SK Líšeň - Stará Říše v so 10.5.2014 v 16 30

V rychlém sledu So - St - So nastoupí Líšeň vlastně ke třetímu utkání v týdnu. Stará Říše jako nováček divize si vede velmi dobře.

Postavení obou mužstev v tabulce:
4. SK Líšeň 24 12 4 8 43:25 40 4
6. FSC Stará Říše 24 9 8 7 32:29 35 -1

Zatím jediné utkání obou soupeřů:

Ne 13.10. 15:00 Stará Říše - Líšeň 1:1
Utkání začalo oboustranně opatrně, domácí se dříve osmělili a střelou z úhlu zajistili vedení 1:0. Ještě v prvním poločase po ose Doležal odkop, Milotinský vyhraný hlavičkový souboj a uvolnění Šudomy na pravé straně hřiště, Šudoma centr, Mezník asi faulovaný, ponechána výhoda a Matoušek z blízka prostřelil brankáře - 1:1. V první polovině bylo ještě několik menších šancí (Avdič na brankové čáře nedoskočil na centr, Široký po centru také před brankou nestačil zakončit,..)
Druhou polovinu začali aktivněji domácí, ale postupně si největší šance vytvořila Líšeň - Šudoma sám proti brankáři, zakončil pravou nohou, brankář vytěsnil na rok, totéž 2x Milotinský. Domácí si ve druhé polovině takové šanci již nevytvořili, ale protože Líšeň neproměnila, zůstal stav i po druhém poločase 1:1.
Za zmínku stoji dva průniky Noska, zvláště v jednom případě jej hráč držel za dres už od poloviny hřiště, Nosko přesto s míčem přešel až do velkého vápna, kde jej soupeř už stáhl k zemi, píšťalka rozhodčího však zůstala němá.

Sestava Líšně:
Doležal - Nosko, Široký, Avdič, Drábek - Milotinský, Šudoma, Šidla, Fall, Matoušek - Mezník
na střídaní byli připraveni: Buc, Večeřa

Poslední utkání Staré Říše:
St 07.05. 16:30 Slavoj Polná - Stará Říše 2:3
První poločas patřil hostujícím hráčů, kteří byli přesnější, přímočařejší a mnohem nebezpečnější. Už po deseti minutách mohli také slavit, když Váchovu přihrávku poslal za záda domácího gólmana Skočdopoleho neomylný Rygl. Slavoj se na chvíli probral a po centru Fadrného uklidil míč do sítě hlavičkující Kaplan. Stará Říše byla ovšem při chuti a na 2:1 upravil Brnický. A to ještě Polná přežila stoprocentní šance Váchy a Pokorného.

Domácí ve druhé půlce vycítili šanci a hru trochu vyrovnali, ale i nadále byl nebezpečnější hostující celek. Príborský nejdříve pálil vedle, po chvíli však z přímého kopu zvýšil na 3:1. Slavoj se v závěru nedechl k náporu a střídající Lacina vykřesal naději, když zahrál Neumanovi „na housle“. Jenže poslední desetiminutovka gól už nepřinesla, a tak si po zásluze odvezla všechny tři body Stará Říše.

„Jsem zklamán, ani ne tak z výsledku, ale z toho, jakým způsobem jsme prohráli. Dá se říci, že poslední dobou se nám nedaří, ale ani tomu nejdeme naproti, a výkony některých hráčů jsou k zamyšlení. Stará Říše má hodně zkušené hráče, kteří ty naše mezery dokázali dokonale využít, a zaslouženě vyhráli,“ komentuje kouč Polné Vladimír Hekerle.

Z úst staroříšského kouče Luďka Kovačíka se naopak nesla chvála. „Kdybychom po první půlce vedli 4:1, tak se nikdo nemohl divit. Hráli jsme výborně. A asi bych byl spokojenější, kdybychom to rozhodli už dřív. Takhle jsme se trochu třepali o výsledek, protože nás domácí v závěru zatlačili standardkami a dlouhými nákopy, ale s tím jsem se vypořádali,“ liboval si trenér hostů.

Góly: 13. Kaplan, 79. Lacina - 10. Rygl, 21. Brnický, 72. Príborský
Rozhodčí: Buček
ŽK: 1:1
Diváci: 162

Slavoj Polná: Skočdopole - Bambula, Pražák, Caha, Šimek (46. Hron) - Holub (72. Diviak), Fadrný (66. Lovětínský), Šuta, Vokoun - Adamec (77. Lacina), Kaplan

Stará Říše: Neuman - Bartoš, Dvořák, Kadlec, Príborský - Kratochvíl, M. Pokorný (55. Tichánek), Vácha, Rygl - Osumanu (34. R. Pokorný), Brnický

Nejlepší hráči: Brnický, Kadlec, Dvořák

Stará Říše získala v posledních čtyřech zápasech 9 bodů, Líšeň žádný, takže favorit utkání je jasný. Líšeň ukončila spolupráci s trenérem Smrčkem a musí doufat, že jako každá změna přinese oživení hry, větší nasazení a odpovědnost hráčů a tím i bodový zisk

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 10.05.2014 v 00:59