28. Ne 04.06. 10:15 Velké Meziříčí - SK Líšeň 1:1

8. So 30.09. 15:30 SK Líšeň - Velké Meziříčí 2:2
23. Ne 06.05. 10:15 Velké Meziříčí - SK Líšeň 1:1

8. Ne 30.09. 10:15 Velké Meziříčí - SK Líšeň 1:0
23. So 03.05. 16:30 SK Líšeň - Velké Meziříčí 2:0

3. Ne 24.08. 10:15 Velké Meziříčí - SK Líšeň 1:3
18. So 28.03. 15:00 SK Líšeň - Velké Meziříčí 3:1

Poslední utkání:
FC Velké Meziříčí - SK Líšeň 2:1 (0:1)
Vyjádření trenéra Smejkala: „Věděli jsme, že náš dnešní soupeř je výborný v ofenzívě, proto jsme nastoupili v rozestavení 4-5-1. Tím, že jsme zahustili střed hřiště a kombinovali na jeden nebo dva doteky, přecházeli jsme rychle přes krajní záložníky do protiútoku a zastavovali rozehrávku soupeře na polovině hřiště.

Hosté sice vyhráli poločas 1:0, když trefili gól ze standardky. Pro nás bylo důležité, že jsme zápas nevzdali a hned na začátku druhé půle vyrovnali. Kluci hráli zodpovědně až do poslední minuty zápasu, výborně se nabízeli bez míče a dobrým pohybem přehrávali soupeře. Myslím si, že za dnešní výkon si vítězství zasloužíme.“

V prvním domácím utkání jsme přivítali tým SK Líšeň, který patří k favoritům tohoto ročníku. Od úvodních minut jsme byli svědky pohledného utkání hraného ve svižném tempu. Ve 2. min si po ruce Kršáka postavil míč Miloš Netrda, ale trefil jen zeď. Na druhé straně si nabíhal za obranu Kunc, po souboji s Patrikem Pokorným se dožadovali hosté odpískání faulu, ale rozhodčí zákrok jako nedovolený neposoudil. V 6. min posla Eda Smejkal přesným centrem za obranu Jardy Dufka, ten bohužel prováhal dobrou střeleckou pozici a přihrávku na Pavla Simra zachytila obrana Líšně. V 9. min si na centr za obranu nabíhal Kunc, ale míč se mu nepodařilo zachytit a Roman Invald byl pozorný. Ve 12. min po rychlém úniku a centru do vápna míč prodloužil Kunc na zadní tyč, tam se netrefil Milotínský, míč se dostal k Oprchalovi ale jeho pohotové zakončení orazítkovalo jen břevno naší brány. O minutu později to byli opět hosté kteří se dostali Milotínským k zakončení, ale Roman Invald byl na místě. Ve 20. min se dostal k zakončení Milan Souček po rohovém kopu Miloše Netrdy, ale golman Hladký neměl s hlavičkou našeho kapitána problémy. Ve 24. min fauloval před vápnem Milan Souček, míč si postavil Oprchal a přesnou střelou na zadní tyč nedal našemu gólmanovi šanci 0:1. Vedoucí branka vlila hostům ofenzivní síly a ve 28. min zahrávali další přímý kop Milotínským, Roman Invald však míč zachytil. Ve 33. min se objevil za naší obranou Milotínský, ale náš golman včasným vyběhnutím mu v zakončení výborným zákrokem zabránil. Ve 35. min se po souboji s Pavlem Simrem zranil Huška a musel být střídán. Ve 37. min se po centru Miloše Netrdy dostal k zakončení Zdeněk Mucha, ale s jeho nepříliš povedenou hlavičkou neměl golman Hladký problémy. V závěru utkání se domácí hráči pokusili o vyrovnání stavu. Ve 40. min rozehrál přímý kop Milan Souček, míč našel hlavu Pavla Simra, který jej nasměroval do brány hostí, Hladký však konečky prstů míč vytáhl na tyč, od které se odrazil a po brankové čáře zamířil mimo bránu. Ve 43. min šel po přesném centru Edy Smejkala sám na golmana Pavel Simr, ale pomezní zvedl praporek a hlavní sudí odpískal ofsajd, i když hráči a fanoušci domácích sedící proti místu přestupku s tímto posouzením nesouhlasili. A tak se šlo do kabin za nepříznivého stavu 0:1.

