SK Líšeň - FC Zbrojovka B 4:2

V prvním kole MSFL jsme odehráli derby proti juniorce Zbrojovky. Po prvním poločase to vypadalo, že si tři body odveze brněnské béčko. Naše mužstvo se ale nevzdalo a zápas během druhého poločasu skvěle otočilo v náš prospěch. Hattrickem se blýskla nová posila Koudelka Jan.

SK Líšeň - FC Zbrojovka Brno B 4:2 (0:1)

Branky: 63., 81. (pok. kop) a 90. Koudelka, 78. Vrtěna - 45. Vávra, 53. Lutonský.

ŽK: Vrtěna, Koudelka - Kršák, Borák, Huška, Štourač, Sus.

Rozhodčí: Duda - Krasula, Priesol.

Diváci: 485.

SK Líšeň: Sedmidubský (35. Kotoul) - Čampa, Široký, Hebron, Nosko - Koudelka, Pecha, Mich. Drábek (69. Dufek), Oprchal (69. Hlavinka) - Vrtěna, Krejčí

FC Zbrojovka B: Hladký - Kršák, Malík, Pernica, Matyska (83. Kunc) - Sus - Michna, Vávra (73. Huška), Borák, Lutonský - Štourač (77. Stehlík)

Hodnocení trenéra Zbyňka Zbořila:

„Juniorka Zbrojovky měla výbornou letní přípravu a podařilo se jim poskládat kolem Boráka, Suse, Michny mladé kluky, kteří nás v první půli jednoznačně přehráli. Chtěli jsme zmenšit hřiště, nutit je do soubojů, ale byli jsme všude o krok později a hlavně jsme neměli jediný odražený míč. Důvody jsou jasné: málo nasazení, pohybu bez míče a odvahy hrát už od obránců kombinačně nahoru. Ale na druhou stranu Zbrojovka hrála fakt výborně a když už jsem si myslel, že to malým zázrakem ukopeme do poločasu bez branek, tak jsme prohráli tři souboje v řadě a dostali gól do šatny. V půli jsem hráčům říkal, že dnes na ně prostě fotbalově nemáme, musíme to ubojovat, hru zjednodušit a dostat se více do vápna k ohrožení brány. Každý se musí vydat ze sebe, dát tomu něco navíc a pak můžeme být úspěšní. Vstup do druhé půle byl opět laxní a Zbrojovka měla do 60.minuty možnost zápas rozhodnout. V momentě když jsem chtěl dvojitě střídat, tak dal Koudy krásný kontaktní gól a najednou se obraz hry změnil. Hráči si začali věřit, vyhrávali osobní souboje, dostali se k odraženým míčům a po dvojitém střídání a přeskupení na 3 - 4 - 3 jich bylo plné hřiště. Závěr byl fantastický. Dokázali to otočit a i když všichni hráči určitě neodehráli to, na co mají, tak se vydali do posledních sil a zápas urvali. Za stavu 2:2 jsme hráli dál na riziko a chtěli vyhrát, protože jsme cítili šanci ten obrat dotáhnout do konce. Výhra těší, ale určitě to nepřeceňuji, protože jsme nehráli dobře a máme na čem pracovat.“