Začínají jarní odvety

Líšeň - Uh. Brod 16.11.2013 v 13 30 hod.

HISTORIE FOTBALU V UHERSKÉM BRODĚ nejstaršího klubu na Moravě
V lednu 1893 byl v Uherském Brodě založen německý sportovní klub E.V.Ung. Brod, který měl tři obory – krasobruslení, šerm a turistiku. V letních měsících téhož roku několik nadšenců z řad studentů utvořilo kroužek kopané, která se stala zdrojem zábavy o prázdninách.
V sezóně 1969/70 vyhrál ČSK pod vedením trenéra Karla Loveckého 1.A třídu a poprvé v historii postoupil do župního přeboru. Pro nováčka byla soutěž náročná a dlouho to vypadalo, že ji neudrží.
V říjnu 1970 se však podařilo získat posilu z Meochemi Přerov – Ladislava Beníčka, jenž se výraznou měrou podílel na udržení župního přeboru.
V ročníku 1971/72 se klubu podařil nevídaný kousek. Vyhrál župní přebor a zajistil si postup do moravské divize!
V dalších letech začíná nejlepší éra brodského fotbalu. Pod vedením trenéra Ladislava Jánského postupuje Uherský Brod do II. ligy, kde se prosazuje několik let.
V sezóně 1993/94 skončil klub druhý v moravskoslezské lize, přesto postoupil do rozšířené celostátní druhé ligy. Tam však vydržel pouze jednu sezónu. V minulosti se klub pyšnil skvělými návštěvami, na stadion si našlo cestu i pět tisíc diváků.

Po této slavné éře nastavá propad až do krajského přeboru. Jednou se podařilo postoupit do divize, ale následoval opět sestup.

V sezoně 2012/13 Uherský Brod opět postoupil do divize a jako nováček byl zařazen do skupiny D a v prvním divizním utkání se utkal doma s Líšní.

Vše rozhodly konce poločasů
Uherský Brod - Líšeň 1:4 (1:2
)

Líšeň: Petr - Čampa, Široký, Fousek, Drábek - Lisický, Dostálek, Nosko, Buc - Mezník, Milotinský, střídali Večeřa, Nguyen

30 min. roh, Široký hlavou z malého vápna 1:0
32 min. roh, Drábek asi kolenem po závaru z malého vápna
36 min. špatná rozehrávka Líšně, 1:2
87 min. Mezník po přihrávce z pravé strany dorážkou z blízka 1:3
89 min. Nguyen po centru z levé strany cca z penalty z první 1:4
Líšeň přestála bez vstřelené branky úvodní tlak domácích a začala se dostávat do šancí, které všem také neproměnila. Po dvou rozích se podařilo vstřelit rychle za sebou dvě branky. Pak sama špatnou rozehrávkou poslalo domácí do brejku, který využili a poločas tak byl 1:2.

V druhém poločase domácí začali opět tlakem, který postupně slábl. Ve snaze vyrovnat domácí otevřeli hru a z rychlých protiútoků vstřelila opět v rozpětí dvou minut v závěru dvě branky.

Uh. Brod po počátečních horších výsledcích momentálně na 12. místě se 17-ti body, Líšeň je po podzimní části na 3. místě s 28 body.
Zajímavostí je, že Uh. Brod mimo zápasu s Líšní doma ani jednou neprohrál, ale také venku ani jednou nevyhrál. Ale z posledních šesti zápasů získal 10 bodů, jeho výkony se tedy lepší. A navíc v Líšni už nastoupí zkušený brankář Ondrůšek, bratr trenéra. Bylo by škoda v posledním zápase podzimu (byť prvním jarním) ztratit doma body, ale jednoduché to rozhodně nebude.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 13.11.2013 v 22:40