MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

SK Líšeň - Vrchovina v SO 31.8.2013 v 16 30 hod.

Historie fotbalového klubu Vrchovina navazuje na bohaté tradice dvacátého století, jak je uveřejněno v almanachu „100 let kopané v Novém Městě na Moravě“ z roku 2000. Novodobé dějiny se začaly psát v březnu 1998, kdy došlo ke spojení fotbalistů z Nového Města na Moravě a Radešínské Svratky pod názvem FC Bohemia Breeding. V návaznosti, především na změny ekonomické, došlo v klubu k rozhodnutí změnit název tak, aby charakterizoval širší Novoměstsko. Proto tedy od poloviny roku 2001 vystupuje náš klub pod názvem SFK VRCHOVINA Nové Město na Moravě - Radešínská Svratka.

Dosavadní utkání Líšně a Vrchoviny
St 01.09.2010 17:00 Vrchovina - Líšeň 2:1 Pohár
So 13.10.2012 15:00 hřiště Líšeň - Vrchovina 1:1
Ne 12.05.2013 16:30 hřiště Vrchovina - Líšeň 2:2
Poslední zápas našeho soupeře
Derby skončilo bez branek
Místo konání: SFK Vrchovina
Termín: od 26.08.2013 do 28.08.2013
SFK VRCHOVINA - FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ O:O
V prvním poločasu lépe začali hosté, kteří si zkraje prvního dějství vytvořili tlak. Důsledkem toho byla také tutovka Pavla Simra, který ale v rozhodující chvíli přestřelil. Ještě před tímto momentem hosté mohli jít do vedení, ale kvůli ofsajdu zůstalo skóre nezměněno. Převaha Velkého Meziříčí se ale postupem času rozplynula a hra se srovnala. Za domácí se průnikem přes půl hřiště blýskl z pozice stopera Lukáš Smetana, který z hranice šestnáctky pálil na Invalda, ale míč skončil těsně vedle.

Po změně stran vystřídal v domácí záloze nevýrazného Andrleho, Pavel Smetana, který hru Vrchoviny oživil a Michal Skalník se posunul do zálohy. Tým Vrchoviny si pak vytvořil optickou převahu, bohužel bez vážné akce před Invaldem v brance, protože utkání zcela jednoznačně na obou stranách vévodili středové obrany. Za zmínku stojí průnik Kolaříka, který pálil vedle, na druhé straně hasil průnik hostí na poslední chvíli obránce Skryja. Díky tomu se také týmy rozešly smírně 0:0.

Rozhodčí: Miklík z Klobouků u Brna
ŽK 2:2, ČK 0:0
Diváci 325

Vrchovina: Vítek - Drdla (84. Dvořáček), L. Smetana, K. Skalník, J. Skryja - R. Sodomka (90. Petr Sodomka) - Kolařík, Pavel Sodomka, Andrle (46. P. Smetana), Šandera - M. Skalník.
Trenéři: p. Štukhejl, Roháček, vedoucí týmu p. Bajer, kustod F. Smetana

Velké Meziříčí: Invald - Souček, Šimáček, P. Mucha, Bouček - Z. Mucha, Dufek, Němec, Smejkal (83. Pokorný), Vyskočil (86. Ráček) - Simr.
Trenér: p. Smejkal, vedoucí týmu p. Mynář

Nejlepší hráči: L.Smetana, K. Skalník - Šimáček, P. Mucha.

Zapsal: Roman Wolker

Hodnocení trenéra

Trenér Marek Štukhejl k derby s VelMezem: „Zápas jsme vnímali jako pravé derby, od kterého se můžeme odrazit k lepším zítřkům. Z hlediska vyhodnocení dvou předchozích nevydařených zápasů jsme museli udělat změnu k jednoduchosti naší hry a postavit výkon na prosté bojovnosti,“ říká trenér Štukhejl a dále dodává:„V počátku zápasu bylo vidět, že snaha o naplnění těchto principů hry tam je, leč nebylo to podpořeno kvalitou provedení předfinální fáze na obranné linii soupeře. Poněvadž jsme ztráceli míče a byli mnohdy na krajích hřiště nedůslední v soubojích. Umožnili jsme soupeři výpady přes kraj hřiště a tím adresování patřičných míčů do 16-ky. Takto se soupeř dostával do zakončení a nebylo daleko od inkasování. My jsme za první poločas neměli žádnou gólovou příležitost.“ V druhé půli přišla zásadní změna:„Do druhé půle se po vystřídání (P.Smetana střídal nevýrazného Andrleho)zlepšilo držení míče na útočné polovině a snaha o přímočarost vedla k vytvoření pološancí. Soupeř si v druhé půli nevytvořil nic, což bylo dílem i naší hry. Výkon v poločase druhém byl slibný a byly tam zajímavé individuální výkony. Do dalšího zápasu se tedy chceme odrazit od jednoduchosti hry, bojovnosti, agresivních soubojích a věříme, že i v efektivitu zakončení. Bod z tohoto utkání je solidním odrazovým můstkem.“

ROZHOVOR S NOVÝM TRENÉREM VRCHOVINY MARKEM ŠTUKHEJLEM
Místo konání: SFK Vrchovina
Termín: od 01.07.2013 do 05.07.2013
1) Trenére pocházíte z Vysočiny (Havlíčková Borová), máte na svůj věk poměrně bohatou trenérskou kariéru, s čím přicházíte právě na Vrchovinu?

