Vrchovina - Líšeň 29.3.2014 v 15 30 hod.

Podle vývoje počasí změnila Vrchovina místo konání utkání ze UT ve Žďáru na travnatou plochu v Novém Městě n. Mor.

Postavení mužstev v tabulce před utkáním

3. SK Líšeň 17 9 4 4 30:16 31 4
6. SFK Vrchovina 17 7 5 5 17:14 26 2

Z webu Vrchoviny - V sobotu přijede Líšeň

Domácí fanoušek se dočká mistrovského zápasu ve Vrchovinské aréně po dlouhých 140 dnech. Ti skalní o minulém víkendu přijeli svůj tým povzbudit na derby do VelMezu, byli určitě platní, byli hodně slyšet. DĚKUJEME!!!

Do Nového Města přijíždí třetí tým tabulky SK Líšeň, na kterou máme dobré vzpomínky z Českého poháru, když ještě SKL hrála III.ligu. Bylo to v sezoně 2010/11, kdy jsme senzačně na penalty vyřadili Jihlavu a v dalším kole poháru SFK Vrchovina porazila právě Líšeň, když dokázala otočit vývoj zápasu dvěma brankami Buchty 2:1, za Líšeň tehdy střílel vedoucí gól Drábek.
V krátké divizní historii jsme se s Líšní po jejím sestupu utkali celkem třikrát a to s bilancí 0-2-1 a skóre 3:5. Takže v mistrovské divizi jsme Líšeň ještě neporazili. Proč by to nemohlo přijít právě tuto sobotu!

Domácí tým Vrchoviny je v současné době oslabený, chybějí středopolaři K.Skalník, Šandera a Follprecht. Avšak máme dobré zprávy, jelikož se vedení obou klubů dohodla, přichází opět hostovat nám dobře známý Tomáš Dvořáček (MFK Chrudim), zatím na půl roku. Není třeba Tomáše moc představovat, určitě jej všichni dobře známe, jako jednu z opor zadních řad v loňské sezoně. Můžeme připomenout fanouškům, když rozhodl jediným gólem podzimní derby s Bystřicí.

Zápas se hraje nezvykle již v sobotu od 15.30 hod v Novém Městě na Moravě. utkání bude řídit trojice sudích HR Jiří Slabý (Chornice) , AR1 Tomáš Řezníček (Stařechovice/Prostějov), AR2 Michal Částečka (Hranice na Mor.).

Poslední utkání Vrchoviny

FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ - SFK VRCHOVINA O:O

Sestava VelMezu: INVALD ROMAN - ŠIMÁČEK JAN, SOUČEK MILAN (K), BOUČEK MICHAL, BRADÁČ VOJTĚCH, VYSKOČIL ROMAN, DOUCHA PETR (16´RÁČEK HYNEK, 77´HAVLÍČEK MATĚJ), KREJČÍ JAROSLAV, CAHA JAN, DUFEK JAROSLAV (68´POKORNÝ PATRIK) - SIMR PAVEL
Trenér: p. Smejkal L.ml., Smejkal Eduard. Vedoucí týmu Mynář Jaroslav. Zdravotník p. Hlávková D.

Sestava Vrchoviny: VÍTEK JAN - WOLKER LUKÁŠ, SMETANA LUKÁŠ (K), DRDLA MARTIN, URBAN PAVEL - KOLAŘÍK JAN, SODOMKA ROSTISLAV, SODOMKA PAVEL, TROJÁNEK LUBOR (68´ŠMÍDA MICHAL) - KOMÍNEK LUKÁŠ, SKALNÍK MICHAL (77´SMETANA PAVEL)
Trenéři: pánové Štukhejl M., RoháčekP., Skryja P.II. Vedoucí týmu Bajer P., kustod Smetana Fr.

