Další derby Líšeň - Bystrc

Líšeň - Bystrc so 26.04. v 16:00

I když se jedná o utkání dvou v poslední době úspěšných brněnských týmů, nejde o často se v minulosti opakující se derby.
Moje paměť sahá jen do roku cca 1980 a Líšeň se od té doby utkala s Bystrcí poprvé až v sezoně 2009/10, kdy Líšeň coby nováček soutěže MSFL prohrála první zápas ve Znojmě 4:0 (dnešní první liga) a druhý zápas
So 15.08.2009 v 16:30 Líšeň - Dosta Bystrc 0:2
branky za Dostu stříleli Veselý (dnešní hráč Moravské Slávie) a Vrtěna (dnes hráč Líšně, po zranění)

St 12.05.2010 v 16:30 Dosta Bystrc - Líšeň 0:0
Po sezoně se další derby nekonalo, Bystrc hrála další sezonu divizi, Líšeň se udržela v MSFL. Až v sezoně 2011/12 Líšeň sestoupila do divize a tak v sezoně 2012/13 a 2013/14 proběhly zatím poslední zápasy těchto mužstev:
So 15.09. 2012 v 15:00 Líšeň - Dosta Bystrc 3:0
branky Líšně: Nosko, Stehlík, Lisický

Ne 14.04. 2013 v 16:00 Dosta Bystrc - Líšeň 0:0

Ne 29.09. 16:00 hřiště Dosta Bystrc - SK Líšeň 1:1
Branky: 24. Košulič - 72. Nosko
Ani třetí zápas Líšně na půdě Bystrce nemá vítěze. Bystrc začala v prvním poločase lépe a brankář Petr 2x vychytal útočníky Bystrce. Proti tomu Líšeň měla jen jednu šanci, kdy zakončoval Buc, ale brankář Bystrce byl na místě.
V 24 minutě napřáhl Košulič cca z 25 m a trefil k tyči - 1:0. Od tohoto okamžiku překvapivě Líšeň převzala iniciativu a před poločasem Milotinský nacentroval z pravé strany a přetažený centr za zadní tyč hlavičkoval nekrytý Drábek těsně vedle.
Ve druhém poločase začala opět lépe Bystrc, postupně se hra vyrovnávala a v 72 min. Noskova skákavá střela skončila v brance Bystrce. Po té měla Líšeň opět chvíli navrch, po roku skončila hlavička Širokého těsně na brankou. Posledních pět minut se hrálo nahoru dolů, Bystrc měla těsně před koncem vyloženou šanci, kdy míč prošel napříč celým vápnem a tak se zrodila remíza.

Sestava Líšně: Petr - Čampa, Široký, Fousek (l9 let), Drábek (22 let) - Nguyen (20 let), Milotinský (22 let), Šidla (19 let), Nosko, Buc (19 let) - Mezník (19 let),
střídali Šudoma, Večeřa (20 let)

Bystrc: Bogner - Fousek, Hajn (35. Lidmila), Outrata, Jirásek (37. Urbánek), Košulič, Šíp, Doležel, Fiala, Kugler, Přichystal

Z třinácti hráčů, kteří nastoupili za Líšeň v tomto zápase, bylo osm mladších 22 let, čtyři ze základní sestavy měli 19 let !!!

Bídné jaro pokračuje

FC Dosta Bystrc-Kníničky – FC Velké Meziříčí 1:3 (1:0)

Střely na bránu: 5:6, mimo: 9:3, fauly: 12:13, rohy: 5:3, ofsajdy: 4:4

Dosta: Sehnal – Outrata, Bárta, Gryc, Šíp – Fousek, Kugler – Chlad (65. Šenk), Košulič, Lidmila (81. Mezník) – Crhák (65. Doležel) Trenéři: Michal Kugler a Radek Toman

Vel. Mez.: Invald – Bouček (62. Ráček), Souček, Šimáček, Bradáč (66. Havlíček) – Dufek, Pokorný, Krejčí, Vyskočil – Simr, Beran (90. Smejkal) Trenér: Libor Smejkal

Ani na pátý pokus Dosta nedokázala vyhrát, má katastrofální jaro, z pěti zápasů vydolovala pouhý bod a nebezpečně se propadá tabulkou. Běžným jevem je dobrá první půle, druhá přináší zmar a ztrátu důležitých bodů. Navíc v základní sestavě chyběl zraněný kapitán Jirásek.

