Přátelské utkání SK Líšeň - SK radnice Líšeň

V dnešním nedělním dopoledni jsme odehráli přátelské utkání s týmem SK radnice Líšeň.Toto utkání bylo součástí jarmarku „Líšeň sobě“ a zároveň se oslavilo dvacáté výročí obnovení samostatnosti klubu SK Líšeň. Před utkáním nás potěšily svým vystoupením mažoretky z SK Provo, které předvedly svoje dovednosti. A v poločase jsme mohli vidět jak děti, ročník 2004/2005, ovládají míč.

Ale k samotnému zápasu. Radnice nastoupila v červených dresech. Líšeň v bílých. Na hřišti vyběhlo 22 fotbalistů a dva rozhodčí, každý si pískal na své polovině hřiště. Na střídačce SK radnice Líšeň stáli dva trenéři, my jsme měli také dva trenéry, navrch asistenta a vedoucího mužstva. Obě mužstva střídala jak se jim chtělo, takže k tomu vám nic bližšího neřeknu. V prvním poločase se hráči pomalu dostávali do tempa a až se do něho dostali tak byl konec poločasu, ale minutu před tím, než jeden z rozhodčích foukl do píšťalky, stihl vstřelit Zbyněk Zbořil první gól Líšně. Za zmínku stojí ještě nezměrné úsilí p. Derfla poslat přesnou přihrávku některému ze svých spoluhráčů, ale to se mu příliš nedařilo. Dvě tutovky SK radnice Líšeň v prvním poločase vychytal náš skvělý gólman.

V druhé půli došlo překvapivě ke změně stran. Rozhodčí zůstali na svém. Se střídáním to bylo to samé co první půlku. Šance se tentokrát přelévaly z jedné strany na druhou, ale oba gólmani vystřihli několik krásných zákroků. Svou střeleckou formu potvrdil hráč Zbyněk Zbořil , který v dalších minutách zápasu navýšil skóre na 3:0 a svůj výborný výkon tak okořenil hattrickem.

Radnice se snažila seč jim síly stačily a nakonec se jim podařilo vstřelit gól, šťastným střelcem byl Staněk. Vypadalo to, že na stavu už se nic nezmění, ale těsně před koncem zápasu konečně přišla od p. Derfla přesná přihrávka, kterou poslal na Davida Lingera a ten nedal gólmanovi SK radnice Líšeň šanci. Zápas jsme vyhráli 4:1.

Diváky nikdo nespočítal. Přesto skvěle fandili.

Po utkání jsem požádala o rozhovor jednoho z trenérů:

Jak jsi viděl dnešní utkání?

Bylo to vyrovnané, měli jsme tam dobré věci, ale taky jsme tam měli pár špatných věcí. Něco se nám povedlo víc, něco se nám povedlo míň. V průběhu zápasu se potvrdilo, že je to kulatý. Ale asi jsme do toho dali víc srdíčka a šli tomu štěstíčku naproti.

Cos řekl hráčům v poločasové přestávce, kdy jste vedli pouze jedna nula? Zvýšil jsi hlas?

Tak určitě . Hlavně jsem jim řekl, že musíme hrát svoji hru, tu jsme hráli a nakonec i zvítězili.

Při psaní tohoto příspěvku jsem vycházela z předpokladu, že všichni zúčastnění i čtenáři mají smysl pro nadsázku.

SK radnice Líšeň:Hrazdíra Michal,Kolečkář Petr,Staněk Miroslav,Štefan Břetislav,Zálešák Ivo,Novák Josef,Nečas Martin,Holubář Stanislav,Tvarůžek Stanislav,Sedláček Jozef,Kůs Ivan,Svoboda František,Karafiát Stanislav,Šabata Miroslav,Škubal Rudolf, Kolečkář Vlastimil,Janištin Jiří, Košulič Václav

SK Líšeň:
Linger Jiří,Hladiš Karel,Čampa Rudolf,Linger David,Šperka Tomáš,Derfl Josef,Kúkol Pavel st.,Přikryl Petr,Honek Michal,Malý Cyril,Zbořil Zbyněk,Dostálek Richard, Slatinský Radek,Dupal Miloš,Kúkol Pavel ml.,Hudec Josef, Král Michal, Závodný Jan, Bednář Jan, Brzobohatý Karel

Poděkování patří sponzorům tohoto utkání Bison Sportswear, Foremo sport.