Zlín B - Líšeň 1:0

Z webu Zlína
Povedlo se! Juniorka ševců zkompletovala vítězný domácí hattrick a udolala Líšeň

Infarktovou koncovku se šťastným koncem pro juniorku ševců přineslo utkání 4. kola MSFL na zlínské Letné. Žlutomodří po hektickém finiši zdolali Líšeň 1:0 a zkompletovali v úvodu soutěže vítězný domácí hattrick. Raritou zápasu je, že oba celky zahodily po jednom pokutovém kopu.

Mladí ševci opět kvůli velké marodce áčka nemohli využít žádné posily ze širšího kádru druholigového celku a jejich soupiska čítala věkový průměr pouhých 19,5 roku, naopak Líšeň coby farma prvoligové Zbrojovky přivezla posily z prvního mužstva a celkově měla v průměru hráče starší o pět let.

Přesto to byli mladí ševci, kteří si díky aktivnímu úvodu vypracovali první dvě tutovky, jenže Holík se svými příležitostmi nenaložil dobře. Do třetice přišla šance z největších. Po faulu ve vápně byla nařízena ve 14. minutě penalta, domácí Hradil však pokutový kop neproměnil a důvod k úsměvu měl po dobrém zákroku brankář Doležal.

Líšeň postupem času srovnala hru a v některých okamžicích dokázala po zlínských ztrátách ve středu hřiště také nebezpečně zazlobit. Na konci úvodní dvacetiminutovky pálil doprostřed brány hostující Šumbera. Na opačné straně zaujal průnik Blanaře, s nímž si Doležal poradil stejně jako o tři minuty s přímým kopem Holíka.
Líšeň předvedla rychlost a dravost zásluhou Omelchenka, tomu však na poslední chvíli vystavil stopku dobrým obranným zákrokem Pavlíček. V předposlední minutě pálil z přímého kopu ze slibné pozice nad bránu brněnský Přerovský a poločas uzavřel na opačné straně další přímý kop Holíka do boční sítě.

Druhý poločas dlouho nabízel spíše boj uprostřed hřiště a přehršel nepřesností, z nichž vybočovaly pouze tři hlavičky Líšně. Deset minut po změně stran zamířil vedle Omelchenko, po hodině hry chyběly doslova centimetry Přerovskému, a když už deset minut před koncem po rohu Sus bránu trefil, míč šel přímo doprostřed.

Přesto se brněnský celek málem ujal vedení. Šest minut před závěrečným hvizdem posoudil asistent rozhodčího Dresslera velmi necitlivě ruku zlínského Kollera ve vápně, ačkoliv ji měl domácí záložník u těla, a Líšeň kopala penaltu. K té se postavil Přerovský, míč ovšem napálil pouze do břevna.

A tak mladí ševci ze své jediné nebezpečné akce ve druhé půli trestali. Hlobil vzápětí rozehrál standardní situaci žlutomodrých, ve vápně se k hlavičce prodral Elšík a chytrým obloučkem překonal hostujícího gólmana. Pro hosty to byla studená sprcha, a přestože ve druhé půli byli lepším mužstvem, na rovnání již nedosáhli.

VÝSLEDEK – 4. KOLO MSFL: FC FASTAV ZLÍN B – SK LÍŠEŇ 1:0 (0:0)

Branka: 85. Elšík

Rozhodčí: Mikeska – Dressler, Klíma

ŽK: Blanař, Koller – Široký, Lutovský

Diváci: 105

Zlín B: Adamuška – Blanař, Hlobil, Pavlíček, Zavadil – Hradil (79. Michálek), Koller, Holík (46. Chuchma), Nehoda – Chwaszcz, Elšík. Trenér: Jan Somberg.

Líšeň: Doležal – Lutonský, Sus, Široký, Fall – Šumbera, Pecha (88. Lisický), Sedlák, Přerovský – Moukanza (63. Milotínský), Omelchenko. Trenér: Josef Mazura.