Rozhodčí: Kučerík Milan - Křenek Tomáš, Šula Petr. Delegát pan Prokeš
ŽK 2:2 (16´Ráček, 72´Pokorný - 20´Urban, 67´Sodomka R.), ČK O:O
Diváci 270
Střely celkem 8:6, z toho na branku 5:4, rohy 5:2
Nejlepší hráči zápasu: Simr, Šimáček - Smetana L., Drdla

Začátek zápasu byl z obou stran velmi opatrný a nepřesný. Ani jedna strana nechtěla na úvod vyrobit chybu. V 10´však Urban právě ve středu hřiště chybnou přihrávkou poslal míč na nohy domácího Cahy a Simr pálil z 18 metrů těsně vedle Vítkovy branky. V 17´se zranil domácí Doucha a musel střídat, po standardce pálil daleko vedle Invaldovy branky dobíhající Urban. Hrálo se bojovně a domácí byli lepší hlavně ve středu hřiště. Po polovině prvního dějství začali přebírat iniciativu hosté. Standardka Wolkera ve 33´našla hlavu Skalníka, ale nebyla přesná - vedle. Ve 35´se vydal na „výlet“ stoper Lukáš Smetana, ale jeho přihrávka pod sebe nebyla dobře načasovaná. V poslední minutě opět přímý kop zahrával Wolker, ale pilíř domácí obrany Šimáček míč odvrátil. Chvíli před tímto okamžikem měl dobrou příležitost mladý Trojánek, ale neuspěl. Poločas 0:0.

Na začátku druhého dějství se ke střele dostal mladíček Lukáš Komínek, ale Invald v brance byl pozorný. Ještě před tím se dostal k zakončení domácí Vyskočil, ale Vítek byl pozorný. Bojovalo se hlavně o střed hřiště a týmy střídali silné desetiminutovky. Domácí hlavně okolo šedesáté minuty měli hned 3 šance, ale buď to jistila obrana hostí, resp. Vítek v brance. V konci zápasu opět převzali iniciativu hosté. V 82´Wolker, ale z 23-metrů branku Invalda těsně minul. Ještě před tímto momentam obstřeloval Vítka Simr, ale míč minul branku. Rozhodnutí měl na kopačce exligový Simr dvě minuty před koncem, když pomezní Křenek pustil centimetrový off-side, ale jeho samostanou akci vykryl bezchybný Vítek.

Pavel Bajer k zápasu: „Byl to velký boj o každý centimetr hřiště, ale remíza je na prosto zasloužená. Se ziskem bodu jsme spokojeni.“

Vyjádření trenéra Smejkala: „V úvodních 20-ti minutách jsme byli lepším týmem, po zranění Petra Douchy jsme museli přeskupit naše řady a hosté hru vyrovnali. Ve druhém poločase jsme byli svědky boje o střed hřiště, nám se podařilo během utkání vytvořit si několik nebezpečných situací, které jsme však nedokázali proměnit. Konečná remíza byla nakonec spravedlivá. Vzhledem k rozsáhlé marodce jsem s výsledkem spokojen.“

Poslední utkání Vrchoviny v Líšni:
So 31.08. 16:30 hřiště Líšeň - Vrchovina 2:0
Úvodní sestavy:

SK Líšeň: Petr – Pašek, Drábek, Čampa „C“, Fousek, Dostálek, Přerovský, Husár, Nosko, Mezník, Milotínský
Trenér: Bohumil Smrček

SFK Vrchovina: Vítek – Drdla, Sodomka R., Šandera, Skryja, Smetana L., Kolařík, Sodomka P., Smetana P., Skalník M., Skalník K. „C“
Trenér: Marek Štukhejl

Je tu konec a s ním tři body pro Líšeň. Ta tedy v podstatě splnila povinnost a porazila předposlední Vrchovinu, která během 4 kol nedokázala vstřelit branku. To Líšeň se díky této výhře dostala na špici tabulky, kde minimálně do ukončení 4. kola zůstane.

Loni Vrchovina pod novým trenére špatně začala a Líšeň ji poprvé porazila. Jenže od té doby Vrchovina se stále lepší. Navíc v minulém utkání doma byla sestava Líšně, ze které o víkendu nastoupí jen čtyři hráči. Brankář Vítek, který hraje velmi dobře nohama a ovládá prostor o před svým velkým vápnem, spolu s tradičně tvrdou hrou Vrchoviny a bouřlivém prostředí nesvědčí hernímu stylu Líšně.
Také poslední utkání hrála Líšeň naivně a to vše dohromady dělá favorita z domácí Vrchoviny. Ale Líšeň rozhodně nejede na Vrchovinu předem poražena.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 27.03.2014 v 17:51