Bohunice - Líšeň 9.4. v 14 00 hod.

Tělocvičná jednota Tatran Bohunice

Před II. světovou válkou působily v Bohunicích zejména Sokol, Orel a Slavoj. Po událostech v roce 1948 došlo k násilnému sjednocení všech tří organizací Orel, Sokol a Slavoj. Byla založena nová organizace s názvem Tělocvičná jednota Tatran Brno-Bohunice.
TJ Tatran Bohunice začal se stavbou sportovního stadionu, který se stavěl opět v „Akci Z“. Podzimní mistrovská kola fotbalových zápasů roku 1957 se hrála již na domácím hřišti.
V jednotě se však projevovala velká nevraživost mezi oddíly a to zejména mezi házenou a fotbalem.
Největším oddílem je fotbal, který účinně pomáhal při výstavbě hřiště na polích za bývalým Sadem svobody.
I. mužstvo fotbalu hrálo I.b třídu skupiny E, kde skončilo na podzim 4., II. mužstvo městský přebor a umístilo se na 5. místě.
Kronikářka v roce 1983 píše: Tělovýchovná jednota Tatran Bohunice je již známou tělovýchovnou organizací obvodu Brno I díky házené a kopané.
Od podzimní části fotbalové sezóny 1998/99 má fotbalové hřiště novou tribunu pro 250 diváků.

TJ Tatran Bohunice měl v roce 1999 11 družstev kopané, 10 družstev házené a asi 25 děvčat v oddíle moderní gymnastiky.

V roce 2011 postoupil Tatran do divize

Divizní utkání s Líšní:So 03.11. 14:00 hřiště Bohunice - Líšeň 2:0

So 01.06. 16:30 hřiště Líšeň - Bohunice 5:3
Bohunice začaly lépe a měly dvě dobré šance. Pak převzal režii utkání do svých rukou kapitán Líšně Rudolf Čampa. Nejprve si narazil s Nguyenen a z hranice velkého nedal brankáři Bohunic šanci - 1:0. Následně Drábek střelou přímým nártem k tyči 2:0. Po sražení Milotiského opět Čampa z penalty 3:0. Po špatné malé domů Líšně v poslední minutě utkání Čampa zastoupil brankáře, na brankové čáře jej soupeř nastřelil do ruky od těla. Brance sice zabránil, nicméně byla z toho červená karta a penalta. Penalta je jediný kop, který se zahrává i po ukončení poločasu či utkání a tak tomu bylo v tomto případě. Bohunice kopaly penaltu, branář Veselý ji vytěsnil na tyč a případné dorážce Bohunic zabránil ukončením poločasu rozhodčí, a to vše zhruba za posledních 10 min. prvního poločasu !
Druhý poločas začal neuvěřitelně dobře po Bohunice, po 13 min. srovnaly na 3:3 !!
Až za tohoto stavu Líšeň i 10-ti začala opět hrát. Široký předvedl neuvěřitelné sólo. Prokráčel přes mnoho hráčů soupeře, dostal se k zakončení, ale byl z toho jen roh. Po rohu Široký „dokončil“ své sólo a dorazil ve skluzem míč do branky. A ještě po jednom z rohů se míč dostal ke Královi, který jej z přímo ze vzduchu poslat zpět k tyči 5:3.
Další raritou tohoto utkání je, že branky za Líšeň stříleli pouze hráči, kteří v té době hráli v obraně - pravý obránce 3x (2x Čampa, 1x Král, který jej po vyloučení nahradil), levý obránce (Drábek) a stoper (Široký).

Branky: 37. a 43. (PK) Čampa, 40. Drábek, 68. Široký, 85. Král - 47. Král, 52. Suchý, 58. Kostka
ČK: 45. Čampa

Poslední utkání Bohunic Moravskoslezská divize, 13. kolo (14. hrané)

FC Velké Meziříčí - Tatran Bohunice 4:1 (2:0)
Branky: 18. a 45. Simr, 53. Caha, 60. Vyskočil - 63. Kotol

Rozhodčí: Ságl - Fridrichovský, Klement. ŽK: Souček, Krejčí - Kotol, Kulička. Diváků: 205
Velké Meziříčí: Simandl - Mucha Z., Krejčí, Šimáček, Bouček (73. Pokorný), Caha (80. Bradáč), Němec, Souček (61. Beran), Ráček, Němec, Vyskočil (84. Štefka) - Simr
Bohunice: Dvořák - Píšek, Záboj, Masařek, Suchý, Kotol, Kostka (75. Solnický), Cigánek, Táborský, Kulička (59. Hon), Šustr

Komentář Velkého Meziříčí
Začátek utkání se nesl ve znamení nepřesností na obou stranách, hráčům se nedařila kombinace, a tak byli diváci svědky hodně nakopávaných míčů a osobních soubojů. V 18. minutě to byli domácí, Honza Caha zpracoval dlouhý centr, nahrál Pavlovi Simrovi a ten prostřelil gólmana Dvořáka - 1:0.

