MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Orlová - SK Líšeň, so 16.08.2014, 16:30 (Orlová)

FK Slavia Orlová je fotbalový klub hrající i v sezóně 2014/2015 Moravskoslezskou fotbalovou ligu. FK Slavia Orlová má hlavní stadion s přírodním trávníkem a vedlejší hřiště s umělou trávou 3. generace (v srpnu roku 2009 nahradila škvárové hřiště).

Historicky 1. mistrovské utkání odehrála SK Slavia Orlová (původní název, který byl schválen 1. září roku 1930) v dubnu roku 1931 a vyhrála v Bílovci 4:1. V roce 2000 hrozil klubu bankrot, před kterým ho uchránilo město Orlová a převedlo hrací práva na Divizi z Karviné. V sezoně 2011/12 skončila Orlová v Divizi E na 1. místě a zajistila si tak historický postup do MSFL. Od sezony 2012/13 Orlová zakládá po letech opět i B-tým (juniorku), která bude hrát Okresní soutěž.

Tomu ovšem předcházely problémy a zánik Vítkovic.

Lubomír Vlk přichází zachránit Orlovou 23.2.2011 10:41

Fotbalisty Orlové povede na jaře Lubomír Vlk. Cíl je jediný. Zachránit divizi.
Žádné truchlení a nadávání na celý svět, že jeho milovaný klub zmizel z fotbalové mapy. Lubomír Vlk, coby bývalý sportovní ředitel a zároveň trenér Vítkovic v jedné osobě, se ihned pustil do další práce. Upsal se divizní Orlové. „Po pravdě jsem uvažoval, že si od fotbalu minimálně půl roku odpočinu. Pak se mi to rozleželo v hlavě a říkal jsem si, že kdybych seděl doma, bylo by to ještě horší,“ řekl Vlk. Do Orlové ho přivedl Josef Jadrný, který s ním mužstvo povede jako asistent trenéra. „S Pepíkem jsem trénoval už ve Vítkovicích. Ozval se mi s tím, ať jim pomůžu se záchranou. O Orlové jsem začal uvažovat už v době, kdy jsem věděl, že Vítkovice budou asi končit,“ vysvětlil Vlk.
Orlová měla o Lubomíra Vlka zájem už několik let zpátky. „Tehdy to ale nebylo možné. Měl ve Vítkovicích i řadu jiných funkcí, ze kterých se nemohl jen tak lehce vyvázat. Teď to vyšlo, i když za poněkud nepříjemných událostí,“ připomněl předseda orlovského klubu Radislav Mojžíšek konec vítkovické kopané.
Mojžíšek pro nové trenérské duo Vlk-Jadrný vytyčil jasný, ale složitý cíl. Záchranu v divizi. Orlová je momentálně čtrnáctá a poslední Havířov má jen o dva body méně. „Musíme mužstvo posílit. Co vím, tak i Havířov posiluje o šikovné hráče a možná za něj bude hrát i Miroslav Matušovič,“ vyjádřil obavy z havířovského rivala.
Dá se očekávat, že Orlovou v nejbližších dnech čekají změny. „Někde jsem slyšel, že do Orlové přivedu půl Vítkovic. Tohle odmítám. Někdo určitě přijde, ale nebude to tak, že budou automaticky hrát. I Orlová má svoje šikovné fotbalisty a nikoho nebudu preferovat,“ má jasno Vlk.
V Orlové se počítá až s pěti hráči Vítkovic. „Máme vytipované fotbalisty, o které máme zájem. Jednalo by se ale zatím jen o hostování. O které hráče půjde, nechci ale prozradit,“ tajil ještě minulý týden Mojžíšek. Ten už myslí i na další sezony. „Klub musíme stabilizovat, abychom mohli v příštích sezonách hrát v divizi v horní polovině tabulky,“ přeje si Mojžíšek.
Nový trenér divizní Orlové nejde k úplně neznámým hráčům. „Proti Orlové jsme s Vítkovicemi několikrát hráli přípravná utkání, a hráče jsem tak před mým příchodem trochu znal,“ oznámil Vlk. Že by se bývalý fotbalista Vítkovic se zkušenostmi z FC Porto vrhnul i v Orlové na práce funkcionáře, odmítá. „Ne, to vážně dělat nebudu. Mě Orlová angažovala jako trenéra a budu dělat jen to, co má trenér v popisu práce,“ oznámil Vlk.
V budoucnu se tomu úplně nebrání. Nejdřív ale musí přebolet rána, kterou dostal ve Vítkovicích, když klub skončil. „Ta práce je v jistém směru zajímavá, a když bylo všechno v klubu relativně v pořádku, tak mě bavila. Ale poslední měsíce to bylo náročné na psychiku. Prošel jsem si očistcem. Kdyby ale někdy přišla taková nabídka, přijal bych ji jen v klubu, který má před sebou perspektivu,“ dodal Vlk.
Že by ale angažmá v Orlové přijal jen aby zapomněl, co se v minulých měsících dělo ve Vítkovicích, odmítá. „Kdo mě zná, ví, že i kdybych trénoval žáčky, půjdu do všeho po hlavě a každý zápas chci vyhrát,“ pravil Vlk.

