4. FC Velké Meziříčí 28 12 4 12 43:43 40

1. Ne 11.08. 16:30 hřiště Napajedla - Velké Meziříčí 0:1
2. Ne 18.08. 10:15 hřiště Velké Meziříčí - Pelhřimov 2:1
3. Ne 25.08. 16:30 hřiště Vrchovina - Velké Meziříčí 0:0
4. Ne 01.09. 16:30 hřiště Tasovice - Velké Meziříčí 1:3
vynesly Velké Meziříčí na 1. místo průběžné tabulky
1. FC Velké Meziříčí 4 3 1 0 6:2 10 7
2. SK Líšeň 4 3 0 1 8:3 9 3

Poslední zápas Velkého Meziříčí:

TJ Sokol Tasovice - FC Velké Meziříčí 1:3 (0:3)

Do utkání vstoupili lépe hosté, když v 1. min našel Roman Vyskočil z rohového kopu hlavičkujícího Honzu Šimáčka, ten ale těsně přestřelil. Domácí zahrozili v 5. min když se po centru za obranu dostal k zakončení Mucala, jeho střelu Roman Invald ztlumil a do bezpečí ji dostal Michal Bouček. V 8. min vybojovali naši hráči míč, Eda Smejkal si všiml postavení domácího golmana a z 25-ti metrů ho přesnou střelou překonal 0:1. Ve 20. min rozehrál přímý kop do vápna Jarda Dufek, tam se nejlépe zorientoval Eda Smejkal a hlavou prostřelil domácího golmana 0:2. I v dalších minutách předváděli hosté kombinační fotbal plný pohybu a ve 22. min střílel z hranice vápně Laďa Němec těsně vedle domácí brány. V 24 min zahrozili domácí střelou Blahoudka nad naší bránu. Ve 25. min našel Roman Vyskočil na zadní tyči Jardu Dufka, ten přeskočil domácího obránce, ale jeho povedenou hlavičku vytlačil domácí golman na tyč. Ve 29. min poslal pěkný centr do vápna Patrik Pokorný, nabíhající Jarda Dufek míč trefil křížnou střelou a nedal Fukalovi šanci 0:3. Ve 31. min ztratil ve středu hřiště míč Patrik Pokorný, Blahoudek našel na zadní tyči Mucalu, ten sklepl na Maška, ale jeho zakončení bylo nepřesné. Ve 35. min se po centru Romana Vyskočila tlačil do zakončení Pavel Simr, ale domácí obránce mu v zakončení zabránil a Zdeněk Mucha na míč nedosáhl. Ve 38. min pronikl po křídle Mucala, našel nabíhajícího Maška, ale jeho střela byla zblokována. Ve 42. min zahráli domácí přímý kop, Roman Invald byl však pozorný, centr vyrazil a následný centr odvrátil do bezpečí Honza Šimáček. A tak šli do kabin spokojenější hosté.
Do druhé půle nastoupili domácí se snahou změnit nepříznivý výsledek prvního poločasu. Zatlačili hosty na jejich polovinu a ve 49. min byli po dlouhém autu odměněni brankou, kterou dosáhl hlavou Mucala. I v dalších minutách to byli hosté, kteří dlouhými nakopávanými míč se snažili ohrozit bránu hostů. Ti oproti prvnímu poločasu nebyli již tak aktivní při napadání a více se zatáhli a přenechali domácím střed hřiště. V 55. min pronikl středem Mucala, ale jeho střela jen těsně minula bránu. V 61. min se dostal k zakončení Paul, ale trefil jen zadní tyč hostující brány. V 78. min se domácí radovali, když se míč po rohovém kopu ocitl za zády Romana Invalda, ale radost jim pokazila píšťalka rozhodčího Soukala, který odpískla nedovolený zákrok na našeho golmana. Hosté se ve druhé půli snažili o rychlé protiútoky, ale nepřesné přihrávky je do vážnějšího zakončení nepustili, A tak když se neujala v 82. min střela Paul z hranice vápna, ubránili hosté zasloužené vítězství.

Vyjádření trenéra Smejkala: V prvním poločase plnili naši hráči taktické pokyny, které pro dnešní utkání dostaly. Výsledkem byla velmi dobrá hra založená na vysokém presinku, kombinační hře s využitím křídelních prostorů a naše zasloužené poločasové vedení. Ve druhé půli jsme se zbytečně zatáhli na vlastní polovinu, přenechali aktivitu domácím a někdy i z potřebným štěstím odolávali útočným snahám domácích. I přesto si myslím, že jsme si plný bodový zisk za předvedenou hru plně zasloužili.

Nejlepší hráči: Smejkal Eda, Mucala Ladislav, Vyskočil Roman.

sestava FC VM – Invald – Mucha Z., Mucha P., Šimáček, Bouček – Dufek (80. Bradáč), Němec (67. Ráček), Pokorný (53. Krejčí), Smejkal, Vyskočil (90. Beran) – Simr na lavičce Simandl, trenér Smejkal

Zdravotník: Hlávková Dana

Velké Meziříčí je velký favorit tohoto utkání. Jinak zatím hrál třikrát venku a jen jednou doma a ani jednou neodešel poražen, doma hraje v neděli 10 15 hod., což Líšni v minulosti nikdy nesvědčilo. Dále má Simra ze zkušenostmi ze Zbrojovky Brno i Jihlavy, který mám ve Velkém Meziříčí vstřelil obě branky po té, co se zranil Huška.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 04.09.2013 v 22:04