Líšeň - Opava B v sobotu 6.9.2014 v 16 30

Už jsem hráli MSFL s Opavou A, která na jeden rok sestoupila do MSFL a vyhrála všechny zápasy, až na dvě remízi s SK Líšeň. V době trénoval Opavu náš dnešní trenér pan Mazura.
Letošním roce opět Opava A hrála a vyhrála MSFL.

Bez posil opavské béčko na fotbalisty Vyškova nestačilo Z webu JmKFS:
Opava, Chlebičov – Ze čtyř úvodních zápasů moravskoslezské ligy hráli fotbalisté MFK Vyškov tři na hřištích soupeřů. Přesto se v tabulce zařadili mezi šestici, která s devíti body tvoří její čelo. O víkendu bezpečně vyhráli souboj nováčků v Opavě.

Zdánlivě snadný úkol. Záložní tým druholigového SFC ve třech odehraných kolech vstřelil jednou branku a devětkrát inkasoval. Na posledním místě byl s nulovým ziskem. Jenže u B týmů nikdy nevíte, v jaké sestavě vyběhnou na trávník. „Máme hodně mladý tým, nikdo nám nevěří, ale když nás posílí někdo z áčka, můžeme být silní, protože mladíci jsou hodně pracovití,“ upozorňoval Lubomír Hrabina, trenér opavské rezervy, která do moravskoslezské ligy postoupila z druhého místa v severomoravské divizi E.

Proti Vyškovu ovšem dostal k dispozici jen tři hráče, kteří den před tím byli v sestavě náhradníků v prestižním derby Opavy se Sigmou Olomouc. Hosté tedy mohli souhlasit s rolí favorita a naplňovat ji začali okamžitě.

Po čtyřech minutách se do míče opřel zhruba z pětadvaceti­metrové distance Lahodný a míč po jeho parádní pumelici s přispěním pravé tyče skončil v síti Slezanů. „Jejich stoper to z velkého vápna vyhlavičkoval ke mně. Já jsem stál asi pět metrů za vápnem a vzal jsem to z voleje. Padlo to tam pěkně, ale velkou roli sehrál Pepa Čtvrtníček, který clonil brankáři. Myslím, že ten proto nic neviděl. Když jsem vystřelil, tak Pepa se míči uhnul,“ připsal autor gólu zásluhy i hlavnímu vyškovskému kanonýrovi.

Hosté pak dění na hřišti zcela ovládali a brzy se dočkali i druhé branky. Po půlhodině hry našel Studený před opavskou brankou Koláčka, ten hlavou prodloužil balon na zadní tyč, kde stál připravený Lahodný, a svým druhým zásahem v utkání upravil na 0:2. Devatenáctiletý vyškovský odchovanec tak v jednom utkání vyrovnal svůj divizní účet. „V divizi jsem dal dva góly Bystrci. Tyto jsou ale cennější, jsou moje první ligové. Je to krásný pocit, ale důležitější je, že se vyhrálo. Zápas nebyl tak úplně jednoduchý, i když jsme jej měli většinu času pod kontrolou,“ upozornil Lahodný.

Jeho výkon ocenil i trenér Miloslav Machálek, byť stále zůstal náročný. „Góly se počítají. Lukáš a taky Němeček odčinili své nevýrazné výkony v utkání s Hlučínem. Celkově jsme určitě byli jasně lepším mužstvem. Jistě, pomohl nám rychlý první gól, ale pak to byl z naší strany poctivý zodpovědný fotbal,“ chválil kouč své svěřence.

Domácí se dostali k ohrožení branky střežené Ladislavem Kollárem až v závěru prvního poločasu. Ránu Továrka obránci zblokovali přímo k nohám Gebauera, ale ten pálil z dobré pozice vedle levé tyče.

Také úvod druhé pětačtyřiceti­minutovky patřil hostům. Z dálky vypálil Holub a jeho rána šla jen těsně nad břevno opavské svatyně. Po hodině hry mohl třetí trefu Vyškova přidat znovu agilní Holub, jenže jeho hlavičkový pokus zazvonil na pravou tyč Hampelovy brány. Na téže straně vystřelil nad Urbančok. „Ve druhém poločase už jsme hráli víc z hlubokého bloku, ale šance jsme si vytvářeli pořád. Zejména ta Holubova byla tutová,“ upozornil Machálek.

Postupně se pak do hry dostala také opavská rezerva. Lavrovič z přímého kopu našel hlavu Gebauera, jenže ani ten nedokázal vstřelit kontaktní gól. V závěru ještě zahrozil střídající Uvíra, jenž se obtočil kolem obránce. Z deseti metrů však vystřelil jen do ochranné sítě za hostující bránou a v nastavení neuspěl zbrklou střelou ani Lavrovič, a rezerva Opavy tak prohrála počtvrté v řadě. Naopak hosté napravili porážku z Hlučína.

MSFL – 4. kolo:

Opava B – MFK Vyškov 0:2

Poločas: 0:2. Branky: 4. a 33. Lahodný. Rozhodčí: Batík – Klíma, Dubravský. ŽK: Galvas, Hoza – Kucharčuk. Hráno v Chlebičově.

Opava B: Hampel – Mezera, Zagol, Hoza, Hrabina – Demel (46. Lavrovič), Gebauer, Kuzník, Galvas (65. Maléř) – Továrek (61. Uvíra), Neubert. Trenér Lubomír Hrabina.

Vyškov: Kollár – Němeček (67. F. Novotný), Koláček, Hodinář, V. Novotný – Studený – Holub, Jeřábek, Lahodný (80. Žoček), Urbančok (71. Kucharčuk) – Čtvrtníček. Trenér Miloslav Machálek.

Z webu Opavy:
Béčko stále čeká na první body, nyní nestačilo na Vyškov

C H L E B I Č O V - Rezerva Slezského FC nedokázala bodovat ani ve čtvrtém utkání MSFL. Opavská omladina se na hřišti v Chlebičově utkala s Vyškovem. Hosté brzy otevřeli skóre a po půlhodině hry přidali druhý gól. Opava se po změně stran zlepšila a vytvořila si několik slibných příležitostí, proměnit ale nedokázala ani jednu. Výsledkem je čtvrtá prohra v řadě.

4.kolo, neděle 31.8.2014, 10:30

Opava B - Vyškov 0:2 (0:2)