Další domácí ztráta.
branka: 7.Postava - 21. Král

sestava:
Krajča - Bejtkovský, Vrága, Zavadil, Žáček (72. Vlček) - Havránek (62. Březina), Sklenář, Plachý, Urbanovský - Postava, Huťka

V krásném sobotním odpoledni přivítala domácí FS tým z předměstí Brna. Podle základní sestavy, s kterou Brňané vyrukovali by si mnozí mohli myslet, že přijela prvoligová zbrojovka, doplněná o pár borců z Líšně.
V prvním poločase velmi vysoké úrovně byli domácí borci jasně lepší a skóre se měnilo už v 7. minutě.Po hřišti doslova létající Mikal Huťka vyslal krásným pasem Pavla Postavu, který své sólo zakončil na vzdálenější tyč a poslal tak domácí do zaslouženého vedení. 1:0. Zvýšení mohlo následovat už zanedlouho, když David Sklenka našel dlouhou přihrávkou v šestnáctce zcela osamoceného Mikala Huťku. Ten však nezamířil mezi tři tyče. Další šance přišla v 15.minutě.Po rohu který zahrával Mara Bejk. Poslal střílenou přihrávku na hranici šestnáctky. Tam byl nachystán na svou typickou dělovku David Sklenka. Jeho gólovou střelu na přední tyč ale vykopl dobře postavený líšeňský bek z brankové čáry. V 21. Minutě přišlo nečekané vyrovnání, své první a jak se později ukázalo ne poslední herecké vystoupení předvedl hostující Traore. Tomu to bohužel hlavní sudí po celý zápas doslova bašťil. Z této standardní situace a jediné šance prvního poločasu hosté vyrovnali. Další velká šance domácích se zrodila chvíli po obdržené brance, David Sklenka zatáhl míč po levé straně a následně prostrčil míč mezi dvěma obránci na Pavla Postavu. Ten přistrčil kopačák do palebné pozice Mikalu Huťkovi na krásnou prudkou střelu k tyči. Radost z gólu mu však zkazil krásným zákrokem hostující brankář. Do konce poločasu ještě stihli zavraždit své šance Michal Huťka a Pavel Postava. Do šaten se tak odcházelo za velice příznivého stavu pro hosty 1:1.

Druhá půle se co do kvality nelišila od té první .S tím rozdílem, že do 70. minuty si ani jedno mužstvo nevytvořilo vážnou šanci. V 71. minutě se do úniku dostal Pavel Postava, jenže se zakončením otálel tak dlouho, až se jeden z líšeňských zadáku stihl vrátit a míč mu ukopnout. Poté se začal hrát tzv. žákovský fotbal, kdy se mužstva rozdělí na dvě poloviny, jedna nevracející se pětice borců se snaží překonat šestici zalezlých obránců na vlastní polovině. Tato hra od 80. minuty hráčům Líšňe, hlavně díky posilám ze zbrojovky začala více vyhovovat. Proto se také začaly rodit šance před domácí brankou. Dvakrát pomohla dobře postavená branková konstrukce, jednou fantastickým zákrokem Jarda Krajča. Když ani na druhé straně domácí nedokázali přesně zakončit, rozešli se dnešní soupeři nerozhodným výsledkem 1:1.

Za zmínku stojí velmi povedený výkon Toma Plachého alias Puyola . I když nastoupil na jaře poprvé, předvedl proti velmi silnému soupeři hodně dobrý výkon. Na druhou stranu se všech 22 hráčů postaralo o kvalitní kopanou a tak si diváci přišli určitě na své…

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 29.04.2013 v 12:47