Brankáři: VOGL Marek (84), NEORAL Dominik (91)
Obránci: SKLENÁŘ David (86), RUMAN Jan (90), ČÍHAL Roman (87), VYSKOČIL Michal (82), ZLÁMAL Jaroslav (85), ICELA Jakub (95)

Záložníci: MRHÁLEK Stanislav (94), KRHUT Dominik (86), KADLEC Svatopluk (81), LACIGA Jaroslav (82), ČERVENKA Bronislav (75), DVOŘÁČEK Michal (84), OURODA Fillip (95)

Útočníci: PACIOREK Jaromír (79), ŠROM Michal (87)

Trenér: LEHKOŽIV Jindřich, asistent trenéra: LACIGA Jaroslav, masér: LAŠÁK František, vedoucí mužstva: LANČA Lubomír

Přišli: Sklenář – hostování Napajedla, Ouroda – hostování 1.FC Slovácko, Šrom – hostování Zlín, Mrhálek – návrat z hostování Holešov, Icela – z dorostu
Odešli: Barcuch – ukončení hostování Zlín, odtud Rakousko, Mršťák – ukončení hostování Horka n/M, Kopečný – ukončení hostování Zlín, Letrik – Martin (Slovensko)

Poslední utkání:
So 14.04.2012, 15:00 hřiště Spartak Hulín - SK Líšeň 3:1

Dvořáčkův hattrick sestřelil soupeře: SK Spartak Hulín – SK Líšeň 3:1
Domácí zápas proti Líšni přinesl dobrou fotbalovou podívanou a mnoho hezkých momentů. Hosté jsou namočení sestupem. S trochou nadsázky řečeno, vzhledem k tomu, že Spartak v úvodu jara 2x shodně prohrál s celky ze spodu tabulky (Rosice i HS shodně 2:0), byla Líšeň v utkání favoritem.

Hosté z Brna s sebou přivezli Richarda Dostálka, a tak na místě došlo k setkání bývalého hráče klubu VTJ Kroměříž, i jehož pokračovatelem Spartak je, a činovníků tohoto klubu Luboše Štébla, Lubomíra Lanči a Jaroslava Baďury, nynějšího trenéra Hanácké Slavie Kroměříž. Trenér Spartaku Pospíšil oproti zápasu v Rosicích postavil do utkání na místě stopera uzdraveného Jaroslava Zlámala, jinak sestava zůstala totožná.

Od počátku utkání bylo vidět, že hosté do Hulína přijeli bojovat o body. Zápas vyšel na straně Líšně zejména Jakubovi Mičkovi, který svůj důraz a rychlost několikrát proměnil ve velkou výhodu Líšně.

Ve 3. minutě musel poprvé zasahovat Vogl, když zlikvidoval přízemní centr Líšně směřující ze strany na malé vápno. Podobu propagační akce měl v 7. minutě Dvořáčkův centr ze strany, na který navázal slabou hlavičkou Otruba, s čímž ovšem Sedmidubský v brance Líšně nemohl mít problém.

Tutovku si pak hosté nachystali na 8. minutu. Hbitý Mičko prošel po kraji jako nůž máslem až do pokutového území a namířil přízemní centr před branku, tam šel do skluzu Martin Krejčí, ovšem zcela neuvěřitelně netrefil prázdnou branku, ale míč namířil nad ni.

Domácí Spartak se nenechal zaskočit, v 9. minutě odpověděl Lacigovým rohem, po němž hlavičkoval Ruman do ruk Sedmidubského. Rychlý průnik Líšně v 12. minutě Malík zakončoval centrem na číhajícího Martina Krejčího, Vogl však centr opět vystihl a zlikvidoval jej. Brankář Spartaku musel zasahovat i v 18. minutě po střele Martina Krejčího na přední tyč, Vogl pro jistotu vyrazil míč na rohový kop. Sekvenci pološancí zakončil ve 22. minutě Laciga přímým kopem nad branku Líšně.

Ve 30. minutě rohový kop Spartaku v podání Lacigy zamířil na hlavu Zlámala, ten nasměroval balón k Ševelovi a jeho hlavička-přihrávka minula volnou zadní tyč branky Líšně.

Ve 32. minutě Lacigův křížný pas do běhu si zpracoval Dvořáček, prošel do pokutového území a střelou na zadní tyč propálil Sedmidubského 1:0.

Vedení Spartaku mělo však pohříchu jepičí život. Hned v následující minutě nedůraz Kadlece při bránění umožnil Richardovi Dostálkovi projít z úhlu do pokutového území Spartaku a pěknou technickou střelou, která zapadla do zadní šibenice, obstřelit brankáře Vogla stojícího na přední tyči. 1:1 Byť branka padla do naší sítě, ve skutečnosti šlo opravdu o pěkný fotbalový moment zkušeného fotbalového matadora.

Se závěrem první půle se Spartak přiblížil výrazně k Sedmidubského bráně ještě v 41. minutě. Spolupráce Lacigy, Otruby a Ševely v podobě série vzájemných přihrávek však díky precizní defenzívě hostí k brance nevedla.

Do druhého poločasu nastoupili oba soupeři bez změn v sestavě.

Ve 49. minutě Líšeň zahrozila opět jako první. Centr Koudelky nasměroval nad branku Martin Krejčí. Pak ovšem přišel ke slovu Spartak.

