Jak se připravuje náš první soupeř v MSFL Hulín

Doplněno
Příprava mužů zahájena

14.7.2014 | 20:00:32 - Letní minipřestávka je u konce. Muži Spartaku dnes vyběhli k prvnímu letnímu tréninku. Trenér Jindřich Lehkoživ ve Sportovním areálu přivítal osvědčená jména jarní sezóny. Oproti jarní sezóně je však naše sestava chudší o tato jména: Pavel Krajča – zůstává v Baťově, Andrej Letrik – studijní povinnosti na Slovensku, Vlastimil Barcuch – odchod do Rakouska, Miloš Kopečný - příprava ve Zlíně. Novinkou je rovněž konec Josefa Mršťáka. Staronovou tváří je Jakub Řihák, který by se měl již zotavit ze svého zranění, kvůli němuž stál téměř rok. Další nové tváře zvenčí se nakonec na tréninku zatím neobjevily. Naopak z vlastních zdrojů zahájili přípravu lonští dorostenci Dutkevič s Mrhálkem a letošní vycházející kluci. Jak si povede tým v přípravě, máme možnost začít sledovat tento týden již ve dvou zápasech. Ve středu od 17 hodin v Kvasicích hrajeme proti juniorce Bohemians 1905 a tamtéž v sobotu od 10 hodin proti Zlínu „B“.

SK Spartak Hulín - FC Bohemians 1905 juniorka 1:2

16.7.2014 | 22:23:57 - Po dvou dnech náročného tréninku nastoupili naši hráči na stadionku v Kvasicích proti juniorům pražské Bohemky v této sestavě: Neoral - Ruman,Řihák, Číhal,Vyskočil - Mrhálek, Laciga, Kadlec, Dvořáček - Paciorek, Karamon.
Ve druhém poločase střídali Vogl, Icela, Krhut, Ouroda, Gahura a Zlámal.
Začátek utkání zastihl naše hráče ještě nerozehrané a s těžkýma nohama po náročném tréninku, navíc nově sestavená obranná čtveřice zpočátku marně hledala obvyklou souhru. Toho využili běhaví junioři a v 7.a 18.minutě se dostali do dvoubrankového vedení.

Poté se hra našeho celku zlepšila a zejména příchodem Krhuta místo nováčka Karamona se dostávali do šancí i naši hráči, kteří ve 36. minutě snížili Paciorkem na 1:2.

Ve druhém poločase už probíhala hra víceméně pod naši taktovkou, pozorné obrany na obou stranách však změnu skóre nepřipustily. V horkém odpoledni se hrál na dobře upraveném trávníku velmi solidní fotbal, který poskytl oběma trenérům dost příležitostí otestovat nové hráče.

Další zápas nás čeká v sobotu od 10 hodin rovněž v Kvasicích proti Zlínu „B“.

SK Spartak Hulín – FC Fastav Zlín „B“ 1:1

19.7.2014 | 13:24:45 - Dopolední přípravný zápas mezi „B“ Zlína a týmem Spartaku se odehrál na pěkném hřišti v Kvasicích. V dresu Zlínských se objevilo několik fluktuantů 1. týmu, a to včetně nám dobře známého Miloše Kopečného. Spartak představil v 1. poločase testovaného Davida Sklenáře a Filipa Ouroudu, do druhého poločasu nastoupili postupně i další hráči – mladíci.

Samotná hra se v prvním poločase víceméně odehrávala v režii Spartaku. Hned v úvodu neproměnili své 4 tutovky Krhut s Paciorkem, i když nakonec Paciorek vstřelil vedoucí branku. Zlínští ještě v první půli srovnali skóre.

Druhý poločas se po prostřídání naopak odehrával v režii žlutomodrých, ti ale nedokázali vstřelit branku. Na druhé straně se to nepovedlo ze sólového nájezdu Krhutovi, když mu v rozhodné chvilce míč trochu uskočil a byl u něj dřív brankář Zlína, ten byl rovněž úspěšnější i při další šanci Krhuta v závěru zápasu.

Spartak nyní čeká přípravné utkání v Hranicích v úterý 22. 7. 2014 od 17:00. Sobotní přípravný zápas je zatím ještě v jednání s ohledem na výsledek předkola poháru.

