Remíza a záchrana fotbalistů MFK Vyškov přišly za minutu dvanáct

Vyškov – Hodinář, nebo Večeřa? Zkušený vyškovský kapitán je v zápise o utkání MFK Vyškov – SK Líšeň uvedený jako střelec gólu, očití svědkové ale tvrdí, že za brankovou čarou balón byl už po předchozí hlavičce Večeři. Nakonec je to jedno. Důležité je, že akce minutu před koncem přinesla Vyškovu kýžené vyrovnání a definitivu záchrany v divizi.
Pokladníkovi týmu tedy bude „lepit“ vyškovský veterán. Určitě rád. „Bylo nám jasné, že zisk jednoho bodu je pro nás vlastně vítězstvím, záchranou. Takže za stavu 0:1 už nemáte co ztratit. Musel jsem jít dopředu. To pak už máte jediný cíl, nějak to dotlačit do branky, a jsou tam i emoce, a to se mně povedlo,“ radoval se po utkání nejzkušenější domácí hráč. Prakticky z dvou metrů dorazil míč, který si ho našel po Večeřově hlavičce odražené od tyče a břevna.

Infarktový závěr si ale domácí mohli odpustit. Zase odehráli utkání dvou rozdílných poločasů. Pokolikáté už! V prvním byli jasně lepší, ale dobře rozehrané akce nedokázali úspěšně zakončovat. Nutno ale říct, že Radek Petr v hostující brance potvrdil prvoligovou kvalitu a líšeňské několikrát podržel. Zejména při gólových střelách Filipa Novotného, Večeři nebo Jeřábka. A když už ho Večeřa Čoupkovsky „vypekl“ při trestném kopu, pomohla Petrovi jeho levá tyčka. „V poslední době se to opravdu opakuje. V první půlce můžeme prakticky zápas rozhodnout, ale nedaří se nám proměnit šance. Pak se dostaneme pod psychický tlak, soupeř se naopak nadechne a většinou nám z jedné dobré příležitosti dá gól. Jako dnes Líšeň. Ale v tom je i její síla, a proto není na druhém místě náhodou,“ dodal Hodinář.

Hosté skutečně byli v prvním poločase takřka neškodní. Jen ve 31. minutě střílel na velkém vápně nehlídaný Nosko slabě do Kollára a ten o čtyři minuty později bravurně vychytal šanci Halašky. „V prvním poločas jsme byli lepším týmem. Soupeř ale měl výborného gólmana v brance, a také štěstí, když jsme nastřelili tyčku. Po přestávce Líšeň ovládla střed hřiště, ale my jsme prokázali velké morálně volní vlastnosti, obrovskou vůli, a nakonec jsme to tam dotlačili. Nic hezkého, ale gól platí. Náš cíl byl zachránit se a my jsme ještě před dnešním utkáním tu jistotu neměli, takže jsme nesměli prohrát. Teď už ji máme,“ s úlevou po zápase konstatoval domácí trenér Miloslav Machálek.

Hosté odehráli celý zápas bez střídání, ale ve druhém poločase měli jasně navrch. Až na zmíněný závěr. Před Noskovým gólem ovšem měli zase štěstí a vést mohli domácí. V 63. minutě zákrok na Novotného asi faulem nebyl, ale po Hodinářově trestném kopu se Petr stejně jako v případě Večeřovy tyče v prvním poločase jen díval za technicky vystřeleným míčem, jak těsňoučce míjí jeho pravou tyčku.

Biliárový závěr

Pak po brilantní akci zakončil Nosko a dvě utěšené Drábkovy střely vedení nezvýšily. První zablokovala už obrana a byla z toho jen pořádná mela před Kollárem, při druhé z trestného kopu vyškovský brankář potvrdil, že je stejně dobrý jako Petr. A přišla zmíněná vyškovská zteč se šťastnou tečkou. Večeřova hlavička napodobila biliárovou kouli, odrazila se od tyče a břevna a Hodinář si po neúspěšném trestňáku mohl spravit chuť. „Takový už je fotbal. Vyškov bojoval a po skrumáži tam dotlačil šťastný gól. Klukům to nemohu vyčítat, to se stává. Náš výkon hodnotím pozitivně. Ve druhém poločase jsme byli lepší, vytvořili jsme si víc šancí. Dali jsme krásný gól na 1:0 a měli jsme další šance na zvýšení,“ řekl trenér Líšně Bohumil Smrček.

