Po třech letech

dokázala vyhrát Líšeň na půdě soupeře. Poslední vítězství venku bylo ve třetím kole po postupu do MSFL, trenér Kafka a byly to současně první body Líšně v MSFL

3. Ne 23.08.2009 10:15 Baník Ostrava B - SK Líšeň 0:2

Tým U 21 nevyužil šance a prohrál
Ani ve třetím zápase MSFL se tým U 21 nedočkal výhry, ve Vřesině podlehl nováčku třetí ligy Líšni 0:2.

Tentokrát to vypadalo, že favorit splní svou roli. Baník U 21 měl územní převahu, ovšem se šancemi hráči nenakládali dobře. Střele Dennise Christu scházela razance, poté centr Ondřeje Cverny pouštěl Christu na nadějně postaveného Patrika Boháče, ale ani z toho nebyl gól.

Asi nejblíže k něm měl v 65. minutě Milan Lukáš, který překonal brankáře hostů, ale trefil šťastně postaveného obránce soupeře. Patnáct minut před koncem si brankář Líšně poradil i s dělovkami Dominika Krauta a Romana Brunclíka, a přišel trest.

Po baníkovském rohu podnikli hosté rychlý protiútok a pohodlně pak skóroval sám před gólmanem Jakubem Andrejkem hostující Belej. Baník vrhnul všechny síly do útoku, což se hostům líbilo. V poslední minutě znovu Belej zakončil i druhý brejk, a poslední možnost Lukáše v nastavení už změnu skóre nepřinesla.

Tým tak získal na kontě bod za remízu v 1. kole s Břeclaví. „Výkon byl ale v pořádku, s tím jsem nebyl spokojen v prvních dvou zápasech. Bohužel jsme nebyli efektivní v koncovce. Měli jsme tam šance, situaci tři na jednoho, brejky, ale nedohráli jsme je,“ řekl kouč Jiří Chytrý.

Góly dostávali mladí baníkovci z brejků. „Soupeř nás ztrestal za to, že jsme snad pět šancí zahodili. I když jsme hráli do plných, docela jsme to kromě finální fáze zvládali. Scházely nám ale zkušenost a klid. Zatím jsme dali jediný gól. S Břeclaví jsme měli jednu šanci, ve Frýdku tři, teď ještě víc, ale prozatím to není ono,“ dodal kouč.

FC Baník Ostrava B: Andrejko - Brunclík, Coufal, Cverna, Frydrych - Dostál, Gregus, Lukáš, Hable - Boháč, Christu.

SK Líšeň: Sedmidubský - Široký, Hebron, Nosko, Krap - Belej, Konrád, Dupal, Kolář, Sudoma - Jaroš.
Rozhodčí: Nádvorník - Nenadál, Straka Mar.

Pozn: jen je třeba opravit chybu na webu Baníku, první branku vstřelil Konrád a na druhou Belejovi přihrál

… a po třech letech 1.9.2012
SK Bystřice nad Perštejnem - SK Líšeň 1:2 (1:1)
Sestava: Hladký, Čampa, Široký, Buchta Petr, Drábek, Lisický, Bezděk, 75´ stř.Šudoma, Křeček, Oprchal, Nosko, Milotinský 80´, stř.Suchý

Ve vyrovnaném a bojovném utkání byli domácí v úvodu prvního poločasu aktivnější a zaslouženě se ujali vedení 1:0. Vytvořili si i další příležitosti, ale brankář Hladký mužstvo podržel.Vyrovnání přišlo z penalty, kterou Čampa chladnokrevně proměnil 39´, po předchozím faulu brankáře na samostatně pronikajícího Milotinského.
Ve druhém poločase přibylo bojovnosti a střídající Šudoma v 86´, po zpětné přihrávce Oprchala, prostřelil obranu domácích i s brankářem a upravil tak stav utkání na konečných 1:2 pro hosty.

Zhodnocení utkání kapitánem mužstva SK Líšeň R.Čampou:„Utkání bylo hodně bojovné.Domácí byli houževnatým a tvrdým týmem. Naštěstí my máme žolíka (Šudyho). Šudy děkujem…“

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 02.09.2012 v 01:10