SK Líšeň - Velké Meziříčí so 5.4.2014 v 15 30

V pořadí třetí jarní utkání sehrajeme doma s Velkým Meziříčím. Ještě před zahájením jarních odvet bylo Velké Meziříčí na třetím místě tabulky s 30 body a Líšeň čtvrtá s 28 body.

Po dvou jarních kolech je pořadí následující:
3. Líšeň 18 33: 16 34
5. Velké Meziříč 18 25: 17 31

Velké Meziříčí díky velké marodce doma nejprve remizovalo s Vrchovinou a minulý týden prohrálo doma s Tasovicemi

Velmez doma podruhé nevstřelil branku z webu Velmezu:
FC Velké Meziříčí - TJ Sokol Tasovice 0:1 (0:1)
Na začátku utkání se po rohovém kopu dostal k hlavičce Krátký, ale jeho střelu dokázal zlikvidovat reflexním zákrokem Invald. O dvě minuty později poslal Vyskočil dlouhý roh na Simra, ale jeho hlavička skončila nad břevnem. V 5. minutě se dostal do rychlého brejku Juháněk, ale na poslední chvíli zmařil jeho šanci včasným vyběhnutím Invald. V 11. minutě se dostal do střelecké pozice Caha, ale jeho střela nenašla směr do brány. Ve 13. minutě vážně zahrozili hosté, ale Švarcova střela skončila těsně vedle tyče. V 15. minutě Souček sklepl míč pod sebe na Krejčího, ale ten míjel těsně levou tyč. V 18. minutě poslal Vyskočil PVK z 28 metrů na bránu, a následně nebezpečný míč vyrazil brankář Fukal na břevno. Ve 26. minutě zahráli hosté nacvičený autové vhazování do vápna, kde míč prodloužil za sebe hlavou Horáček, který našel volného Mičku a ten nekompromisním důrazem dorazil míč do brány, 0:1. O čtyři minuty později P. Mucha zahrál PVK, ale jeho střela skončila nad břevnem. Ve 34. minutě Caha poslal dlouhý míč na Krejčího, který okamžitě vyhledal volného Simra, ale na poslední chvíli míč změnil směr. V 35. minutě z 25 metrů orazítkoval Švarc břevno. Ve 44. minutě po rychlém brejku se dostaly do velké šance Tasovice, ale jejich finální střela skončila vedle brány.

Na začátku druhého poločasu přihrál Simr míč do vápna na Krejčího, ale jeho střelu na poslední chvíli zblokoval obránce. V 50. minutě Šimáček vykopl míč letící do brány, když Švarc dokázal obejít Invalda a následně střílel do odkryté brány. V 66. minutě z 28 metrů poslal P. Mucha PVK těsně nad šibenici. V 68. minutě Bradáč poslal dlouhý míč do lajny na Caha, který po sléze střílel na bránu, ale ke vstřelení brány mu chyběly milimetry. V závěru zápasu se pokoušel o střelu Pokorný, ale jako ostatní střílel mimo bránu.

Vyjádření trenéra Smejkala:
V prvním poločase jasně dominovali hosté. I když jsme se připravovali na standardky Tasovic, tak jsme z jedné dostali po dlouhém autu zbytečný gól. Ve druhé půlce jsme trochu přidali, ale naše kombinace končily špatnou finální přihrávkou a nedůrazem ve vápně. To, že chybí 6 hráčů ze základní sestavy je prostě znát
FC VM – Invald – Bradáč, P. Mucha, Šimáček, Bouček – Vyskočil, Souček, Krejčí, Ráček (60. Pokorný), Caha – Simr (76. Beran) na lavičce Simandl, Vítek, E. Smejkal trenér, Smejkal ml.

V podzimním utkání byla situace úplně jiná, Líšeň měla spoustu marodů a
Ne 08.09. 10:15 hřiště FC Velké Meziříčí - SK Líšeň 3:0

Z webu Velkého Meziříčí

Velmez si doma poradil v boji o první místo s Líšní
FC Velké Meziříčí – SK Líšeň 3:0 (2:0)
Začátek utkání začaly oba týmy nervózně, a tak bylo k vidění hodně nákopů a nepřesných finálních přihrávek, bez zakončení.