A co na „uloupený“ gól jeden z nejlepších hráčů zápasu Večeřa? „Chtěl jsem do balónu jít razantně a opravdu jsem se k němu dostal. Lidi, co na tribuně seděli ve správném úhlu, mně říkali, že se to odrazilo od trubky, která drží sít v brance, a pak do břevna. Ale vůbec mně nevadí, že to David pojistil,“ usmíval se fotbalový štírek na vyškovském hrotu.

Divize D

MFK Vyškov – SK Líšeň 1:1

Poločas: 0:0. Branky: 89. Hodinář – 65. Nosko. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: Kucharčuk. Žoček – Král, Milotínský. Diváků: 215.

Vyškov: L. Kollár – Koláček (85. O. Král), Hodinář, Maděrka, Baričák – Hradil (74. Kamený), Jeřábek, Žoček, Kucharčuk (70. Vrána) – F. Novotný, J. Večeřa. Trenér: Miloslav Machálek.

Líšeň: Petr – Jašek, Široký, Fousek, Drábek – Milotínský, Král, Nosko, K. Večeřa – Nguyen, Halaška. Trenér: Bohumil Smrček.

MFK Vyškov – SK Líšeň po minutách, největší šance:

15. „Jedovaná“ střela Filipa Novotného před brankářem Petrem poskočila, ale strážce líšeňské branky po kočičím skoku rukou vyhodil míč nad břevno.

19. Filip Novotný se opět dostal ke střelbě z pozice uvnitř pokutového území hostů, ale obránci míč ztlumili a k Petrovi jen doskákal.

22. Velký závar před líšeňskou brankou, ale Večeřovi ani Hradilovi se nepodařilo zblízka dorazit a ze šance zůstal jen rohový kop.

24. Naprosto zbytečný faul na Novotného před pokutovým územím. Večeřa technickou střelou napodobil Čoupka, ale měl smůlu, míč skončil na tyči.

31. První hrozba hostů. Nosko byl sám na velkém vápně, ale slabě pálil do Kollára. „Umíš lepší, Marťo,“ komentoval trenér hostů Bohumil Smrček.

35. Novotný tentokrát v roli nahrávače poslal přesnou uličku mezi beky Večeřovi a ten z běhu trefil zblízka Petra.

35. Po rychlém brejku se zrodila jediná šance hostů v prvním poločase. Kollár ale Halašku vychytal.

39. Jeřábkova technická rána už málem zapadla pod břevno, ale Peter ji stačil vyškrábnout na roh.

54. Halaška měl k hlavičce prostor i čas, ale nebezpečný nebyl. Slaboučká rána šla přímo do Kollárovy náruče.

63. To líšeňský Večeřa byl po Milotínského centru z rohu mnohem razantnější. Hlavou poslal balón těsně vedle šibenice.

63. Zákrok na Novotného asi faul nebyl, ale po trestném kopu se mohlo změnit skóre. Petr se jen díval za míčem, tentokrát z kopačky Hodináře, který ten těsňoučce minul jeho pravou tyčku.

65. 0:1 – Nosko. Rychlý brejk zakončil přesnou přízemní střelou z hranice velkého vápna. Zkrátka umí líp.

75. Drábek se uvolnil, už jeho střela vypadala dobře a po teči z ní byl pořádný závar v Kollárově malém vápně.

86. Zase Drábek. Tentokrát se snažil napodobit Večeřu a Hodináře z trestného kopu a málem úspěšně. Jenže i Kollár potvrdil, že je skvělým brankářem a míč vyrazil.

89. 1:1 – Hodinář. Večeřova hlavička napodobila biliárovou kouli. Odrazy od tyče a břevna si našla Hodináře, který zblízka zavěsil.

Autor: Zdeněk Vlach

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 09.06.2013 v 15:57