Fastav Zlín B - Líšeň, so 30.8. 10 30 hod.

Se Zlínem B jsme hrávali naposledy v sezoně 2011/12:
15. St 14.09. 16:30 Fastav Zlín B - SK Líšeň 5:2
30. St 23.05. 17:00 SK Líšeň - Fastav Zlín B 1:2
Zvláště varovné je utkání ve Zlíně, kdy celé mužstvo „jelo konečně vyhrát venku“, jak to dopadlo, je vidět na výsledku.

Ve středu 14.9.2011 hrajeme vložené kolo MSFL ve Zlíně, kde nastoupíme proti zlínské juniorce. Ta je v tabulce po odehraných šesti kolech na patnáctém místě s jedním bodem při skóre 4:13. Zápas ve Zlíně začíná v 16.30 hod.

HFK Olomouc-Zlín B 1:0

branky: 5.Dostálek (as.Dufek), 84.Hebron (as.Krejčí)

Sestava: Sedmidubský - Nosko, Hebron, Drábek Mar. (70.Široký), Mičko - Pecha - Dufek (56.Hlavinka), Dostálek, Belej, Šudoma (56.Vrtěna) - Krejčí

Hodnocení trenéra SK Líšeň Zbyňka Zbořila: „Oproti minulému zápasu v Jihlavě jsme udělali jednu změnu a to zpětné zařazení Pechy na svůj post s cílem vyztužit naši defenzivní činnost. V minulých zápasech jsme udělali hodně hrubých individuálních chyb, které nás stály body. Dnes jsme v tom pokračovali, hned v 1.minutě netrefil jasný míč Drábek a domácí šli zadarmo do vedení. Brzy jsme se dostali opět do hry, když hlavou po centru Dufka vyrovnal Dostálek. Vzápětí jsme udělali další hrubou chybu v obraně a znovu prohrávali. Směrem nahoru jsme stále hrozili a hlavně z levé strany jsme měli dostatek dobrých centrů před bránu, ale bez využití. Jako přes kopírák jsme ještě do poločasu dostali třetí gól. První tři střely na naši bránu skončily gólem. Ve druhém poločase jsme si vytvořili tlak, domácí hráli na brejky, takže o zajímavé situace před oběma bránami nebylo nouze. My měli šanci Šudomy, 2x Krejčího a nakonec místo korigování výsledku s možností rvát se do závěru o bod, přišla další hrubá chyba a gól na 4:1. Dostáváme hrozně laciné branky, které soupeřům nabízíme někdy až triviálními chybami sami. Hráči si musí připustit a cítit osobní zodpovědnost za chyby, které nás sráží a dostávají celý klub pod tlak. V předzápasové přípravě největší důraz klademe na jistotu řešení situací v obranné fázi, protože sílu nahoru máme, šance si dokážeme vytvořit, dali jsme ve dvou posledních zápasech venku 5 branek a vezeme jen bod. Mužstva jako my musí vycházet z dobré defenzívy a sílu jsme vždy měli v rychlém přechodu do útoku, ale když lacino inkasujeme většinou jako první, tak jsme postaveni do úplně jiné role a tu hlavně v obranné činnosti nezvládáme. V sobotu proti velice kvalitnímu Zábřehu hrajeme o důvěru diváků a nejen jejich.“

Juniorka ševců první venkovní výjezd nezvládla

Juniorka ševců z prvního vítězství v novém soutěžním ročníku MSFL rychle vystřízlivěla. Zlínští mladíci ve druhém kole nestačili dle papírových předpokladů na mnohem zkušenější celek Zábřehu, který o své výhře rozhodl již za půlhodiny. Na tři góly domácích už žlutomodří odpověď nenašli.
Branky: 2., 23. a 75. Komenda, 29. Binar. ŽK: Koller, Chwaszcz.. Rozhodčí: Vostrejž – Kubica, Horák.
Diváci: 360

FC FASTAV Zlín B: Adamuška – Zavadil, Pavlíček, Hlobil, Višněvský - Hradil (62. Chuchma), Holík, Koller, Nehoda (77. Blanař) - Chwaszcz (46. Elšík), Kopečný. Trenér: Jan Somberg.

Komentář

Hned v úvodní minutě Zábřeh zahrozil, Bačíkovo varování v podobě nepřesné hlavičky se však minulo účinkem. Vzápětí totiž exzlínský útočník vybojoval balon, Pospíšil jej nacentroval na hlavu Komendy a ten poprvé překonal Adamušku. Pak si připsali solidní zákroky oba brankáři, kteří včasným vyběhnutím řešili brejkové situace soupeře.

Zábřehu vedoucí branka pomohla a Zlínské se snažil co nejdřív dorazit. Mladí ševci vydrželi odolávat jen do půlky poločasu. Komenda vystihl hostující malou domů, následně poslal míč před bránu, kde si jej dezorientovaní obránci srazili sami do vlastní sítě. Šanci na návrat do zápasu měli ševci vzápětí. To by však musel Kopečný trefit odkrytou bránu.

To se ale nestalo a Zábřeh zatloukl třetí hřebíček do zlínské rakve. Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči Binar a bylo po zápase. Juniorka ševců se přesto pokusila vykřesat jiskřičku naděje a do přestávky ještě dvakrát zahrozila. Kopečný ovšem po sólu bránu netrefil, po Zavadilově centru do pokutového území zase minul míč zakončující Koller.

Na začátku druhé půle hlavičkoval po rohovém kopu domácích nad bránu Čep, na opačné straně tvrdě pálil Nehoda. Mladí ševci se pak pokusili Zábřeh zatlačit před jeho šestnáctku, což se jim i povedlo, leč bez zakončení. To domácí Pyclík střílel po rychlé akci jen těsně nad bránu. Podobně si po centru Bačíka počínal i Pospíšil.

To už zase byli domácí na konci a po Bačikově akci musel znovu k zemi Adamuška. Ani on ale čtvrt hodiny před koncem nestačil na nůžky Komendy po rohovém kopu, které střihly přesně do brány. Alespoň o čestný úspěch hostujícího mužstva se neúnavně snažil Kopečný, jenomže dvakrát jej v krátkém časovém sledu výborně vychytal pohotový Šustr. Utkání tak skončilo přesvědčivou výhrou Zábřehu.

3. So 23.08. 10:30 Fastav Zlín B - SFC Opava B 3:0:
Juniorku ševců nasměroval k výhře nad Opavou vydařený první poločas

Juniorka ševců zatím doma válí. Ve třetím kole MSFL navázali zlínští mladíci na výhru z úvodu soutěže a na Vršavě si poradili s béčkem Opavy. Žlutomodří nakročili k pozdější výhře 3:0 výkonem v první půli, po změně stran už Slezané kousali.

Branky: 12. Hradil z pen., 42. Elšík, 90. Nehoda ŽK: Kopečný. Rozhodčí: Mrázek – Kneisl Z., Kneisl L..
Diváci: 161

FC FASTAV Zlín B: Švec – Blanař, Pavlíček, Hlobil, Zavadil – Kopečný, Holík (85. Heger), Koller, Hradil (61. Nehoda) – Elšík (68. Chuchma), Chwaszcz. Trenér: Jan Somberg.