SK Líšeň - Hodonín so 24.05. 16:30

Kořeny dnešního mužstva Hodonína je třeba hledat původně v Šardicích, se kterými Líšeň sváděla souboje v divizi před postupem do MSFL z druhého místo právě za Šardicemi. Mládež Šardic přešla do Hodonína.

ROK 2010 OČIMA RSM HODONÍN

Došlo k odstoupení Šardic ze soutěží řízených ŘK ČMFS pro Moravu a tím pádem k ohrožení činnosti hodonínského SCM (sportovního centra mládeže). V tuto chvíli tak totiž klub přestal splňovat jednu z hlavních podmínek pro jeho udělení (mužstvo mužů musí hrát nejméně divizi).
Pak přišla záchrana prvního týmu ve Fincentrum Krajském přeboru a následný mimořádný postup z posledního nesestupového místa (13.příčka) do divize. Díky tomuto kroku opět v Hodoníně splňují jednu z hlavních podmínek pro schválení SCM. Dále se zde rozloučili s hlavním sponzorem a proběhlo také nespočet jednání na místní radnici o podpoře fotbalu ve městě.

utkání Líšně s Hodonínem:
So 25.08.2012 15:00 hřiště Líšeň - Hodonín 2:0
St 29.05.2013 15:00 hřiště Hodonín - Líšeň 0:4
So 26.10.2013 14:30 hřiště Hodonín - Líšeň 0:0
V Hodoníně na náhradním hřišti (hlavní se opravuje) se v prvním poločase hrálo poměrně vyrovnané utkání, ovšem s většími šancemi pro domácí.

Líšeň zahrozila Milotinským, který z pravé strany míč zasekl a vystřelil levou nohou, míč mířil ke vzdálenější tyči, ale brankář domácích jej stačil vytlačit na rok. Druhou šancí byla střela po průniku Drábka do velkého vápna z levé strany, střela šla vedle vzdálenější tyče.

To domácí měli dvě vyložené šance. Z jejich pravé strany šel centr po zemi rovnoběžně s brankou přes naše malé vápno, kde byli dva nekrytí hráči soupeře a jeden z nich z asi 4m dokázal nastřelit břevno. A další vyložená šance byla po našem rohu, kdy šli dva hráči soupeře do brejku na dva naše hráče a soupeř postupoval sám na branku, brankář Petr zachránil.
V druhém poločase začali domácí náporem, ale bez větších šancí. Postupně Líšeň přebrala iniciativu. Nejprve Dostálek po pěkné kombinační akci vystřelil z hranice velkého vápna a minul těsně pravou tyč branky domácích. Další šanci měl Drábek, kdy po našem rohu se srazil brankář domácích se svými obránci, míč se dostal k Drábkovi a ten z úhlu netrefil opuštěnou branku domácích.

Až do 80 min. byla Líšeň lepší. V této minutě se dostával do úniku hráč domácích, ale pomezní rozhodčí zvedl praporek na znamení ofsajdu. Široký však tohoto hráče současně zastavil nedovoleně. Hlavní rozhodčí si signalizace pomezního nevšiml a chystal se udělit Širokému červenou kartu. Po protestech hostů se šel hlavní dotázat k pomeznímu a z toho, že nakonec červenou kartu udělil a soupeř kopal trestný kop, lze usoudil, že pomezní signalizaci ofsajdu asi popřel.

Domácí se snažili ve hře proti deseti hráčům Líšně vstřelit vítěznou branku. V poslední minutě měli k tomu opět 100% šanci, kdy po centru střílel hráč domácích opět z malého vápna vysoko nad.

Sestava Líšně: Petr - Čampa, Široký, Sus, Drábek - Milotinský, Šidla, Dostálek, Matoušek - Nosko, Mezník
střídali: Nguyen, Večeřa, Buc, připraven byl brankář Klímek

Postavení v tabulce:
4. SK Líšeň 26 14 4 8 54:25 46 7
10. RSM Hodonín 26 6 12 8 33:37 30 -9

Hodonín pod Rossim vyhrál:
– Trenérská rošáda se vedení slováckého celku vyplatila. Fotbalisté Hodonína, které místo odvolaného kouče Luďka Zlámala vedl mládežnický trenér Mario Rossi, zvítězili v předehrávce 26. kola nad Velkým Meziříčím 4:1 a dosáhli mety třiceti bodů.

O záchranu bojující domácí rozhodli páteční duel v úvodní půlhodině, kdy odevzdanému soupeři nastříleli tři branky. Zaslouženou výhru RSM pečetil ve druhém poločase útočník Tomáš Pospiš, který se blýskl hattrickem.

Hodonín to na Velké Meziříčí umí. Slovácký celek porazil soupeře z Vysočiny i ve druhém letošním vzájemném měření sil. Zatímco na podzim byl slovácký celek rád i za výhru 2:1, v jarní odvetě mělo utkání ještě jednoznačnější průběh.

„Podali jsme perfektní výkon. Otázkou je, zda bude impuls krátkodobý, nebo potrvá déle. Pro hráče to bylo oživení, ale myslím si, že bychom zvítězili i pod trenérem Zlámalem. Kluci si hrábli na dno sil a já jim za to děkuji,“ prohlásil trenér RSM Mario Rossi.

Nový vládce hodonínské lavičky absolvoval s prvním týmem pouze dva tréninky. I přesto dokázal trápící se mužstvo pozvednout. Hra mladého týmu měla spád. Domácím hráčům nescházelo odhodlání ani fotbalovost. „Na přípravu moc času nebyl, ale na druhé straně to nebyla věc tréninku, ale hlavně psychiky. Potřebovali jsme hráče nahecovat, což se nám povedlo,“ pronesl Rossi. „Chtěli jsme, aby se kluci uvolnili, byli pokorní a sebevědomí. To byla slova, která jsem jim řekl. Důležité bylo, že nesli odpovědnost. Hráči makali jeden za druhého,“ přidal náročný kouč.

