MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Bystrc - Líšeň 29.9.2013 v 16 hod.

Kdo by domníval, že utkávají mužstva, která spolu odehrála v poslední době mnohá utkání, je na velkém omylu.
Moje paměť sahá jen do roku cca 1980 a Líšeň se od té doby utkala s Bystrcí poprvé až v sezoně 2009/10, kdy Líšeň coby nováček soutěže MSFL prohrála první zápas ve Znojmě 4:0 (dnešní první liga) a druhý zápas
So 15.08.2009 v 16:30 Líšeň - Dosta Bystrc 0:2

branky za Dostu stříleli Veselý (dnešní hráč Moravské Slávie) a Vrtěna (dnes hráč Líšně, po zranění)
St 12.05.2010 v 16:30 Dosta Bystrc - Líšeň 0:0

Po sezoně se další derby nekonalo, Bystrc hrála další sezonu divizi, Líšeň se udržela v MSFL. Až v sezoně 2011/12 Líšeň sestoupila do divize a tak v sezoně 2012/13 proběhly zatím poslední zápasy těchto mužstev:
So 15.09. 2012 v 15:00 Líšeň - Dosta Bystrc 3:0

branky Líšně: Nosko, Stehlík, Lisický
Ne 14.04. 2013 v 16:00 Dosta Bystrc - Líšeň 0:0

V sezóně 2013/2014 je osmi kolech Líšeň na 3. místě s 16-ti body a Bystrc na 4. místě se 14 body.
V minulém kole Líšeň porazila Rosice 2:0, Bystrc prohrála na půdě prvního Velkého Meziříčí 3:2.
Hodnocení Miroslava Procházky

Branky: 18., 32. a 48. Simr - 55. Doležel, 65. Outrata
ŽK: Smejkal, Krejčí, Mucha Z., Simr, Liška - Fousek, Outrata
Rozhodčí: Fridrichovský - Kučerík, Klement
Delegát FAČR: Kundelius

Diváků: 410

Vel. Mez.: Invald - Mucha Z., Souček (67.Liška), Bouček., Šimáček - Krejčí, Vyskočil (90. Caha), Němec, Dufek (90. Halámek), Smejkal (90. Beran) - Simr Trenér: Libor Smejkal

Bystrc: Sehnal - Outrata, Marák (65. Urbánek), Jirásek, Šíp - Fousek, Hajn (74. Kugler) - Doležel, Fiala, Lidmila - Přichystal Trenéři: Michal Kugler a Radek Toman
Druhá Dosta zajížděla na půdu prvního Velkého Meziříčí, kam se pro body nejezdí. V loňské sezóně vyhrálo ze čtrnácti domácích zápasů desetkrát. V základní sestavě došlo ke třem změnám. Na stoperu byl nazpět kapitán Jirásek, ve středu zálohy hrál místo Kuglera Fousek a zraněného Košuliče nahradil Lidmila. Před zápasem bylo jasné, že největší nebezpečí hrozí od Pavla Simra, který neměl dostat kousek prostoru.

Utkání lépe zahájili domácí, do první příležitosti se dostal v 6. min. Simr, po centru Dufka střílel hlavou nad. Další svou brankovou příležitost už však v 18. min. proměnil, středem hřiště pronikl do rozvrácené obrany Vyskočil a předložil Simrovi přihrávku, kterou nepohrdl – 1:0. Ve 24. min. našel Jirásek dlouhým centrem přes celé hřiště Lidmilu, jenž se dostal sám před Invalda, ale prostřelit jej nedokázal. Hned minutu na to střílel z dálky Fousek, jeho střelu Invald pouze vyrazil před sebe, do zakončení se dostal Přichystal, byl ale nedůrazný. Ve 32. min. se Simr prosadil znovu, do vápna centroval Vyskočil, po odrazu se k němu dostal míč a on znovu nezaváhal – 2:0. Tímto výsledkem skončila i první půle. Hned po zahájení druhé části hry jsme opět inkasovali, po přihrávce Smejkala prostřelil Simr našeho brankáře Sehnala a zkompletoval hattrick - 3:0. Po této brance už to vypadalo na ručník, Bystrčtí se ale nevzdali. V 55. min. se konečně prosadili střelecky, jmenovitě Doležel, který přehodil z pravé strany špatně stojícího domácího brankáře - 3:1. V 60. min. se zaskvěl Sehnal, Simrovu střelu vytěsnil konečky prstů mimo naši bránu. V 65. min. se přes dva hráče do šance probil velice aktivní Outrata a přehodil Invalda – 3:2. V 68. min. kopali domácí roh, jejich hlavička šla nad břevno. V 74. min. se agilní Outrata znovu probíjel do vápna, domácí obrana jej zastavila nedovoleně, ale přímý kop Dosta nedokázala Šípem zužitkovat. Do konce utkání Bystrčtí tlačili, přidali na důrazu a domácí je zastavovali jen za cenu žlutých karet, všech pět inkasovali v této době. V závěru trenér Smejkal využil několika střídání k rozkouskování hry a zápas tak skončil výhrou Velkého Meziříčí.

Domácí byli v prvním poločase lepším týmem a hlavně měli střelecky disponovaného Pavla Simra, jenž dokázal využít svých brankových příležitostí. Poslední půlhodinu byla výrazně lepší Dosta, ale zápas už zvrátit nedokázala, prohrála si jej v úvodu, kdy nedokázala na rozdíl od Meziříčí vstřelit branku. Zápas měl vynikající úroveň, bylo znát že hraje první s druhým. Diváci odcházeli spokojeni a dle názoru domácích byla Dosta nejlepším soupeřem na kterého letos narazili. V tabulce jsme klesli na čtvrté misto, o dva body nás přeskočila Polná a Líšeň.

Bystrc se podařilo dát dohromady v této sezoně dobrý kádr hráčů:

Napočítal jsem jich v kádru hned devět hráčů, kteří někdy byli ve Zbrojovce, včetně Outraty, který hrál i v Líšni a Hajna, který s fotbalem v Líšni začínal. Kádr má 17 hráčů, z toho je 12 na hostování z různých oddílů, pět je vlastních, ale v základní sestavě nastupují vlastní jen tři. Ale opravdu v Bystrci v dorostu vyrostl jen jeden a ten zatím nehrál.

Ale to neznamená, že kádr je špatný, právě naopak, vždy před sezonou posbírají spoustu dobrý hráčů na hostování, chvilku se sehrávají a když nás porazí, tak nikoho nebude zajímat, že Líšeň má v kádru A a B mužů 32 hráčů, z nichž je jeden na hostování a jen čtyři neprošli líšeňským dorostem.

Takže se dá shrnout, že Líšeň v posledních více jak třiceti letech a s A mužstvem Bystrce na půdě Bystrce neprohrála a dokonce nedostala ani branku. Po zápase mohou být aktéři tohoto utkání na prvním až šestém místě a to už je rozdíl, kvůli kterému stojí za to se o výsledek poprat.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 27.09.2013 v 21:18
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.