Náš příští soupeř - Hlučín

V neděli 27.5..2012 odehrajeme mistrovské utkání proti Hlučínu. Zápas začíná v 10.15 hodin.
Hlučín je osmé příčce, v posledním utkání těsně podlehl Slovácku
FC Hlučín - 1.FC Slovácko 2:3 (0:3)
Slezané se v prvním poločase utápěli ve vlastních chybách. Tu první vyrobil už v 6. minutě zkušený Čelůstka, který chtěl udělat kličku protihráči, avšak neuspěl a před Jurákem se najednou ocitl osamocený kanonýr Čtvrtníček – 0:1.

Domácí mohli vzápětí odpovědět. Hanus se u lajny zbavil protihráče, odcentroval, avšak hostující zadáci odvrátili balon do bezpečí. Ve 28. minutě mohli hosté své vedení navýšit. Čtvrtníček ale pálil vedle. Necelých deset minut před koncem první půle se Slovácko dočkalo druhé branky. Pavelka si narazil s Kunclem a střelou k tyči dával na 0:2.

Do konce prvního dějství se pak hosté trefili ještě jednou, když odražený balon napálil do sítě Mezlík. „Soupeř v prvním poločase dokonale potrestal naše chyby. Tímto jsme mu docela ulehčily práci,“ hněval se hlučínský trenér Pavel Hajný.

Do druhého dějství vstoupili domácí jako vyměnění. Už ve 48. minutě se radovali z branky. Mozol se pokoušel o lob, trefil tyč, balon se odrazil k Hanusovi a od něj do sítě – 1:3. „Tento rychlý gól nás nakopl, věřil jsem, že s výsledkem jsme schopni ještě něco udělat,“ pravil hlučínský stratég. Aktivita domácího výběru stoupla, zejména Mozol vynikal, právě po faulu na něj se kopala v 67. minutě penalta, kterou Hanus bezpečně proměnil.

V další slibné šanci pálil těsně vedle Botonjić, obdobně dopadl i Mozol. V poslední minutě mohl srovnat Skwarczek, ale jeho ránu zastavilo břevno Hečovy branky. „Slovácko dorazilo v silné sestavě a rozhodně k nám zápas nepřijeli odchodit. První poločas jsme nezvládli, druhý už ano, jsem rád, že to kluci nezabalili, bojovali až dokonce a za to mají pochvalu,“ shrnul Pavel Hajný.

Branky: 48´Hanus, 67´Hanus (pen.) - 6´Čtvrtníček, 36´Pavelka, 45´Mezlík
Žluté karty: Pezzoti - Čtvrtníček, Ohnutek, Heča
Sestava Hlučín: Jurák - Štefek (78´Pezzotti), Čelůstka, Coufal, Mucha - Mozol, Košňovský, Wludyka (46´Skřehot), Pyclík (63´Skwarczek) - Hanus, Botonjič. Trenér: Pavel Hajný
Sestava Slovácko: Heča - Daníček, Lukáš, Palko, Jeleček (84´Borusík) - Kovář (63´Ohnutek), Čtvrtníček (87´Mikulica), Kolínek, Nucl - Pavelka, Mezlík. Trenér: Jan Palinek

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 26.05.2012 v 22:44