Hodonín začal proti Velkému Meziříčí famózně. Ránu Pospiše sice dokázal hostující gólman Invald vyrazit na břevno, ale v 7. minutě už se domácí forvard radoval z gólu. Polák vysunul spoluhráče z útoku, který nedal brankáři soupeře žádnou šanci.

Než se hosté otřepali, prohrávali o dvě branky. Po Ondryášově přihrávce a Invaldově zaváhání se prosadil Polák.

„První poločas jsme vyloženě odflákli. Kluci vůbec nebojovali. Taky to podle toho vypadalo. Brankář dvakrát zaváhal, dostali jsme z toho góly a bylo po zápase,“ zlobil se trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal.

Jeho tým zahrozil v úvodní části pouze dvakrát. Hlavička kanonýra Simra skončily vedle.

Třetí úder zasadil protivníkovi Pospiš. Jednadvacetiletý fotbalista se ve 24. minutě prosadil přesnou střelou k tyči.

Hosté mohl následně vrátit do hry Simr. Pokus bývalého hráče Jihlavy a Zbrojovky Brno zblokoval domácí kapitán Spazier.

Meziříčí pomohla až poločasová přestávka a důrazná domluva kabině. Hosté se po trenérově kritice zlepšili a začali výt mnohem nebezpečnější. „Chtěli jsme zabojovat o lepší výsledek. Výkon týmu se sice zlepšil, ale Hodonín byl celkově lepší a vyhrál zcela zaslouženě,“ pravil Smejkal.

V úvodu druhé půle orazítkovali v krátkém sledu břevno domácí svatyně Caha s Krejčím. Hodonín nebral varování vážně a v 50. minutě inkasoval. Brankáře Petráše překonal Eduard Smejkal.

Hráči v zelenočerných dresech po obdržené brance přidali. Drápal ještě pálil z úhlu vedle, ale v 67. minutě už se domácí radovali. Po nejhezčí akci zápasu, kdy se míč přes Poláka a Hynka Maršálka dostal k volnému Pospišovi, který zblízka završil hattrick.

„Tomáš podal excelentní výkon. Dal jsem mu volnost. Řekl jsem mu, ať si na útočné polovině dělá co chce. To se vyplatilo. Při ztrátě míče ale dokázal být pokaždé za míčem a dodržoval taktické pokyny,“ chválil hlavní postavu pátečního duelu Rossi.

Zraněnými zdecimovaní hosté nedokázali na nepříznivý vývoj reagovat a nakonec byli rádi za konec.

„Máme osm hráčů základní sestavy dlouhodobě mimo. Máme štěstí, že jsme nahráli body na podzim,“ prohlásil Smejkal. Ten neměl výhrady pouze k výkonu svých svěřenců, ale také k výrokům trojice rozhodčích. „Moc často si na sudí nestěžuji, ale z tohoto se mi chtělo blinkat. To, co předvedl například asistent při náběhu Simra, který vybíhal z vlastní poloviny a on mu odmává ofsajd, byl výsměch fotbalu. Kvalita rozhodčích odpovídá úrovni divize,“ pronesl Smejkal.

K výkonu hlavního arbitra měli výhrady i domácí, kteří přišli v poslední minutě o vyloučeného Rešku. Mladý záložník byl faulován stoperem Šimáčkem, ale místo odpískaného nedovoleného zákroku uviděl střídající hráč za kritiku arbitra nejprve žlutou a následně červenou kartu.

Kouč Rossi výkon rozhodčích neřešil. Hodonínského trenéra těšil kromě výkonu hlavně výsledek. Hodonín přerušil šestizápasovou sérii bez výhry a díky zisku důležitých tří bodů se mu bude v závěru sezony lépe dýchat. Definitivně zachránění ale hráči RSM ještě nejsou.

„Potřebujeme urvat minimálně tři body. Bude to hodně složité, protože před sebou máme těžké duely s týmy z popředí tabulky. Rozhodovat budou závěrečná kola,“ tuší Rossi.

Divize D, 26. kolo

RSM Hodonín – FC Velké Meziříčí 4:1 (3:0)
Branky: 7., 24. a 67. Tomáš Pospiš, 9. Vlastimil Polák – 50. Eduard Smejkal

Rozhodčí: Možíš – Gasnárek, Havlín (Blažek)

Žluté karty: Polák, Novotný, Spazier, Reška – Vyskočil, Krejčí, Pokorný, Mucha

Červená karta: 90. Tomáš Reška (Hodonín)

Diváci: 50

Hodonín: Petráš – H. Maršálek, Spazier, Kyselka, Novotný – Drápal (64. J. Maršálek), Jankůj (70. Reška), Šturma, Polák – Ondryáš (77. Adamec), Pospiš (83. Žáček).

Velké Meziříčí: Invald – Z. Mucha, Šimáček, Pokorný (46. Bradáč), Krejčí – Dufek (70. Vítek), Smejkal, Caha (88, L. Smejkal), Ráček, Vyskočil – Simr.

Hodonín se po výměně trenéra velmi přiblížil záchraně, Líšeň si po výměně trenéra také vedla dobře. Je otázkou, komu tento impulz vydrží delší dobu. Líšeň stále nenašla nového trenéra, i tento zápas bude trenérsky řešit se svých ze svých zdrojů, navíc Líšeň už o hraje jen o dobrou pohodu před oslavami 90 let kopané v Líšni a bude složitější hráče motivovat.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 22.05.2014 v 00:47