První jarní utkání SK Líšeň - Bystřice n.p. 2:4

Líšeň-Bystřice n.P. 2:4
Poločas: 1:2. Branky: 42. Čampa z pen., 77. Lisický – 30. a 33. Prášil, 83. a 85. Čech.
Rozhodčí: Skřítecký – Gasnárek, Dohnálek. Delegát: Káňa.

ŽK: Král – Vícha, Chocholáč, Čech, R. Sklenář.
Střely na branku: 5:5, Střely mimo: 3:2. Fauly: 15:18. Ruce: 0:1. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 5:2. Malé domů: 12:0. Diváků: 120.
Líšeň: Hladký – Čampa, Široký, Král, Drábek – Lisický, Milotínský, Fousek, Večeřa – Kunc (51. Šudoma), Halaška. Trenér Smrček.

Bystřice n.P: Novotný – Hrubeš (57. Veselý), Vícha, Chocholáč, Mitáš – R. Sklenář, Padrtka, Zbytovský, Holý (90. Zich) – Prášil, Čech (90. Cacek). Trenér Fencl.

Půl roku měl zápasové manko domácí stoper Král. Ale zřejmě by byl raději, kdyby ho trenér Zbrojovky Čuhel vyslal na farmu až po Velikonocích. V sobotu mu návrat nejvíce znepříjemnil rychlý útočník od Pernštejna Prášil, který po půlhodině hry dvakrát kolem líšeňského zadáka prášil, aby vždy vyprášil Hladkému síť. Favorit navzdory dvěma slepeným gólům nepropadl malomyslnosti, ale dál se snažil přehrávat pozorně bránícího soupeře. Ještě do poločasu zaznamenal kontaktní gól z penalty a chvíli poté mohl vyrovnat, ale Milotínský po Halaškově přihrávce trefil na čáře stojícího brankáře. Snahu o vyrovnání hráči korunovali v 77. min. a nadechovali se k definitivnímu k.o., které se konalo. Překvapivě však z opačného gardu. Další dvě líšeňské chyby potrestal druhou dvojicí slepených branek Čech. Bystřice, podporována slušnou diváckou obcí, která v hledišti předčila domácí, šla na hřišti ve stejných stopách a favoritovi zcela zaslouženě vzala všechny body. Jak padly branky: 30. po ztrátě míče na polovině hřiště přišel po přihrávce Čecha Prášilův rychlý brejk. Hbitý útočník soupeře byl sice bráněn Králem, ale spíše jen stínově. Akci zakončil střelou k levé tyči, kam Hladký nedoskočil - 0:1. 33. Padrtka poslal přesný míč Prášilovi, který opět utekl Královi a poslal míč takřka do stejného místa, jako před pár minutami - 0:2. 42. Vícha posadil v pokutovém území na zem Kunce. Čampa poté poslal míč z pokutového kopu nalevo, zatímco brankáře napravo - 1:2. 77. po autovém vhazování Krále a následné hlavičce Halašky směrem k zadní tyči poslal míč hlavou do branky Lisický - 2:2. 83. Čech po přesné přihrávce pádil směrem k Hladkému. V pokutovém území obhodil obránce a poté i brankáře - 2:3. 85. Sklenář měl po rychlém brejku v pokutovém území spoustu času na to, aby nahrál vedle stojícímu Čechovi, jemuž stopeři dopřáli klid na zpracování i přesnou střelu - 2:4.
Bohumil Smrček: „Nelze prohru svalovat jen na obránce. Chyby začaly už dříve u útočníků a pak se řetězily. Je dobré, že jsme se po dvou inkasovaných brankách nezlomili a dokázali do poločasu vsítit kontaktní gól a mohli dokonce i vyrovnat. Samozřejmě, že mne mrzí vývoj po vyrovnávací brance na 2:2 v posledních deseti minutách, které jsme nezvládli a zápas zaslouženě prohráli. Naše hra nebyla dobrá. Trpěla mnoha chybami.“
Karel Fencl: „Říkali jsme si, že zde nemůžeme nic ztratit, ale jen získat. Spoléhali na to, že pro soupeře by byla remíza málo a tak musel více otevřít hru. Vzadu pak nechávali jen oba stopery, kteří byli sice dobří hlavičkáři, ale s rychlostí měli problémy. Hráli jsme trpělivě z pozorné obrany. Vydařily se nám rychlé brejky, jimiž jsme rozhodli zápas ve svůj prospěch. Zvláště oceňuji, že vždy šlo o individuální souboje jeden na jednoho, které Prášil s Čechem zvládli dokonale.“

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 31.03.2013 v 16:48