Vždyt já se v N.Městě narodil ( místní nemocnice), takže místní rodák na mě sedí.
Přicházím s tím, abych uplatnil své lidské smýšlení ve fotbale. Mám totiž rád když je mančaft obrazem osobnosti trenéra. Ve Vrchovině vidím prostor k procesu učení u mladého kádru velmi značný a tak věřím, že mé myšlenky budou přenosné daleko snadněji než kde jinde. Také přicházím, aby fotbal naplnil onen smysl pro něhož všichni začali do balonu kopat. Je to prostá radost, která se mnohdy zastírá jen a jen ambicí.

2) O Vás se ví, že podnikáte a jste jednatelem poměrně úspěšné firmy, která sídlí ve Žďáru a děláte služby pro chalupáře, je to Váš životní styl?

Ano je. Nehodlám v životě dělat věci jež mi nevoní a proto není možné rozvíjet a pracovat na něčem, co necítíte přirozeně.

3) Říká se o Vás, že jste k sobě velice tvrdý a přísný, a že to samé vyžadujete i po svém okolí, je to pravda?

Raději bych řekl, že mám rád věci a systémy, které fungují. Pokud nefungují a je to v mých pravomocech udělat změnu, tak ji udělám. Mám výhodu, že udělat nepopulární rozhodnutí mi nečiní problém, to se k fotbalu hodí.

4) Co se týče fotbalové stránky, Vrchovina je pro Vás určitá výzva, říkáte na začátku našeho rozhovoru, budete uplatňovat stejnou životní filozofii ve fotbale, jako uplatňujete ve svém životě?

Poněvadž je trenér také jenom člověk, tak to nejde oddělit. Hodlám uplatnit vše, co si myslím že vede k úspěchu. Otázka, kde bude zakotven úspěch? Ve spokojenosti hlavy hráčů? V tabulkovém postavení? Obojí? To teprve uvidíme!

5) Vím, že jste byl Vrchovinu sledovat v posledních zápasech a navíc se s bývalým trenérem Zemanem znáte ze své poslední trenérské štace (Ždírec n/D.). Není zvláštní, že jdete ve šlépějích právě Zemana?

Ano jsme dohodnuti, že za tři roky jdu do H.Brodu (smích). Já mu před 4 roky řekl, jen tam jdi a zasaď stromy, já pak přijdu sklidit plody. Pro mě je důležité, že jsem zde chtěným a nejsem automatickým nástupcem. Je však pravda, že kdybych poslední dobou trénoval, naše cesty by se určitě rozdělili.

6) Příprava na další, již čtvrtou divizní sezonu v řadě, začne 10.července. Letní příprava je velmi krátká, o to bude určitě intenzivnější, hned 14. 7. nás čeká předkolo Poháru České pošty, těšíte se po delší trenérské odmlce, že opět naskočíte do fotbalového kolotoče?

Cítím místo těšení odpovědnost. Chceme se připravit tak, aby jsme v každém utkání hráli na hranici perspektivy mužstva. Těším se však na emoce jež zápas provázejí.

7) S vedením klubu jste již seděl nad sportovními cíli, které jsou již pro příští sezonu stanoveny, do přípravy se vrátí hráčské rezervy a v týmu by se měla vytvořit větší konkurence. Můžete fanouškům osvětlit a seznámit je právě s těmito cíli?

Zde bych byl opatrnější. Hráčský kádr jsem v praxi nezažil a těžko se mi vyřknou tabulkové mety, ke kterým budeme práci směřovat. Tohle chci zakotvit těsně před začátkem sezony. Bez vědomí cíle není radno pracovat. Určitě však budou stanoveny interní mikro cíle, jež jsem naznačil v předchozích odpovědích.

8) Na závěr našeho prvního rozhovoru, bych se chtěl zeptat na Vaše koníčky, jaké další sporty máte rád, co děláte ve volném čase (letní i zimní)?

Práce je koněm. Koníčkem je hokej, poněvadž máme firemní tým. Baví mně sledovat politiku, bavit se s inspirativními lidmi a sledovat společnost kam směřuje.

Děkuji za rozhovor a přeji Vám, aby se v novém působišti dařilo…

Ptal se Roman Wolker

Pro Líšeň je nepříjemné, že doposud Vrchovinu nikdy neporazila. Navíc Vrchovina je po třech kolech (15. Vrchovina 3 0 1 2 0: 5 1 ) s jedním bodem na 15 místě a nevstřelila ještě branku a bude v Líšni dělat vše proto, aby tuto bilanci zlepšila.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 29.08.2013 v 09:09
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.