2012/1312. FK Slavia Orlová-Lutyně 30 9 9 12 43:50 36
2013/14
8. FK Slavia Orlová-Lutyně 30 9 11 10 31:32 38

Poslední zápas Orlové

Zlín B-Orlová 1:0(0:0)
9.8.2014

Orlová ztratila ryze remízový zápas

Nejtěsnější porážkou zahájili nový ročník MSFL fotbalisté Orlovské Slavie.

Ukázalo se však, že nahradit Jansa s Vlkem, stabilní hráče obrany, do které se na jaře de facto nesahalo, bude obtížné. „Nejspíš se budeme muset obrnit trpělivostí. Čeká nás další obměna mužstva a může trvat, než si všechno sedne, jak má,“ upozorňuje dopředu kouč Slavie Pavel Poledník.

Toho zaskočila hra jeho týmu v první půli. „Tam jsme měli být odvážnější. Soupeř v sestavě s mnoha mladými hráči byl aktivnější, natěšenější na zápas a také nebezpečnější,“ přiznal Poledník.

Brankáři Pacanovskému dokonce po ráně Višněvského pomohlo břevno. Druhá půle už vyhlížela jinak. Dobrou půhodinku hrála Orlová a měla tři velké šance. „V této pasáži jsme mohli zápas zlomit v náš prospěch. Bohužel už takový fotbal občas bývá - v době našeho tlaku se prosadil soupeř,“ zalitoval Poledník. A protože žádný další gól už nepadl, Orlová prohrála.

Fastav Zlín B – Slavia Orlová 1:0 (0:0)

Branka: 73. Hradil. Rozhodčí: Ogrodník. ŽK: Nehoda, Hradil (oba Z). Diváci: 138.

Orlová B: Pacanovský – Káňa, Kaizar, Skoupý, Halán (76. Lišaník) – Tomáš (74. Panák), Vybíral, Puškáč, Schroner – Kurušta (65. Klimas), Urban. Trenéři: Pavel Poledník a Josef Jadrný.

Po prvním utkání Líšně doma je každý soupeř favoritem, to ovšem neznamená, že Líšeň jede do Orlové předem poražena, ovšem nesmí jet s pocitem, že musí všechny síly vrhnout do útoku a soupeře přestřílet.
Jedná se první vzájemné utkání těchto soupeřů, neznáme ani prostředí….
Orlová také prohrála v prvním kole MSFL, bude domu chtít napravit reputaci, musí chtít vyhrát. Dobrý obrana, odolání v prvním poločase může nahlodat soupeře, a přinést třeba i nějaký bodový zisk pro Líšeň.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 14.08.2014 v 14:49
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.