A derby potřetí v řadě Vyškov - Líšeň 3.5.2014 v 16 30 hod.

Po dvou nevydařených a prohraných derby zavítá Líšeň v sobotu do Vyškova.
Vyškov prohrál za 22 kol jen 2x, poprvé v prvním kole s Polnou a podruhé v dvě kola zpět s Vrchovinou doma. Pokud by Líšeň zvládla minulá dvě kola, bylo by ještě o co hrát, takhle má Vyškov v tabulce 10 bodů před Líšní náskok a půjde jen o to, jestli se může změnit současný šestibodový náskok Vyškova před druhými Rosice.

Postavení obou týmů v tabulce:
1. MFK Vyškov 22 15 5 2 49:19 50 17
3. SK Líšeň 22 12 4 6 41:20 40 4

Vyškov nejenže vede tabulku, ale také nastřílel nejvíce branek a nejméně v celé soutěží dostal.

Poslední utkání obou soupeřů:
Líšeň se s Vyškovem utkala ještě v I. třídě v roce cca 1992 a prohrála doma 5:1.
So 05.10.2013 15:30 hřiště Líšeň - Vyškov 1:3

Líšeň začala utkání dobře. Po přihrávce Milotinského z velkého vápna v 8. minutě přeloboval Dostálek brankáře, ale bohužel i branku. Ve 12. minutě vystřelil z velkého vápna Milotinský, brankář Vyškova byl připraven. Ve 14 minutě vyslal Dostálek Nguyena, dal hlavou vedle. Nedáš dostaneš platilo i zde, 16. minuta, roh Vyškova, z malého vápna Hradil 0:1. A Líšeň najednou nevěděla, co má hrát. 23.minuta, Novotný trefil břevno líšeňské branky, 24.minuta trefil Vrána tyč líšeňské branky a Machálek míč uklidil 0:2. V 37. minutě Šidla pěkně vystřelil, brankář jen vyrazil a Milotinský doklepl do branky - bylo odmáváno postavení mimo hru a branky nebyla uznána.
Ve druhém poločase měla Líšeň snahu za zápasem něco udělat. Podařilo se jí u ve 49. minutě, kdy centrovaný míč propadl v malém vápně a Drábek snížil na 1:2. Šanci vyrovnat měl v 58. min. Nguyen, kdy po nedorozumění brankáře a obránce Vyškova zakončil vedle branky a Mezník v 69. minutě umístil míč hlavou z malého vápna jen do brankáře Vyškova. Opět se potvrdilo nedáš dostaneš a opět z rohu hlavou v 77. minutě zvýšil Jeřábek na 1:3 pro Vyškov. Líšeň se už nevzpamatovala, naopak v 85. minutě trefil Vrána břevno a Palla sám před prázdnou brankou zakončil hlavou nad.

Sestavy:
Líšeň: Petr - Čampa, Široký, Fousek, Drábek - Milotinský, Dostálek, Šidla, Večeřa - Nosko - Nguyen
střídali: Šudoma, Mezník, Bohuslav, byli připraveni Buc, Lisický, Kubica

Vyškov: Kollár - Hodinář, Schindler, Žoček, Machálek, Hradil, Barinčák, Novotný Filip, Kucharčuk, Vrána, Novotný Václav
Střídali: Dvorský, Palla, Smutný, Jeřábek, byl připraven Kopáček

ŽK: Bohuslav - Žoček
diváků 195

Vyškov je favoritem tohoto utkání, jen z minulých utkání pro Líšeň hraje to, že v pěti utkání ve Vyškově Líšeň ani jednou neprohrála, jednou vyhrála a čtyřikrát se oba celky rozešly smírně.
Ale by to musela Líšeň upustit od výkonu z posledních dvou derby, přestat si hrát na fotbalisty a hrát fotbal.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 01.05.2014 v 07:25