SK Líšeň - Pelhřimov

Další domácí utkání se hraje v sobotu 18.5.2013 v 16 30 hod.

Fotbal v Pelhřimově - Psal se rok 1922, kdy byl založen fotbalový klub, ale samotné kořeny sahají ještě o devět let zpět, do roku 1913.

Doba sebou přinášela (nejednou i častými reorganizacemi) starty A mužstva v různých výkonnostních soutěžích; k nejvyšším patřily II. a III. liga a čtyřiadvacet nepřetržitých let v divizi.
Poslední a zatím jediné mistrovské utkání Ne 21.10. 13:30 hřiště FK Pelhřimov - SK Líšeň 0:3
Branky: 9. Milotínský (as. Oprchal), 25. (PK) Král, 77. Lapeš
ŽK: 52. Naniáš, 68. Moravec, 69. Hložek – 68. Oprchal, 78. Nosko.
Rozhodčí: Žilka – Kůrka, Stehlík.
Diváků: 180
Pelhřimov: Moravec (C) – Duchan, Vacek, Naniáš, Hložek – Kmoch (77. Jan Kubík), Niederle, M. Machač, Homolka – Benda, Nebeský (61. Bartoň). Trenér: Ján Kubík.
Líšeň: Doležal – Hyčka, Král, Široký, Čampa (C) – Lisický (79. Večeřa), Pecha, Nosko (86. Suchý), Oprchal – Milotínský (65. Buc), Lapeš. Trenér: Bohumil Smrček.

Minulé utkání soupeře:
FK PELHŘIMOV - SK BYSTŘICE N. PERŠTEJNEM 2 : 4 (0 : 3)
Bez zraněného Krtka s Klofáčem a vykartovaného Naniáše předvedli domácí první poločas výkon, který lze nazvat výstižně velkým propadákem a fiaskem. Útok neexistoval, záloha neexistovala a přetížená obrana kupila školácké chyby, které hosté lehce a nekompromisně trestali. Již v 1. min. Moravec špatně vyhodil míč Vokounovi a bylo velké štěstí, že překvapený Čech netrefil prázdnou branku. Hosté brzy poznali, že s domácím týmem není něco v pořádku a v rozmezí druhé čtvrthodinky si udělali výrazný náskok, který rozhodl o osudu celého utkání. Jejich kanonádě ovšem předcházela šance Bendy v 11. min., který bohužel v gólové příležitosti nastřelil vybíhajícího Trávníčka a odražený míč Niederle nedokázal dopravit z hranice velkého vápna do prázdné branky hostů. Pak začali úřadovat svěřenci trenéra Fencla a stříleli branky s udivující lehkostí. V 17. min. si poradil Zbytovský poměrně lehce s Čížkem a jeho přihrávka na penaltu měla oči. Pro neobsazeného Čecha nebyl problém tvrdou ranou překonat bezmocného Moravce. O dvě minuty později se skóre znovu měnilo. Moravec vyrazil míč pouze před neobsazeného R. Sklenáře a jeho křížná střela po zemi podruhé napnula síť domácí branky. Ve 32. min. po dalším zaváhání stoperské dvojice propadl míč k Prášilovi a nejlepší bystřický kanonýr nabídnutou příležitostí pochopitelně nepohrdl a přidal snadno svou třináctou divizní trefu. Pelhřimov se do hry vůbec nedostal, protože celý poločas praktikoval pouze osvobozující odkopy z obrany na polovinu hostů, bez jakékoliv mezihry či náznaku kombinace.
I po změně stran pokračovala nadvláda hostů a v 59. min. znovu Čech zazdil další tutovku. Čtvrtou branku přidali hosté opět po individuální hrubé chybě domácího obránce, který nechal trestuhodně zblízka hlavičkovat Z. Sklenáře a Moravec opět lovil míč ze své sítě. Teprve pod tíhou debaklu a snad i uspokojením Bystřice zvedli domácí hráči hlavu a posledních dvacet minut hrozivý výsledek částečně korigovali. V 71. min Niederle z trestného kopu nádherně vymetl pavučiny z pravé Trávníčkovy šibenice. Mezi tím se dostal dvakrát po sobě do šancí Padrtka, ztroskotal pokaždé na výborných zákrocích brankáře Moravce. Definitivní tečku za nepodařeným krajským derby po rychlém brejku udělal dvě minuty před koncem domácí Benda.