V 7. min se probojoval do vápna Pavel Simr, zpětnou přihrávkou však nabíhajícího Laďu Němce nenašel. V 8. min zahrozili hosté z přímého kopu, střela Noska však šla doprostřed brány a tak Zdeněk Simandl s ní neměl problém. Ve 13. min zahrávali hosté rohový kop na přední tyč, míč se dostal do středu hřiště, kde ho udržel Eda Smejkal, našel na křídle Michala Boučka, ten posunul na Laďu Němce, který z křídelního prostoru našel centrem nabíhajícího Pavla Simra a ten hlavičkou k tyči prostřelil golmana Petra 1:0. V 15. min našel centr Jardy Dufka ve vápně Romana Vyskočila, ten se uvolnil přes obránce, ale jeho pokus byl zablokován a následná střela Edy Smejkala postrádala přesnost a razanci. V 17. min to byli opět hosté kteří rozehráli Noskem rohový kop, Zdeněk Simandl byl pozorný a centrovaný míč zachytil. V 19. min prošel Roman Vyskočil přes tři hráče Líšně, z jeho střelou na přední tyč si golman Petr poradil. Ve 21. min našel Pavel Simr nabíhajícího Jardy Dufka, ten golmana Petra přehodil a obránce hostů už míč směřující do brány odkopnout nedokázal 2:0. Ve 22. min zahrozili hosté, Dvořák našel před bránou Mezníka, ten však z dobré pozice naší bránu minul. Ve 24. min se dostal na hranici vápna k zakončení Čampa, ale bránu netrefil. Ve 25. min našel centr Jardy Dufka ve vápně Pavla Simra, jeho střelu však obrana hostů zblokovala. Ve 30. min našel Nosek z rohového kopu nabíhajícího Sedláka, ten však naší bránu přestřelil. Ve 31. min našel Jarda Dufek nabíhajícího Michala Boučka, ten však golmana Petra prostřelit nedokázal. Ve 33. min si na rohový kop Jardy Dufka naskočil Honza Šimáček, jeho hlavička šla však nad bránu hostů. Ve 38. min se ve vápně uvolnil Dvořák, Simandl jeho pokus vyrazil.Ve 40. min se při souboji o míč u brankové čáry zranil Zdeněk Simandl a musel být střídán Romanem Invaldem. Ve 45. min se dostal k zakončení Patrik Pokorný, golman Petr si však z jeho střelou poradil a tak odcházeli do kabin spokojenější domácí.
Nástup do druhého poločasu vyšel lépe hostům. Domácí hráči ubrali na pohybu a tak hosté začali posílat na naší bránu centrované míče. Ve 46. min se dostal k zakončení Nosko, bránu přestřelil. Ve 48. min pronikl do vápna Eda Smejkal, bránu hostů však těsně minul. V 52. min rozehrál Nosko přímý kop, naší obraně se podařilo odvrátit míč na další rohový kop. V 55. min se dostal do vápna Pavel Simr, jeho střelu k zadní tyči však golman Petr vytlačil na rohový kop. V 57. min pronikl po křídle Zdeněk Mucha, poslal pěknou přihrávku před bránu, Laďa Němec na ni nedosáhl, ale Eda Smejkal vystřelil, ale hostům se podařilo jeho střelu tečovat na rohový kop. V 61. min vyrazil Roman Invald nebezpečný přímý kop Noska, při pokusu Mezníka o dorážku byl faulován. V 67. min našel Laďa Němec ve vápně úplně volného Romana Vyskočila, tomu se však na dvakrát překonat pozorného golmana Petra nepodařilo. V 71. min se dlouhý výkop Petra dostal do našeho vápna, Roman Invald míč před nabíhajícím Mezníkem zachytil. V 75. min našel Nosko za naší obranou nabíhajícího Sedláka, hráč byl však v ofsajdovém postavení. V 80. min využili naši hráči nedorozumění obránců hostů k míči se dostal Pavel Simr a střelou na zadní tyči zvýšil na 3:0. V 82. min zahrozili hosté, ale střela Mezníka skončila na pravé tyči brány Romana Invalda. Závěr utkání si již domácí hráči pohlídali a zaslouženě si připsali plný bodový zisk.

Vyjádření trenéra Smejkala: Myslím si, že jsme dnešního soupeře z Líšně předčili po herní stránce, vytvořili jsme si podstatně víc brankových příležitostí a vstřelili tři pěkné branky. Mám radost že jsme udrželi proti tak silnému soupeři čisté konto a za dnešní výkon si celý tým zaslouží mé poděkování.

Nejlepší hráči utkání: Michal Bouček, Zdeněk Mucha a Radek Petr.
___

Sestava Líšně: Petr - Čampa, Široky, Fousek, Drábek - Dvořák, Nosko, Sedlák, Milotinský - Nguyen, Mezník

Vzhledem k tomu, že Zbrojovka má velkou marodku, nemohl přijít nikdo ze širšího kádru A mužstva a z Líšeňských hráčů chyběl Dostálek, Lisický, Večeřa, Buc, takže proti vydařenému utkání s Vrchovinou nezasáhlo do hry 7 hráčů Líšně, kteří s Vrchovinou nastoupili nebo byli připraveni na střídání. A je nutno objektivně uznat, že první mužstvo tabulky bylo nad síly Líšně v tomto složení

Bohužel pro Líšeň se určitě většina hráčů Velmez na zápas v Líšni uzdraví. A Zbrojovka hraje v čtvrtek pohár a v neděli ligu a juniorka ve čtvrtek vložené kole a pondělí soutěž, takže pomoc bude v rámci farmy také omezená.

Utkání nemá favorita a jestli se hráči Líšně nechají ukolébat špatným začátkem Velmez vzhledem k velkému počtu marodů v prvních dvou kolech, může nastat překvapení na úkor Líšně. A to by po dobrém vstupu do soutěže nebylo dobré. A protože Simr, který je několik posledních zápasů „katem“ Líšně, je zdravý, to samo o sobě znamená zvýšenou pohotovost v Líšní

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 03.04.2014 v 00:42