Hned ve 2. min. Crhák přestřelil Invaldovu bránu. Vzápětí gólman hostí pokryl střelu z levé strany, a na druhé straně vyrazil střelu i Sehnal. Ve 13. min. pálili Bystrčtí opět nad bránu. V 18. min. se prosadil Košulič, jediný jarní střelec Bystrce, skóroval po centru z levé strany – 1:0. Ve 20. min. byl ošetřován Pavel Simr s roztrženým obočím, zápas dohrál s ovázanou hlavou. Ve 43. min. spadl Košulič ve vápně, rozhodčí mu udělil žlutou kartu za simulování. Hosté měli v první půli méně ze hry.

Do druhé části hosté vstoupili agresivněji, domácí přestali hrát a umožnili jim obrat v utkání. Pouhé tři minuty po výkopu Simr vyrovnal – 1:1. Další úder jsme dostali v 53. min. po Simrově přihrávce střílel Pokorný – 1:2. Po hodině hry měla Bystrc vyloženou šanci, Crhákovi ji zmařil Invald. Domácím ve druhé půli vázla rozehra, výkon nebyl týmový, spíše bezduchý. V 80. min. zahrozil opět Simr, jeho hlavičku Sehnal vyrazil. V 83. min. s vypětím všech sil zlikvidoval Invald dobře kopnutý přímý kop našeho nejnebezpečnějšího hráče Košuliče. V 86. min. Beran dostal přihrávku za obranu, udělal kličku Sehnalovi a střílel do prázdné brány, v poslední chvíli zasáhl Bárta. V 88. min. potrestali Meziříčtí chybu domácích, Beran uzavřel skóre – 1:3. Ukázalo se že na jaře jezdí hosté do Bystrce pro body.

Los příštích zápasů není pro Dostu příznivý, poměří se s celky z předních příček divizní tabulky. Čekají ji dvě derby, v Líšni a doma s Rosicemi.

Trenér Kugler rezignoval

Po neuspokojivých jarních výsledcích odstoupil z funkce trenér FC Dosta Bystrc-Kníničky Michal Kugler. Jeho místo převzal dosavadní asistent Radek Toman, svého asistenta si v tomto týdnu bude sám hledat. Na jaře Bystrčtí získali v pěti zápasech pouze jeden bod za domácí remízu s Pelhřimovem. V posledních dvou zápasech Dosta v poločase vedla, přesto je oba prohrála.

Michal Kugler do Bystrce přišel na podzim 2012, po 9. kole vystřídali spolu s asistentem Radkem Tomanem odvolanou dvojici Roman Kotol a Miroslav Karpíšek. Do konce podzimní části odtrénovali pět zápasů, z nichž tři byly vítězné. Celková bilance v Bystrci se zastavila na 39 zápasech, 12 jich bylo vítězných, třináctý ve Vracově byl dodatečně anulován. K tomu ještě tři zápasy v poháru České pošty.

Začátek sezóny se vydařil, po šesti kolech měla Dosta 14 bodů a skóre 18:7, vyhřívala se na předních příčkách divizní tabulky. Podzim zakončila v klidném středu tabulky na sedmé příčce s 23 body. Bohužel na jaře se tento bodový zisk zatím podařil navýšit o jediný bod.

Trenér Kugler přivedl do Bystrce několik velice kvalitních hráčů v čele s Petrem Šípem, Janem Doleželem či Ondřejem Přichystalem. Přichystal byl velkým překvapením divizního podzimu, vstřelil 9 branek, včetně hattricku v domácím utkání s Napajedly.

Děkujeme Michalovi Kuglerovi za dobře odvedenou práci a přejeme mu, ať se mu daří nejen na poli sportovním.

Vzhledem k jarním výsledkům Bystrce a čerstvé změně trenéra, pojede Bystrc do Líšně bodovat.
Bystrc své jarní zápasy neodehrála špatně, v části vedla, někdy prohrála jen díky spornému rozhodnutí rozhodčího. Změna trenéra s sebou vždy nese zvýšenou motivaci hráčů, kteří se chtějí prosadit do základního kádru pod novým trenérem. A navíc před jarní částí do Bystrce přestoupil Mezník, líšeňský útočník a podle nepsaného pravidla vstřelí Líšni branku.

Naopak Líšeň do dobrém začátku jara v posledním zápase v Rosicích nijak nepřesvědčila a jakékoliv podcenění soupeře „až z 12. místa“ bude znamenat, že Bystrc zahájí „éru po trenéru Kuglerovi“ dovozem bodů z Líšně a to by byla pro Líšeň velká ztráta.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 23.04.2014 v 20:24