Závar v pokutovém území, zakončil Mičko faulem na Zlámala před šestnáctkou. Míč k nařízenému přímému kopu na branku si postavil Michal Dvořáček; v 51. minutě přímý kop přes zeď zakroutil přes postavenou zeď a brankář Sedmidubský míčzřejmě viděl až nad zdí a hned poté v síti, protože se ani nestihl pohnout z místa 2:1.

Branka na 2:1 zlomila definitivně průběh utkání. Hosté, ačkoliv se snažili ještě hrozit směrem dopředu, začali odpadávat a iniciativu převzali hráči Hulína.

I další zajímavý fotbalový moment byl brankový a měl ho na svědomí znovu Michal Dvořáček. Lacigovu přihrávku na Mršťáka a následný centr před branku proměnil blonďatý záložník Spartaku v branku na 3:1 v 68. minutě.

Střelec Spartaku byl při chuti i nadále. V 76. minutě si obhodil Čampu a šel za míčem vůči Sedmidubskému, ten však byl u balónu dříve.

Tím se však účet zápasu definitivně vyčerpal, po závěrečném hvizdu sudího Plesara byl výsledek stvrzen.

Spartak nyní čeká venkovní zápas proti těžkému celku MSK Břeclav, doma se uvidíme za 14 dní proti juniorce Slovácka.

Hodnocení trenéra: Od začátku utkání jsme chtěli hrát aktivně a kromě 8. minuty, kdy jsme málem inkasovali, si myslím, že to bylo dobré a zbytek poločasu jsme odehráli nahoře. Vytvářeli jsme tlak a drželi jsme se i kombinačně. Z jednoduché akce dal Dvořáček na 1:0, ovšem hned vzápětí krásnou technickou střelou Dostálek srovnal na 1:1. Já jsem hráče nabádal, abychom se i nadále snažili hrát kombinačně a technicky, a to přineslo další branky. Na závěru jsem útočnou fázi posílili ještě i Paciorkem, ale na výsledku už se nic nezměnilo. Jsem rád, že jsme zvítězili a získali 3 body, jsme za ně rádi.

Rozhodčí: Plesar, AR1: Pochylý, AR2: Batík, delegát: Legierský

Spartak: Vogl – Barcuch, Ruman, Zlámal, Pácl – Mršťák (78. Pospíšil), Kadlec, Laciga, Dvořáček – Ševela (87. Němec), Otruba (65. Paciorek).

Líšeň: Sedmidubský - Čampa, Krejčí J., Drábek, Skok (75.Šudoma) - Benešovský, Malík - Koudelka (55.Suchý), Dostálek, Mičko (75.Oprchal) - Krejčí M.

FC Elseremo Brumov – SK Spartak Hulín 2:6

3.8.2014 | 08:16:41 - Poslední přípravné utkání sehrál Spartak na Valašsku, kde byl již v tradičním zápasovém času hostem místního Brumovského celku včetně zkušeného místního rodáka Tomáše Polácha. Trenér Lehkoživ v zápase oželil doléčující se Honzu Rumana, Romana Číhala a Michala Šroma.

Samotný zápas už měl parametry mistrovského utkání. Od počátku se hrál oboustranně svižný fotbal, v němž měl navrch náš tým. Ten si v úvodní desetiminutovce vypracoval i dvě povedené střely, ale obě zlikvidoval domácí brankář. Domácí poté hru trochu srovnali, nicméně byl to Spartak, který Paciorkem otevřel skóre. Na to ještě v první půli domácí reagovali srovnáním skóre, aby vzápětí vedení na svou stranu strhl Spartak Krhutem.

Druhá půle se víceméně odehrávala též v režii hostů z Hulína, nicméně domácí Brumov několikrát dokázal naše zadní řady pozlobit, mnohdy stačilo více důrazu či přesnosti zakončujících hráčů a mohla hra domácích přinést Spartaku i významné komplikace. Naplno se pak projevila zkušenost Spartaku, který zvýšil na 3:1 opět Paciorkem. Domácí snížili ještě na 2:3 Poláchem po chybě naší obrany, kdy v pokutovém území zůstali 3 volní hráči a právě zkušený matador s díky z penaltového puntíku uklidil míč do sítě. Poté však přidali branky Krhut, důrazný Dvořáček a poslední branku přidal Brumov sám, když si obránce srazil do branky centrovaný míč. Spartak v utkání neproměnil ještě několik dalších šancí.

Tímto skončilo přípravné období, zbývá poslední týden na doléčení neduhů a příští týden v sobotu ostrý start v Líšni.

Spartak: Vogl – Sklenář, Zlámal, Červenka, Vyskočil – Ouroda, Kadlec, Laciga, Dvořáček – Paciorek, Krhut.
střídání 2. poločas: Neoral, Icela, Mrhálek

Branky: Paciorek 2, Krhut 2, Dvořáček, vlastní

Část hráčů Hulína prošla ligovými mužstvy Zlín, Olomouc, Ostrava, Brno, Uherské Hradiště,.. Paciorek jako obrovský talent hrál již od šestnácti do devatenácti ve Feyenoordu Rotterdam. Čtvrté místo v loňské sezoně není jistě náhodou a jedině nováčkovské nadšení Líšně může této zkušenosti zkusit konkurovat.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 06.08.2014 v 07:20