Tak jak aktivně domácí hráči první poločas zakončili, tak do druhého nastoupili. Již ve 46. min zpracoval dlouhý výkop Pavel Simr pro Edu Smejkala, ten poslal přesnou přihrávku za obranu hostí a Pavel Simr prokázal své střelecké schopnosti 1:1. Hráči Líšně se hned snažili o odpověď, ale jejich tlak přinesl jen sérii rohových kopů, bez vážnějšího ohrožení domácí brány. Výjimkou byla střela Pechy v 54. min, kterou však Roman Invald výborným zákrokem vytlačil na další rohový kop. V 57. min fauloval nepochopitelně ze zadu bez míče Milotínský našeho Zdeňka Muchu, ale rozhodčí k překvapení všech karetní trest neukázal. V 59. min hodil Miloš Netrda aut do vápna na Pavla Simra, ten si míč zpracoval na prsou a střelou z otočky nedal Hladkému šanci 2:1. Hosté po druhé obdržené brance znervózněli a to se projevilo hlavně v zakončení. V 61. min si na rohový kop Oprchala naskočil Drábek, ale Roman Invald neměl s jeho hlavičkou větší problémy. V 63. min pronikl do obrany Nosko, nahrál Bezděkovi ale jeho zakončení bránu netrefilo. V 65. min hlavičkoval mimo naší bránu Milotínský. V 67 min pronikl do vápna Pavel Simr, ale míč si moc pokopnul a golman Hladký byl pozorný. V této části utkání se naši hráči již více zatáhli a tak soupeř hrozil hlavně ze standardních situací. V 72. min netrefil naší bránu po rohovém kopu Kršák, V 81. min mířil hlavou mimo naší bránu Milotínský. V 82. min hledala přihrávka Pavla Simra ve vápně Petra Kučeru, ale ten se k zakončení nedostal. Když se v 85. min, díky dobrému zákroku našeho golmana, neprosadil Bezděk a z dorážky přestřelil Milotínský mohla se ze zisku tří divizních bodů radovat domácí lavička.

muži A - MSD sk. D
2. kolo: FC Velké Meziříčí - SK Líšeň 2:1 (0:1)

střelci: 46. a 59. Simr – 25. Oprchal
rozhodčí: Reich, Fridrichovský, Talpa

sestavy: FC VM – Invald – Mucha Z., Souček, Pokorný, Krejčí – Dufek (69. Vítek), Šimáček, Berka, Smejkal (78. Kučera), Netrda (84. Bouček) – Simr
SK Líšeň – Hladký – Kršák, Čampa, Široký, Oprchal, Lisický (77. Večeřa), Pecha, Kunc (60. Bezděk), Huška (35. Drábek), Nosko, Milotínský
karty: Smejkal
diváků: 397

Z Líšně přestoupil do Vel. Meziříčí střelec Jiří Jaroš, odešel do Rakouska
Ze známých jmen je to ještě záložník Dufek, který hrál v Líšni a Simr, který hrál II. ligu v Jihlavě.

Brankáři: Invald Roman, Simandl Zdeněk
Obránci: Bouček Michal, Kozuň Slávek, Krejčí Jaroslav, Mucha Patrik, Mucha Zdeněk
Záložníci: Berka Lukáš, Dufek Jaroslav, Netrda Miloš, Smejkal Eduard, Souček Milan, Šimáček Jan
Útočníci: Simr Pavel

Poslední utkání Velmezu:
Velmez remizoval v Polné a je na 4.místě tabulky

Slavoj TKZ Polná - FC VElké Meziříčí 1:1 (1:0)

