SK Líšeň - Kroměříž so 27.9.2014 v 16:00

So 24.09. 16:00 hřiště HS Kroměříž - SK Líšeň 6:2
So 05.05. 15:00 hřiště SK Líšeň - HS Kroměříž 1:1
branky: 58. Oprchal - 48. Janča
SK Líšeň: Sedmidubský - Čampa (K), Široký, Krejčí J.,Skok, Koudelka, Dostálek, Drábek(46.Šudoma),Mičko (81.Milotínský) - Malík, Oprchal (66.Krejčí M.)

V sobotním odpoledni se utkaly dva celky z nejspodnějších pater třetiligové tabulky.Ve veledůležitém souboji o záchranu jsme přivítali na našem hřišti Hanáckou Slavii Kroměříž.

Od úvodního hvizdu jsme převzali otěže do vlastních rukou a diktovali tempo zápasu. Vytvořili jsme si sice tlak, hnáni větrem a domácími fanoušky, ale vyprodukovali jsme jen několik střeleckých pokusů, které končily na rukavicích brankáře hostí Lovásika nebo se nevešly mezi tři tyče. Oproti posledním dvěma domácím duelům našim hráčům nechyběla vůle po vítězství a nasazení.Druhý poločas jsme nezačali vůbec dobře. Po nedorozumění v obraně se dostali Hanáci lacině k rozehrání rohového kopu a z této standardní situace padl první gól zápasu. Ten nás zhruba na deset minut vyhodil z tempa. Do zápasu nás vrátila standardní situace, ze které srovnal skóre nikým neatakovaný Zbyňa Oprchal. I nadále jsme se snažili vybojovat vítězství, ale šance, které hráči měli, neproměnili. Duel posledního s předposledním skončil remízou 1:1, která naší situaci příliš nepomohla.

Chtěla bych poděkovat fanouškům, kteří hlasitě podpořili naše hráče a přispěli k fotbalové atmosféře, která v Líšni už dlouho nebyla.

Z webu Zábřehu:
V neděli 15. září jsme pokračovali naším šestým letošním vystoupením v MSFL. Hostili jsme tým, který po loňských výkonnostních problémech hraje letos kvalitní fotbal a nachází se na opačném pólu tabulky. I když výsledek napovídá o jednoznačném průběhu, opak je pravdou. Soupeř měl po většinu utkání více ze hry, ovšem lekci z produktivity jim dali domácí hráči.
Již v 8. minutě se uvolnil přes obránce v prostoru pravého křídla Lukáš Krčmařík, jeho přesný centr našel nabíhajícího Martina Bačíka, který z blízka doklepl míč do sítě. Ve 12. minutě se na druhé straně dostal Handl ke zpětné přihrávce, ale z hranice velkého vápna těsně minul branku. Strašákův přímý volný kop ve 12. minutě byl sice tečován, naštěstí pro domácí skončil v náruči gólmana. Ve 25. minutě našla Steinerova přihrávka zase Handla, jeho zakončení mířilo daleko mimo branku. Následný rychlý protiútok dvojice Bačík – Binar stačila obrana hostů zablokovat a ve 28. minutě prošel z pravé strany opět Lukáš Krčmařík, jeho křížná střela skončila těsně mimo pravé tyče. Běžela 35. minuta a Zábřeh po pěkné kombinační akci pojistil své vedení. Tomáš Binar vystřelil, míč ještě stačil tečovat Tomáš Komenda, takže brankář Marák míč jen vyrazil před sebe, vyraženého míče se zmocnil Martin Bačík a zkušeně skóroval. Do konce poločasu měli dvě slibné šance hosté, nejprve stačil Steinerův pokus zablokovat David Čep a ve 44. minutě po rozehraném rohovém kopu netrefil Budín hlavou branku. Po zahájení druhé půle jsme měli možnost přímého kopu, pokus Martina Bačíka srazila zeď na rohový kop. V 56. minutě ještě zneškodnil Marák střelecký pokus Lukáše Krčmaříka, následný protiútok hasil na poslední chvíli ve vápně David Čep. Šturmův vydařený střelecký pokus efektně vyrazil Martin Šustr. V 59. minutě po dlouhé přihrávce na vysunutého Tomáše Komendu se tento hráč individuálně uvolnil přes oba stopery a umístěnou střelou k tyči skóroval potřetí. Pak přišli opět pokusy hostů, v 72. minutě střídající Slaměník trefil hlavou náruč dobře postaveného brankáře, v 75. minutě zahrával Chýla téměř od půlící čáry přímý kop, který naštěstí pro domácí nikdo netečoval, takže jej mohl zachytit Martin Šustr do své náruče. Za zmínku stojí na druhé straně zahrávaný rohový kop Lukáše Krčmaříka v 76. minutě, míč se otřel o spojnici břevna a tyče a zvláště samostatný nájezd Tomáše Komendy téměř přes polovinu hřiště, tentokrát ovšem stačil brankář Marák nohou přízemní střelu vyrazit. Pak se ještě do šancí odstávali hostující Slaměník a Cverna, jejich zakončení však v obou případech postrádalo přesnost. To se však již blížil závěr a domácí již žádnou komplikaci nepřipustili a vybojovali tak další cenné vítězství.

Sestava:

SK SULKO Zábřeh: Šustr – Rajnoha (69. Kotůlek), Čep, Kovář, Pospíšil – Krčmařík (83. Vaník), Binar, Kyselý, Swiech – Bačík (77. Kapl), Komenda. Trenér: Jiří Balcárek.

SK HS Kroměříž: Marák – Cverna, Budín, Netopil, Chýla – Perůtka (90. Látal) – Handl – Steiner, Šturma, Strašák (46. Slaměník) - Ševčík. Trenér: Michal Nehoda.

I když doma, tak pod dojmem posledních zápasů rozhodne dobrá obranná činnost Líšeň, protože za poslední dva zápasy Líšeň obdržela 7 branek

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 26.09.2014 v 23:24