Spartak: Vogl – Vyskočil, Zlámal, Ruman, Sklenář – Ouroda, Laciga, Červenka, Dvořáček - Paciorek, Krhut. střídání 2. poločas: Neoral – Kadlec, Číhal, Mrhálek, Icela, Karamon, Gahura.

branka: Paciorek

Remíza v Hranicích

23.7.2014 | 11:26:35 - SK Hranice - SK Spartak Hulín 2:2 (0:2) Další přípravný zápas začal netradičně. Těsně před zápasem se hráči dozvěděli, že místo původně hlášeného hlavního stadionu v Hranicích se bude hrát na hřišti v Ústí u Hranic. Po příjezdu do této vesnice čekalo další překvapení. Nehrálo se na hlavní hřišti, ale na velmi nekvalitní, náhradní hrací ploše. Celková rozladěnost se projevila i v začátku utkání, kdy bojovní domácí stačili s našimi hráči držet krok, nám se naopak vůbec nedařila naše kombinační hra, a tak místo dobrého fotbalu byla k vidění pěkná holomajzna. S přibývajícím časem se hráči uklidnili a začali pevně přebírat otěže hry. Výsledkem byla také ve 24.minutě pěkná kombinační akce, kterou rozjel Dominik Krhut, míč předložil před prázdnou branku Červenkovi Jarda Paciorek a Broňa si konečně připsal trefu v dresu Hulína. Ve 42.minutě to byl agilně hrající Krhut, který zvýšil na 2:0 v náš prospěch. Do druhého poločasu poslal trenér Lehkoživ na hřiště zbývající, především mladé hráče a hra se zase vyrovnala. Domácí nejprve po chybné rozehrávce Svati Kadlece vstřelili Ferencem první branku a v 59.minutě zaskočili domácí Neorala v naší brance podruhé. Přes některé náznaky šancí na obou stranách se do konce už skóre nezměnilo. V sobotu nás čeká další přípravné utkání v Přerově, kde na hlavním hřišti byl stanoven začátek na 17.30hod.

Lubomír Lanča

Vogl - Sklenář, Číhal, Zlámal, Icela - Červenka, Kadlec, Laciga, Dvořáček-Krhut, Paciorek. střídali Neoral,Vyskočil,Ouroda,Mrhálek,Karamon.

Branky: Červenka, Krhut

1.FC Viktoria Přerov - SK Spartak Hulín 2:4 (1:4)

26.7.2014 | 22:32:51 - K dalšímu přípravnému utkání zajížděli hráči Hulína v úmorném vedru pouze se třinácti hráči, když na lavičce zůstali jen brankař Neoral a Standa Mrhálek. Trenéru Lehkoživovi chyběli zranění nebo nemocní Kadlec, Ruman, Řihák a Dvořáček. Absence těchto hráčů však od počátku zápasu nebyla příliš znát, Hulín hrál rychlý, běhavý a kombinační fotbal, který byl v první poločase okořeněn i velmi pěknými brankami. Už v sedmé minutě rozjel akci Ouroda, mič přes Lacigu a Krhuta se dostal k Červenkovi a ten neomylně vsítil vedoucí branku Spartaku. V 18.minutě na Lacigův rohový kop naskočil Číhal a zvýšil na 2:0 pro Spartak. Ve 27.minutě to byl opět Červenka, který po centru Krhuta upravil na 3:0 a když se ve 35.minutě nádherně trefil Paciorek nevypadalo to s domácími dobře. Čtyřgólové vedení však ke konci naše hráče trochu ukolébalo a po chybné rozehrávce hostů vsítil ve 41.minutě Bogdaň, posila Přerova, snižující gól. Hned po přestávce ve 48.minutě dali domácí druhou branku. S přibývajícími minutami ubývali hráčům obou stran síly, což bylo nepříjemné zvláště pro hostujícího trenéra, který neměl možnost střídání. Přesto si však Hulín udržoval stálou převahu a jen smůla a malý důraz v koncovce je připravil o brankové navýšení. Zejména šance smolaře Krhuta, ale i Vyskočila a Paciorka byly víc než slibné.

Vogl-Sklenář,Číhal,Zlámal,Icela-Ouroda,Laciga,Červenka,Vyskočil-Krhut-Paciorek.Ve druhé půli střídali Neorala Mrhálek

Branky: Červenka 2, Číhal, Paciorek