Úvod utkání přinesl řadu nepřesností na obou stranách a tak se hrálo od vápna po vápno bez vážnější šance. Centr Přibyla v 6. min zachytil Roman Invald, střela Lovětinského šla v 9. min mimo bránu hostů, na druhé straně centry Miloše Netrdy a Jardy Dufka do vápna domácí obrana odvrátila. První nebezpečnější akce byla u domácích ve 22. min kdy Lovětinský vyslal přihrávku za naší obranu pro Přibyla, ten ji však nezachytil. A tak byli diváci svědkem mnoha osobních soubojů, které většinou vyzněly pro domácí hráče, i když některé zákroky volaly po karetním trestu. Většinu centrů do našeho vápna odvrátila naše stoperská dvojce, kde hlavně Petr Doucha sváděl vítězné souboje s útočníky domácích. Ve 26. min se dostal k zakončení z křídelního prostoru Adamec, bránu hostů však netrefil. Ve 32. min se domácím podařil rychlý útok po křídle, Urbánek obešel Michala Boučka a před bránou našel volného Kaplana, který měl lehký úkol dopravit míč do sítě hostů 1:0. Ve 34. min se dostal po špatném odkopu po zahraném rohu k míči Pražák, bránu však minul. Ve 37. min hlavičkoval v dobré pozici Kaplan vedle. Ve 41. min předvedl R. Caha likvidační zákrok na Jardu Dufka bez karetního trestu. A tak šli do kabin spokojenější domácí, když předvedli větší důraz v soubojích, dobře napadali rozehrávku soupeře a i díky nepřesnosti a zbrklosti ve finální přihrávce, hosty do brankové příležitosti nepustili.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s větším důrazem v osobních soubojích, víc presovali soupeře při rozehrávce a tak postupně převzali herní iniciativu. Byli to však domácí kteří zahrozili ve 48. min střelou Kaplana z 25-ti metrů, kterou Roman Invald neudržel, ale Petr Doucha odkopl míč do bezpečí. V 50. min po centru z půlky netrefil míč Adamec.V 52. se po přímém kopu Miloše Netrdy dostal k odvrácenému míči Jarda Dufek, ale jeho střela bránu domácích minula. V 53. min poslal pěknou přihrávku za obranu domácích Eda Smejkal, Jarda Krejčí však ani nevystřelil, ani nepřihrál nabíhajícím spoluhráčům a tak skončil míč v autu. V 54. min pronikl do vápna Přibyl, jeho průnik zastavil Petr Doucha odkopem na rohový kop. V 55. min fauloval Miloše Netrdy u lajny zezadu bez míče Adamec a byl rád jen za ŽK. V 63. min rozehrál Miloš Netrda přímý kop na Jardu Krejčího, ten odcentroval do vápna ale golman Skočdopole míč pře Pavlem Simrem poklidil do bezpečí. V 67. min vystřelil z hranice vápna Michal Bouček jen do náruče domácího golmana. V 71. min byli hosté za svou aktivitu odměněni, centr do vápna sklepl Honza Šimáček za sebe na nabíhajícího Jardu Krejčího, který míč trefil k tyči domácí brány 1:1. V 78. to byl opět Jarda Krejčí který vystřelil zpoza vápna mimo bránu Skočdopoleho. V 84. min zahrozili domácí, ale hlavička Adamce šla mimo bránu hostů. V 86. min se po dlouhém nákopu a hlavičce Honzi Šimáčka dostal k zakončení z úhlu Tlačbaba, ale jeho střela šla vedle brány Romana Invalda. A když hosté v závěru nezužitkovali přímý a rohový kop, skončilo utkání spravedlivou remízou, i když domácí lavička byla jiného názoru.

Vyjádření trenéra Smejkala: V dnešním utkání se naši hráči přesvědčili že bez bojovnosti, důrazu a pohybu bez míče se body získávají velmi těžko. V prvním poločase byli domácí důraznější, pohyblivější a do kabin odcházeli se zaslouženým vedením. Nám se podařilo ve druhém poločase zvýšit důraz v osobních soubojích, zlepšit presink a výsledkem bylo že jsme domácí začali přehrávat a zaslouženě vyrovnali. Vzhledem k průběhu utkání je dělba bodů spravedlivá. Za výkon ve druhém poločase bych chtěl všem našim hráčům poděkovat, velmi dobrý výkon dnes předvedl Petr Doucha.

19. kolo: Slavoj TKZ Polná - FC Velké Meziříčí 1:1 (1:0)

střelci: 33. Kaplan – 71. Krejčí
rozhodčí: Machát, Smékal, Nejedlý