Rosice - Líšeň 19.4.2014 v 16 hod.

První jarní derby pro Líšeň bude tuto sobotu v blízkých Rosicích. Líšeň se s Rosicemi utkala v sezoně 1984/5 v přímém souboji o sestup z I.b třídy. Doma 26.5.1985 s Rosicemi remizovala 1:1, což Líšni stačilo k záchraně, Rosice sestoupily. Časem šel fotbal v obou klubech výkonnostně nahoru. Zpočátku se dařilo Líšni někdy i na úkor Rosic postupovat až do MSFL, Rosice Líšeň doháněly a nakonec ji předběhly, když Líšeň sestoupila z MSFL a naopak Rosice do MSFL postoupily.

V sezoně 2013/2014 se oba kluby opět sešly v divizi.
Na podzim 2013:
So 21.09. 16:00 hřiště SK Líšeň - Slovan Rosice 2:0
Dva údery ve druhé půli. Líšeň ovládla derby proti Rosicím
Rosice, Brno - Ten gól stál za to. Střídající Jakub Milotínský se za vápnem opřel do míče a… „Takovou branku už v životě nedá,“ kroutil hlavou záložník Rosic Jan Pšikal

„Něco takového jsem naživo ještě neviděl,“ přitakal jeho trenér Petr Čejka. Milotínského učebnicová šibenice rozhodla divizní derby pro Líšeň, která nakonec vyhrála 2:0.

Rána ze 66. minuty a potvrzující trefa o dvacet minut později byly bohužel jedním z mála pohledných fotbalových okamžiků. „V poločase jsme se bavili s domácím kapitánem Rudou Čampou, že je to katastrofa,“ přiznal Pšikal.

Především první poločas byl svázaný taktikou a šance prakticky nenabídl. „Začátek byl hodně bojovný. Nám se naštěstí povedlo střídání. Milotínský byl nemocný, nechtěli jsme ho na hřiště posílat od začátku,“ usmál se líšeňský kouč Bohumil Smrček.

Svého žolíka poslal na trávník sedm minut před výstavní brankou. „Právě o ni byla Líšeň lepší. My jsme odehráli zápas, ve kterém bylo všechno špatně. Vždyť jsme za celou dobu ani nevystřelili na branku,“ prohlásil nazlobeně Pšikal.

Líšeň doma v této sezoně ještě neprohrála. Body ztratila jen po jedné remíze. „Před zápasem bychom brali bod. Tahle výhra je pro nás hrozně cenná. Navíc se ukazuje, že naše práce s mládeží má úspěch,“ narážel Smrček na fakt, že druhou branku vstřelil nedávný dorostenec Ondřej Šidla.

„Zato my hrajeme venkovní zápasy nekoncentrovaně. Kdybychom věděli proč, tak neprohráváme, to je jasné,“ povídal Pšikal, který to s Rosicemi hodlá napravit hned v dalším duelu v Tasovicích.

Líšeň - Rosice 2:0

Poločas: 0:0.
Branky: 66. Milotínský, 86. Šidla.
ŽK: Šidla Lang, Živný, Chlup, Havlásek, Malata, Šauer.
Rozhodčí: Pfeifer Hájek, Nejedlý.
Diváků: 245.
Líšeň: Petr - Husár, Čampa, Široký, Fousek, Dostálek, Večeřa (82. Buc), Lisický (59. Milotínský), Nosko (90. Kúkol), Šidla (87. Šudoma), Mezník (84. Bohuslav).
Rosice: Lengál - Huška, Vítámvás, Prinz (74. Šenk), Pšikal, Havlásek, Lang, Michna (80. Těžký), Malata, Živný, Chlup.

Autor: Michal Čejka

Současné postavení obou mužstev v tabulce

2. SK Líšeň 20 12 4 4 40:17 40 7
3. FC Rosice 20 12 2 6 40:23 38 8

Z postavení v tabulce je jasné, že se jedná o souboj o druhé místo a o teoretickou možnost snažit se vyvinout tlak na první Vyškov.