Muži na závěr vítězně proti Líšni - Z webu Frýdku

Fotbalisté MFK Frýdek-Místek zakončili v sobotu 16. června letošní ročník MSFL šestou výhrou v řadě. Poslední celek soutěže, Líšeň, přehráli poměrem 2:1. K vytouženému postupu do druhé ligy to ale nestačilo. Na první HFK Olomouc ztratili jediný bod.

V posledním zápase sezony nějakou dobu trvalo, než se naši hráči dostali do tempa. V úvodních minutách sice zahrávali několik rohových kopů, ale z žádného z nich branku soupeře výrazněji neohrozili. V sedmnácté minutě měli výhodu přímého volného kopu. Michal Švrček však mířil hodně nepřesně. Dvanáct set diváků na Stovkách se tak první branky dočkalo až v pětadvacáté minutě, když se ve vápně prosadil Hynek Prokeš a levačkou nedal brankáři Janu Herinkovi žádnou šanci – 1:0.
První gól v síti Líšně naše hráče uklidnil. Od té doby začali na hřišti dominovat. V devětadvacáté minutě se po standardní situaci dostal k odraženému míči Radim Wozniak a hlavou jej nasměroval do branky. Rozhodčí Machálek však gól neuznal. O něco později zachraňovali zadáci Líšně nebezpečný závar až odkopem z brankové čáry. Pak se dostal znovu ke slovu Hynek Prokeš, ale jeho tvrdou střelu hosté tentokrát zablokovali.
Druhý gól v síti Herinka viděli diváci v pětatřicáté minutě. To se k nádhernému sólu nadechl Matěj Biolek, ustál i faul, po kterém dostal výhodu a parádně se trefil asi ze třiadvaceti metrů – 2:0. Další branka už v prvním poločase nepadla, takže po úvodních pětačtyřiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 2:0.
Po změně stran zahrozil jako první krajní záložník Erik Talián. Jeho střela z šestapadesáté minuly letěla těsně vedle branky Líšně. O čtyři minuty později odcentroval z levého křídla Hynek Prokeš. Svým pasem našel Matěje Biolka, jehož hlavičku odkopával jeden z obránců až na brankové čáře.
Další velkou šanci měli naši hráči v sedmašedesáté minutě. Hynek Prokeš zatáhl míč do pokutového území a poté jej přihrával osamocenému Eriku Taliánovi. Radost z gólu překazil našim fotbalistům brankář Herink, který pas lapil těsně před dobře postaveným Taliánem. V osmasedmdesáté minutě se tlačil do zakončení aktivní Hynek Prokeš. Svou ránou však jen vyprášil Herinkovy rukavice. O čtyři minuty později se do dlouhého křížného pasu položil akrobaticky Radim Grussmann, ale jeho střela byla nepřesná. Sklidila alespoň potlesk od diváků. Potom měl ještě šanci střídající Boris Förster, ale obranu soupeře nepropálil. Z ničeho nic tak udeřilo na druhé straně. Hosté dokázali trefou Martina Krejčího snížit na 2:1.
Frýdecko-Místečtí však žádné drama nepřipustili. Naopak ještě mohli přidat třetí gól. Dvakrát se do střelecké pozice tlačil Radomír Chýlek. Hlavně při té druhé byl kousek od dosažení branky. Čtyři minuty před koncem ve skluzu jen těsně nedosáhl na přihrávku od Hynka Prokeše, kterou by uklízel do prázdné branky.
Po závěrečném hvizdu se tak mohli svěřenci Milana Duhana radovat společně s fanoušky z vítězství 2:1.
„V posledním zápase sezóny jsme se chtěli hlavně důstojně rozloučit s našimi výbornými fanoušky, kteří nás, hlavně v domácím prostředí, vždycky podporovali v hojném počtu. Věděli jsme, že máme ještě malou naději na prvenství, kdyby HFK klopýtlo. To se bohužel nestalo. Hlavní je, že jsme zápas zvládli a zaslouženě vyhráli. Dneska už se nemůžeme dívat na to, kde jsme kolik ztratili. Je to realita, a tak to musíme brát. Teď je třeba připravit se na příští ročník a pokusit se postoupit v příští sezóně,“ uvedl bezprostředně po utkání asistent trenéra Karel Orel.

Branky: 25. H. Prokeš, 35. Biolek.
ŽK: Milotinský. Rozhodčí: Machálek – Pochylý, Antoníček. Diváci: 1200.
Sestava MFK F-M: Prepsl – Švrček, Wozniak, Literák, J. Prokeš – Talián (69. Grussmann), Cesnek, Schustrík (76. Förster), Biolek – Molnár (60. Chýlek), H. Prokeš. Trenér: Milan Duhan.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 17.06.2012 v 01:16