SK Líšeň - FC Velké Meziříčí 3 : 1 (2 : 0)

Branky : 12.min. Král, 29.min. Večeřa, 69.min. Drábek - 86.min. Simr
Rozhodčí : Vedral Roman - Šenkýř Petr, Křepský Michal
Diváci : 265
Sestavy :Líšeň : Petr - Čampa, Široký, Fousek, Drábek - Šudoma, Nosko, Král, Večeřa(74.min.Lisický) - Halaška, Milotínský Trenér : Smrček Bohumil

Vel.Mez. : Invald - Mucha, Souček, Doucha, Bouček - Krejčí - Dufek(62.min.Vyskočil), Šimáček, Smejkal(68.min.Pokorný), Netrda (77.min.Vahila) - Simr.
Trenér : Smejkal Libor

Z mého bloku : Hosté z Velkého Meziříčí zahájili hru a po oboustranně opatrném začátku udeřili jako první domácí hráči. Konkrétně Nosko, který v plné rychlost ve třetí minutě vyrušil hostující obránce a i brankáře z klidu. Míč však proletěl velkým čtvercem bez zakončení. Běžela minuta pátá a hostující Simr se prosadil hlavou po centru z levé strany. Další vzruch přinesla 9.min. po spolupráci Halašky s Večeřou se hostující obránce málem zapsal mezi smolaře utkání. Trefil vlastního gólmana. Ve 12.min. bylo pro hosty ještě hůře. Dnes dobře hrající Halaška byl v úniku faulován Součkem a za to si hostující obránce vysloužil červenou kartu. A aby smůle pro hosty nebylo dost, následnou standartní situaci domácí Král zvládl na jedničku a parádně k tyči otevřel skóre utkání. Kdo by čekal, že se Vel Mez stáhne a bude bránit velice se mýlil. Stále sebevědomí hosté hrozili z jakékoliv situace a zvlášť nebezpečný byl zkušený Simr. V 15.min. se v šanci zjevili zase domácí hráči a po závaru v malém vápně hostující obránce odpravil míč do bezpečí. Mezi 17. až 21.min. se domácí pokusili o málo účinný presink. Běžela 23.min. a domácí jako by nepoučeni již z odehraného průběhu a po opakovaném rohu hostů nechali dvakrát hostujícího Simra bez pozornosti hlavičkovat. Naštěstí pro domácí neměl přesnou mušku. Ve 26.min. hosté založili přímočarou akci, ale míč jim utekl do zázemí. Tím dokazovali, že i v oslabení budou nebezpeční. Ve 29.min. Večeřa nezužitkoval přihrávku Halašky, jeho střela šla vedle. Stále stejná minuta 29. Halaška poslal míč nabíhajícimu Milotínskému do souboje s hostujícm brankářem, Milotínský míč procedil až k nabíhajícímu Večeřovi a ten se neomylně trefil a zvýšil na 2: 0. Ve 33. a 34.min. byl vzruch před domácí bránou díky sérii tvrdých zákroků, které rozhodčí nechal bez povšimnutí. Zloba z těchto okamžiků se díky rozlišnému pohledu na situace přenesla i na lavičky. Ve 35.min. po faulu na domácího Noska, do hostující zdi Král. Po minutě hry se domácí Šudoma technickou střelou pokoušel obstřelit hostujícího Invalda, ten byl pozorný a konečky prstů vytáhl míč mimo branku. Ve 38.min. faulovali Líšeňští před svým pokutovým územím. Hostující Šimáček o zeď narazil spoluhráči Krejčímu, který vystřelil mimo domácí bránu. Do konce prvního poločasu se už nic zajímavého nedělo.
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změny. Domácí začali druhý poločas trochu ukolébáni dvoubrankovým náskokem a tak trochu v obavě, aby si zbytečnou chybou nezkomplikovali průběh dobře se vyvíjejícího utkání. O vzruch se starali jen hostující funkcionáři na lavičce, které musel uklidňovat as. rozhodčího. Zápasu chybělo v úvodu poločasu tempo a dík tomu se hra rozdrobila do mnoha osobních soubojů. Vzruch přinesla 69.min. když si Drábkova střela našla prostor mezi tyče hostující brány. Do hry se postupně dostávali hráči z lavičky, kteří přinesli do hry vzruch jako domácí Lisický, ten se dvakrát ve vápně hostů snažil o vstřelení gólu a nebo hledal výhodně postaveného spoluhráče. I hostující Vahila znamenal pro domácí obránce permanentní nebezpečí. Jinak nezajímavý poločas uzavřel gólem hostující Simr právě po dobré akci Vahili. Ten vystřelil a odraženou střelu poslal Simr za záda domácího brankáře Petra.
Za zmínku stojí i to, že se po nočním lijáku a několikadenních deštích hrálo na perfektně připraveném trávníku.