Ve 21. minutě nebezpečně vystřelil Kulička k přední tyči, Zdeněk Smejkal byl však pozorný. Ve 23. minutě si na přímý kop naběhl Roman Vyskočil, ale jeho střelu zblokoval obránce hostů a gólman míč zachytil. Ve 25. minutě vystřelil z hranice vápna Laďa Němec, Dvořák byl u tyče včas. Ve 27. minutě si na přetažený rohový kop naběhl Milan Souček, jeho tečovanou hlavičku zastavil na brankové čáře obránce Masařík. Ve 29. minutě se po centru Milana Součka dostal za obranou linii Pavel Simr, jeho střelu však na poslední chvíli zblokoval hráč hostů na rohový kop.Ve 31. minutě se po dlouhém autu hostů dostal k odraženému míči Kostka, jeho střelu však zastavil Pavel Simr. Ve 45. minutě rozehráli naši hráči rychle autové vhazování, k míči se dostal Pavel Simr a tvrdou střelou k zadní tyči upravil na 2:0. A tak odcházeli do kabin spokojenější domácí hráči.

Nástup do druhého poločasu se domácím vydařil. Zpřesnili kombinaci, zlepšili pohyb bez míče a tak se dostávali častěji k zakončení. V 53. minutě našel Pavel Simr nabíhajícího Honzu Cahu a ten se trefil kolem vybíhajícího gólmana Dvořáka - 3:0. Na druhé straně v 54. minutě zahrozil hlavou Kotol, ale mířil nad naší bránu. V 55. minutě se dostal k zakončení Kulička, ale střela na zadní tyč šla mimo naší bránu. V 56. minutě se po přihrávce od Romana Vyskočila objevil před bránou Hostů Pavel Simr, ale vysoko přestřelil.

V 60. minutě našel Pavel Simr nabíhajícího Romana Vyskočila, ten trefil vybíhajícího Dvořáka, dostal se však k odraženému míči a upravil na 4:0. V 63. minutě se po zbytečné ztrátě míče dostal za naší obranu Kotol a tvrdou střelou snížil na 4:1. V dalších minutách to vypadalo, jako kdyby si domácí hráči mysleli, že o výsledku utkání je již rozhodnuto. V 64. minutě se dostal do vápna opět osamocený Kotol, Zdeňka Simandla však neprostřelil. V 67. minutě se po rohovém kopu rozehraném na krátko dostal k zakončení Šustr, jeho tvrdou střelu pod břevno náš gólman vyrazil, hlavičkou dorážející Kotol bránu minul.

V 70. minutě se hostům podařilo dopravit míč do naší sítě, pro ofsajdové postavení střelce však branka nebyla uznaná. V 71. minutě se ocitl před Dvořákem Laďa Němec, jeho střela na zadní tyč však bránu hostů minula. V 72. minutě se ocitl po zablokované střele před naší bránou Kotol, bránu však přestřelil. V 78. minutě zahrával přímý kop Šustr, střela šla těsně nad naší bránu. V 80. minutě hledal Roman Vyskočil před bránou nabíhajícího Pavla Simr, obránce hostů společně s golmanem míč na poslední chvíli zachytili. V závěru utkání si již domácí hráči pohlídali soupeře a do zakončení je již nepustili a tak si zaslouženě připsali další tři divizní body.

Libor Smejkal, trenér Velkého Meziříčí: „Jsem velmi rád, že po dvou zápasovém půstu, jsme dnes konečně získali tři body. První poločas nebyl z naši strany dobrý, hodně jsme kazili jednoduché přihrávky a zbytečně nakopávali dlouhé míče. Ve druhé půlce se hra zlepšila, přidali jsme na pohybu a předvedli pěkné kombinační akce na jeden dotek. Za zlepšený herní výkon ve druhé půlce zaslouží kluci pochvalu.

V derby se vždy smazávají rozdíly mezi aktuálním postavením mužstev. Navíc Líšeň v minulém kole jednoznačně zvítězila, Bohunice prohrály, což svádí k podcenění.
Brankář Bohunic Dvořák v Líšni chytal, Hon a Suchý hráli v Líšni, Šustr za Rosice vstřelil Líšni doma branku na 4:1 pro Rosice. Ti všichni mají zvláštní motivaci Líšeň porazit.

Stejně jako v minulém utkání hrajeme o udržení kontaktu se špicí tabulky. Už v minulém ročníku jsme derby v Bohunicích podcenili, vstřelili si krásnou úvodní vlastní branku a prohráli. Udělejme vše proto, abychom tyto chyby neopakovali.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 07.11.2013 v 01:36