Břeclavští fotbalisté se s diváky rozloučili vítězstvím s Líšní

Břeclavští fotbalisté se s diváky rozloučili vítězstvím s Líšní. Zdolali ji 2:0. Autor: DENÍK/Martin Daneš

Břeclav – Poslední domácí utkání třetiligových fotbalistů Břeclavi na domácím trávníku skončilo ziskem tří povinných bodů.

Uhráli je totiž proti poslední Líšni, která toho na stadionu v Lesní ulici předvedla směrem dopředu pramálo a zaslouženě prohrála 0:2. Obě branky vstřelil Jaroslav Málek. Břeclavané tak Líšeň definitivně odsoudili k sestupu do divize.

„Věděli jsme, že soupeř na jaře přišel o fotbalovou kvalitu. Byli jsme v utkání favoritem, ale nijak nám to nesvědčilo. Chtěli jsme Líšeň zatlačit hned ze začátku, hrát jednoduše, na kolmice, což se podařilo. Brzy jsme šli do vedení, ale pak jsme se místo dalších gólových pojistek protrápili až do kabiny,“ hodnotil zápas kouč MSK Milan Valachovič.

Líšeň nastoupila do utkání bez brněnského patriota Richarda Dostálka a vykartovaného Rudolfa Čampy. Břeclavský trenér dal prostor na kraji zálohy levonohému mladíkovi Jakubu Dobšíčkovi, který rozhodně nezklamal a zásoboval spoluhráče centry do vápna. Právě po nich měl hned zkraje první půle dvě dobré šance Sasín, ale vždy mu chybělo půl kroku, aby na míč dosáhl.

Proměňování šancí trápí Břeclavany už delší dobu. A proti poslednímu celku MSFL tomu nebylo jinak. Líšeň byla v ofenzivě zcela neškodná, vyslala na Prokopa v prvním poločase jedinou přímou střelu. To domácí si tvořili jednu šanci za druhou. Velkou příležitost ke vstřelení gólu měl osamocený Lysoněk, ale svou šanci prováhal. Z druhé vlny pak zakončoval ještě kapitán MSK Simandl, ale mířil jen centimetry od pravé tyče. Podobně si vedl ve finále i Ivančic.

S tečí do vedení
Jediné, co mohlo potěšit necelé dvě stovky břeclavských diváků, byla v 19. minutě tečovaná střela Jaroslava Málka, která skončila mimo dosah Sedmidubského. Jinak to byl festival zahozených šancí. Do kabin přesto domácí odcházeli s nejtěsnějším vedením v kapse.

Líšeň po změně stran přidala a její kapitán Krejčí mohl srovnat, když byl ve skluzu u míče o chvíli později než břeclavský brankář. Za okamžik ale znovu převzala iniciativu Břeclav. Po obou stranách se na brankáře hostí snášely centry, které ale nenacházely své adresáty. Nejblíže druhé brance měl po hodině hry střídající Navrátil, který obstřelil vyběhnuvšího gólmana, jenže těsně minul i tyčku jeho branky.

„V zápase jsme měli šest nebo sedm tutovek, ale v důrazu a hladu po gólech teď vidím naši největší slabinu. Přitom na tom na tréninku tvrdě pracujeme. Samo nám to ale na hlavu ani na nohu nespadne. Navíc jsme nezachytili úvod druhé půle. Místo toho, abychom chtěli rozhodnout, hráli jsme moc profesorsky. Navíc mi zatrnulo, když Prokop tak váhal s odkopem, až nastřelil soupeřova útočníka. Kdybychom takto ztratili vedení, byla by to velká škoda,“ viděl velké rezervy domácí funkcionář.

Tvář si domácí v návalech zklamání skrývali do dlaní i nadále. Například poté, co Cupákovu střelu a Sasínovu slabou dorážku chytil Sedmidubský na brankové čáře. Nebo v posledních minutách po přízemní střele Košuliče. Branka Líšně prostě byla dlouho zakletá. Vysvobození přišlo až v závěru. To Málek z ostrého úhlu znovu propálil hostujícího brankáře a přidal gólovou pojistku. Sudí následně utkání ukončil. Břeclav oplatila Líšni podzimní porážku 0:1.

„Máme teď poslední dva zápasy venku v jednom týdnu. Alespoň jeden bychom rádi vyhráli, abychom se udrželi v první pětce. S trochou štěstí bychom ještě mohli skončit třetí, ale to by muselo béčko Sigmy Olomouc zaváhat,“ dodal Valachovič.

MSK Břeclav – SK Líšeň 2:0 (1:0)
Branky: 19. a 90. Málek

ŽK: Michal, Cupák – Benešovský

Střely na branku: 11:3 (v poločase 7:1)

Rohy: 8:3 (v poločase 3:2)