Do Líšně v sobotu 4.5. 2013 v 16 30 hod. zavítá současné nejlepší mužstvo divize D Třebíč.
Název: Horácký fotbalový klub Třebíč, o. s. (zkr. HFK Třebíč)
Klubové barvy: Červená, modrá, bílá

Založení klubu:
Horácký fotbalový klub Třebíč vznikl v roce 2001 sloučením fotbalových klubů FC Slavia Třebíč a TJ BOPO Třebíč a považuje se tak za pokračovatele veškerého fotbalového dění v Třebíči od r. 1907. FC Slavia Třebíč se stala v r. 1992 pokračovatelem bohaté sportovní historie v městě a vycházela především z historie Dělnického sportovního klubu Třebíč, který byl založen v r. 1910, a z historie SK Horácká Slavia Třebíč, která vznikla v r. 1928, s vlastním fotbalovým hřištěm za třebíčskou nemocnicí na Radostíně. TJ BOPO Třebíč byl založen v r. 1936 pod názvem SK Borovina ve čtvrti Třebíč-Borovina, západomoravského střediska Baťovy obuvnické, punčochárenské a koželužské výroby. V poválečných letech byl SK Borovina přejmenován na Jiskru Třebíč a v r. 1968 na TJ BOPO Třebíč.
Třebíč již v minulosti spolupracovala se Zbrojovkou Brno a to jak po stránce hráčské, tak po stránce trenérské. Tato spolupráce přinášela své ovoce, Třebíč je více jak 10-let stálým účastníkem divizních soutěží.
V loňské roce spolupráci rozšířila i se Znojmem s jednoznačným cílem postupu do MSFL. Spolupráce přináší své ovoce. Dnešní trenér Libor Zelníček, někdejší hráč Zbrojovky Brno, pokračoval v jarní sérii 2012 bez porážky a Třebíč podlehla až 6. října 2012 doma Líšni. V té chvíli skončila od dubna trvající famózní třebíčská šňůra 23 soutěžních utkání bez prohry.

Mezitím HFK postoupil až do čtvrtého kola poháru, byť se štěstím: proti třetiligovému Královu Dvoru i druholigovému Znojmu mu pomohl až penaltový rozstřel. Ve druhém případě skončil 7:6, Třebíč poslal dál Havránek. Třebíč byla vyřazena až 1.FC Slovácko.

Následovalo šest divizních výher za sebou při skóre 14:1 a právě tato vítězná série katapultovala tým trenéra Libora Zelníčka, někdejšího útočníka Zbrojovky Brno, do čela soutěže. Série vyvrcholila výhrou 6:0 ve Vracově, bylo však ještě potřeba smazat dluh v podobě dohrávky s Napajedly. Ta už se Třebíči nepovedla, doma podlehla Fatře 0:1 gólem napajedelského náhradníka Urbanovského minutu před koncem.

Také v jarní části soutěže nepoznala Třebíč zatím hořkost porážky ani jednou. A za celou soutěžní sezonu 2012/13 ani jednou Třebíč neprohrála venku, v posledních 35 utkáních prohrála jen dvakrát a to doma s Líšní a Napajedly.

Poslední utkání Třebíče - 1.5.2013
FC Slovácká Sparta Spytihněv – HFK Třebíč 2 : 4 (0 : 3)

Ve středeční dohrávce 20. kola Moravskoslezské divize, sk. D, HFK Třebíč dovezl všechny tři body ze Spytihněvi za vítězství 4 : 2. Třebíč vedla již v 5. min. 2 : 0 a do poločasu ještě skórovala jednou. Ve druhém poločase byli aktivnější domácí, na obrat v zápase se ale již nezmohli. Svým hattrickem se blýskl třebíčský Zifčák.

Branky: 74. a 76. Večeřa – 3. Kostelecký, 5., 36. a 84. Zifčák.

Sestava HFK Třebíč:
Zrzavý – M. Chalupa, Komínek, Havránek, Svoboda (52. Ustohal) – Linhart, Chlup, Podzemský, Kostelecký – Florián (79. Hruška), Zifčák (88. Benda).

Třebíčským vyšel vstup do utkání na výbornou, když v 5. min. vedli již 2 : 0. Nejprve se ve 3. min. z levé strany prosadil Kostelecký a o dvě minuty později ho napodobil Zifčák. Celý první poločas měla Třebíč pod kontrolou a v 36. min. zvýšila své vedení na 3 : 0, když se po výkopu Zrzavého od branky za obranu domácích opět prosadil Zifčák. Svým lobem překonal vyběhnuvšího domácího brankáře.
Ve druhém poločase Třebíč přenechala iniciativu domácím a ti mohli snížit v 54. min., když Kovář z pravé strany nastřelil tyč Zrzavého branky. Domácím se podařilo skórovat v 74. min. po zahrání rohového kopu, kdy se k odraženému míči dostal Večeřa a střelou z hranice velkého vápna snížil na 1 : 3. O dvě minuty později domácí zahrávali standardku z levé strany a po centru na zadní tyč opět Večeřa hlavou snížil na rozdíl jediné branky. Třebíč ale obrat v zápase nedopustila. V 84. min. střídající Hruška vybojoval na polovině domácích míč pro Zifčáka, který přízemní střelou k pravé tyči domácí branky stanovil konečné skóre 4 : 2 pro Třebíč a zkompletoval tak svůj hattrick.

Právě Zifčák a Pozemský jsou v Třebíči na hostování ze Znojma, Zrzavý fotbalově vyrostl ve Zbrojovce Brno, Chlup v Jihlavě,…

Naopak Líšní se na jaře vůbec nedaří, ze čtyř zápasů nedokázala ani jednou vyhrát !

Přesto věřím, že na souboj mužstev z prvních dvou míst divizní tabulky přijde do Líšně odpovídající návštěva a že se podaří Líšní zvítězit a snížit tak ztrátu na první Třebíč na dva body.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 03.05.2013 v 00:46