Vrchovina poprvé v sezoně doma padla, doplněno

Ze Žďárského deníku

VRCHOVINA LÍŠEŇ 0:3

Domácí neporazitelnost Vrchoviny odvál hned úvodní zápas jara. V základní sestavě Nového Města vyběhl chrudimský Tomáš Dvořáček a byl to právě on, kdo si už ve 2. minutě srazil Drábkův roh do vlastní sítě. Takový návrat si stoper rozhodně nepředstavoval. Další nešťastná rána přišla ve 12. minutě, kdy musel ze hřiště kvůli oteklému kolenu po souboji levý bek Wolker. V útoku domácí hlavně bojovali. Jejich největší šanci ale Pavel Smetana spálil.

Po přestávce se hosté znovu prosadili po rohovém kopu. Z gólu se radoval ukrajinský útočník Omelchenko. Štempl na tříbodový zisk dal Sedlák a završil naprosto zaslouženou výhru Líšně. „Na horké půdě Vrchoviny jsme vyhráli po právu. Lépe jsme zvládli nebezpečné standardní situace a řadu nakopávaných míčů. Vyrovnali jsme se i s bojovností a obrovským nasazením domácích hráčů,“ těšilo hostujícího kouče Bohumila Smrčka.
„Z naší strany to byla kopaná, ne fotbal. Soupeř spoléhal na naše chyby, kterých jsme se dopouštěli. Měli jsme i smůlu, dali jsme si rychlou vlastní branku a ve 12. minutě se zranil Wolker, který měl kopat standardky. Vůli jsem na hráčích po přestávce viděl, ale scházela nám síla v ofenzivě. Kalich hořkosti jsme si vypili až do dna. Šlo o tvrdou, ale zaslouženou porážku,“ konstatoval domácí kouč Marek Štukhejl.

Góly: 2. vlastní Dvořáček, 65. Omelchenko, 79. Sedlák. Rozhodčí: Slabý. ŽK: 2:2. Diváci: 350. Poločas: 0:1. Vrchovina: Vítek Drdla, Dvořáček, L. Smetana, Wolker (13. Urban, 69. Šmída) Kolařík, R. Sodomka, Pavel Sodomka, Komínek (46. M. Skalník) P. Smetana, Trojánek. Líšeň: Zádrapa (46. Kubica) Ovčačík, Fousek, Široký, Drábek (71. Matoušek) Sedlák, Nosko, Kunc, Vávra Milotínský (81. Walla), Omelchenko. Nejlepší hráči: Omelchenko, Široký, Sedlák.

Z webu Vrchoviny

Místo konání: SFK Vrchovina
Termín: od 29.03.2014 do 01.04.2014

SFK VRCHOVINA - SK LÍŠEŇ 0:3 (0:1) branky: 2´vlastní, 65´Omelchenko, 79´Sedlák

Sestava Vrchoviny: VÍTEK JAN - TROJÁNEK LUBOR, SODOMKA ROSTISLAV, DVOŘÁČEK TOMÁŠ
DRDLA MARTIN, SMETANA LUKÁŠ (K), KOLAŘÍK JAN, SODOMKA PAVEL, SMETANA PAVEL,
KOMÍNEK LUKÁŠ (46´SKALNÍK MICHAL), WOLKER LUKÁŠ (13´URBAN PAVEL, 69´ŠMÍDA MICHAL)
Trenéři: pánové Štukhejl, ROháček, vedoucí týmu p. Bajer P., kustod Smetana Fr.

Sestava Líšně: ZÁDRAPA JAN (46´KUBICA DAVID) - OVČAČÍK JAN, DRÁBEK MARTIN (71´MATOUŠEK MARTIN), ŠIROKÝ MAREK, FOUSEK RADIM, SEDLÁK JAN, OMELCHENKO OLEKSIY, KUNC TOMÁŠ, VÁVRA STANISLAV, NOSKO MARTIN (K), MILOTÍNSKÝ JAKUB 81´WALLA MAREK

Branky :

01' 0:1 vlastní / Drábek po RK
65' 0:2 Omelchenko / Nosko po RK
79' 0:3 Sedlák

ŽK / Ovčačík, Milotínský

Střely na branku / 2:6
Střely mimo branku / 3:7
Rohy / 7:8
Ofside / 1:3
Fauly / 9:14

V utkání na horké půdě zaslouženě vyhráli hosté, kteří zvládli nebezpečné standartní
situace, řadu nakopávaných míčů, bojovnost a obrovské nasazení domácích hráčů.
Mrzí nás svalové zranění brankáře Jana Zádrapy, kterého musel na začátku druhého