Hodonín - Líšeň so 26.10. 14:30

Kořeny dnešního mužstva Hodonína je třeba hledat původně v Šardicích, se kterými Líšeň sváděla souboje v divizi před postupem do MSFL z druhého místo právě za Šardicemi. Mládež Šardic přešla do Hodonína.

ROK 2010 OČIMA RSM HODONÍN

Došlo k odstoupení Šardic ze soutěží řízených ŘK ČMFS pro Moravu a tím pádem k ohrožení činnosti hodonínského SCM (sportovního centra mládeže). V tuto chvíli tak totiž klub přestal splňovat jednu z hlavních podmínek pro jeho udělení (mužstvo mužů musí hrát nejméně divizi).
Pak přišla záchrana prvního týmu ve Fincentrum Krajském přeboru a následný mimořádný postup z posledního nesestupového místa (13.příčka) do divize. Díky tomuto kroku opět v Hodoníně splňují jednu z hlavních podmínek pro schválení SCM. Dále se zde rozloučili s hlavním sponzorem a proběhlo také nespočet jednání na místní radnici o podpoře fotbalu ve městě.

utkání Líšně s Hodonínem
So 25.08. 15:00 hřiště Líšeň - Hodonín 2:0
St 29.05. 15:00 hřiště Hodonín - Líšeň 0:4
Branky Líšně: Čampa, Král, Milotinský, Nosko

Poslední zápas Hodonína
Hodonín – Hodonínští fotbalisté se krůček po krůčku přibližují čelu tabulky. Slovácký celek už ztrácí na vedoucí Polnou pouze šest bodů. Hráči RSM potvrdili velmi dobrou formu i na hřišti Velkého Meziříčí, kde otočili výsledek zápasu a po brankách mazáků Šmahaje a Spaziera nakonec vyhráli 2:1

Vítězství Hodonína je pro někoho možná nečekané, ale podle hostující lavičky je podložené velmi dobrým výkonem celého mužstva, což po nedělním duelu uznal i domácí kouč. „Soupeř zcela zaslouženě získal všechny tři body. Byli jsme u všeho pozdě a nedokázali jsme vymyslet takřka žádnou kombinaci, vypadalo to, jako bychom se nikdy neviděli. Zranění dvou hráčů ze základní sestavy se ukázalo být klíčové,“ řekl po zápase trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří byli pohyblivější, důraznější a přesnější v kombinaci. Mnohem častěji se proto dostávali do nebezpečných prostorů, ale střelci se na obou stranách teprve hledali.

Vážné situace se začaly dít od 37. minuty. Nejdříve se po centru Drápala prosadil hlavou Nevídal, Invald však jeho gólové zakončení vytěsnil nad bránu.

Z následného útoku se po pěkné přihrávce od Zdeňka Muchy dostal za obranu hostí Simr a potvrdil pravidlo nedáš, dostaneš, když obstřelil vybíhajícího gólmana Petráše.

Srovnáno bylo ještě před přestávkou. Pas Drápala na zadní tyč dopravil do sítě nikým neatakovaný Šmahaj.

„Po většinu utkání jsme byli lepší. Častěji jsme byli u míče, měli jsme i více ze hry. My jsme v prvním poločase pouze jednou nepokryli Simra, který nám dal gól,“ pronesl hostující trenér Luděk Zlámal.

Po přestávce se aktivita a větší snaha přelila na domácí stranu. Souček oslovil Simra, ale ten sám před brankářem těsně minul. Meziříčí poté přežilo ošemetnou standardku a mohlo rozhodnout. Simr však po centru Vyskočila trefil jen tyč. „Ve druhém poločase začali domácí více hrát, ale do mnoha šancí jsme je nepustili. Jednou trefil Simr hlavou tyč, podruhé mířil vedle,“ řekl Zlámal. „Pomalu jsme vyrovnali hru a v posledních dvaceti minutách jsme šli sebevědomě za třemi body,“ přidal hostující lodivod.

Rozhodnutí přišlo v 83. minutě, po rohu Hodonínští pálili z první, Invald reflexivně vyrazil před sebe, kde se nejlépe zorientoval Spazier, jenž střelou pod břevno nedal Invaldovi šanci.

„My si držíme výkonnost a formu. Pomalu výsledky přicházejí. Samozřejmě nám pomohl gól Spaziera z konce utkání,“ uvedl Zlámal, který výhru nad silným soupeřem nepřeceňoval. „Je to dílčí úspěch. Všechno budeme hodnotit až po honě. Uvidíme, jak na tom budeme na konci podzimní části,“ pravil Zlámal.

Kouč Hodonína měl před protivníkem, který ještě minulý týden vedl divizi, respekt. „Byl to samozřejmě těžký zápas. Meziříčí má svoji kvalitu. Body rozhodně nenahrálo nějakou náhodou,“ prohlásil Zlámal. Ten nechtěl nikoho Ze svých svěřenců vyzvedávat. „Všichni hráči podali nadprůměrný výkon,“ dodal Zlámal.

Slovácký celek se díky čtvrté letošní výhře dostal na sedmé místo. Vylepšit pozici může už v sobotu proti páté Líšni. Souboj dvou jihomoravských rivalů začíná na stadionu U Červených domků ve 14.30.

Divize D, 11. KOLO
FC Velké Meziříčí – RSM Hodonín 1:2 (1:1)
Branky: 38. Pavel Simr – 42. David Šmahaj, 85. Petr Spazier. Rozhodčí: Nejezchleb. Diváci: 310.

Velké Meziříčí: Invald – Z. Mucha, Krejčí, Šimáček, Bouček (89. Štefka) – Caha (83. Bradáč), Němec, Souček (56. Pokorný), Ráček (76. Beran), Vyskočil – Simr.

Hodonín: Petráš – J. Maršálek, Spazier, Trčka, H. Maršálek – Drápal (91. Závorka), Polák, Šmahaj, Žáček (69. Bulva) – Nevídal, Šturma (86. Petrucha).

Před utkáním je Líšeň na 5.místě s 21 body, Hodonín je 7. s 18 body, takže pokud se podaří Líšni získat nějaký bod, bude to úspěch

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 23.10.2013 v 19:35