Petr Ondrušík prodral zlínskou obranou a přesnou střelou na přední tyč vyrovnal skóre na 1:1.
Domácí byli kvalitnější v rozehrávce, ale chybělo jim lepší zakončení. V závěru zápasu čím dál více přebírali iniciativu hosté a dokonce se jim podařilo utkání otočit.
V 86.minutě našel hostující hráč Petr Ondrušík zcela volného Martina Hanuse a ten zápas rozhodl ve prospěch Slezanů 1:2.

FC FASTAV ZLÍN B - FC HLUČÍN 1:2 (1:0)
Branky: 34. Hradil - 54. Ondrušík, 86. Hanus
Rozhodčí: Vojkovský - Dresler, Mrázek
ŽK: Michálek - Váňa
Diváci: 110
Zlín B: Švec - Blanař, Jurič, Pavlíček,Michálek - Hradil, Holík (60. Stuchlík), Kalus, Mlýnek M. (73. Nehoda) - Červenka, Žůrek (83. Mlčák). Trenér: Jan Somberg.
Hlučín: Bartoš - Heinik, Mac,Malcharek (46. Žižka) - Mucha, Váňa, Dostál (82. Hanus), Foltýn, Limanovský (73. Neumann) - Badalyan, Ondrušík. Trenér: Milan Valachovič.

Hodnocení Milana Valachoviče:
Jsem rád za vítězství a tři body, které budou na jaro velmi dobré, ale už tak nejsem spokojen s výkonem. Po 20.minutě, kdy jsme na hřišti dominovali jsme naprosto nepochopitelně začali hrát individualisticky a soupeř nás za to potrestal. Snad jsme si mysleli, že se mladíci ze Zlína porazí sami a naši jednotlivci se utápěli v kličkách a soubojích. O poločase byl čas si uvědomit, že takto cesta k vítězství nepovede a začali jsme hrát týmově. Podařilo se nám vyrovnat Ondrušíkem, který patřil v zápase k nejlepším hráčům a v 87.minutě po akci Ondrušíka a jeho přihrávce dal střídající Hanus vítězný gól a ukázal všem našim ofenzivním hráčům jak se má chovat útočník a navíc všem ukázal velký charakter.

Pro domácího trenéra Valachoviče má utkání známky derby, naposledy trénoval Břeclav a všechna utkání proti Líšně včetně přátelských pojímal velmi emotivně a bude chtít Líšni dokázat, že on s Líšní neprohrává.

Vzhledem k postavení mužstev v tabulce nic jiného než vítězství domácích nikdo ani neočekává. Takže Líšni nezbývá, než řádně bránit a pokusit se neinkasovat a uhrát alespoň remízu.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 15.10.2014 v 22:21