SK Líšeň - Sigma Olomouc B 0:2

Do dnešního utkání proti juniorce Sigmy nemohl nastoupit Ruda Čampa, kterého limituje zraněné koleno a také naše brankářská jednička Sedmidubský, ten z pracovních důvodů. Do brány se tak postavil Zdeněk Kotoul a odbyl si tak jarní premiéru.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, hned ve druhé minutě se do vyložené šance dostal Zbyněk Oprchal, bohužel přestřelil. V pětadvacáté minutě si další šanci vypracoval Jaroslav Vrtěna, jeho střelu brankář vyrazil a následná dorážka skončila v rukách olomouckého brankáře.

Do konce poločasu ještě předvedl náš gólman dva hezké zákroky, nejprve zneškodnil ránu Jeromeho a poté pokus Vavříka.

Druhý poločas pro nás začal nešťastně, hned v první minutě po změně stran jsme obdrželi gól. Machalický z rohu velkého vápna vyslal lob, kterým překonal našeho gólmana.

Pár minut na to mohl Vrtěna srovnat, ale hlavou zamířil pouze do rukou brankáře.

V 63.minutě Sigma zvýšila vedení na 2:0, když Plšek asi z dvaceti metrů vyslal střelu, která zamířila do rohu naší branky.

Náš trenér reagoval na vývoj hry dvojím střídáním.

V 75. minutě se do tváře olomouckého brankáře podíval Miroslav Král, ale míč za jeho záda nedostal.

Zápas skončil vítězstvím olomoucké juniorky.

Utkání přihlíželo 275 diváků.

Branky: 46. Machalický, 63. Plšek

SK Líšeň: Kotoul - Král, Široký, Oprchal(70.Mičko), Pecha, Hebron, Vrtěna(70.Šudoma), Tenkl, Nosko, Cupák, Drábek Michal(82.Martin Drábek)

SK Sigma Olomouc B: Blaha - Hála, Murin, Ulma, Machalický, Nuc, Vavřík(87.Štětina), Plšek, Nekuda, Pospíšil(81.Hajčík) Jerome(77.Chlebek)

Hodnocení trenéra Zbyňka Zbořila

„Dnešní utkání bych měl hodnotit tak, že jsme viděli dobrý fotbal, měli jsme kvalitní rychlý přechod do útoku, z vypracovaných tutových šancí jsme dali pěkné branky a zaslouženě zvítězili. Realita je jiná, musím soupeři pogratulovat k vítězství, protože prostě dokázal dát branky ze 3 ohrožení naší brány. Věděli jsme, že tentokráte k agresivitě v soubojích a maximálnímu nasazení jako proti Frýdku musíme přidat i větší fotbalovost a odvahu směrem dopředu, aby jsme dostali mladé hráče soupeře pod tlak a vytvořili si dostatek šancí. Už ve 2.minutě jsme měli dát branku z jasné pozice, ve které se objevil Oprchal a dát směr zápasu. Do půlhodiny hry jsme měli 5 šancí včetně úplné tutovky Vrtěny, který stál 2x sám před brankářem. Hosté zahrozili až těsně před poločasem, ale Kotoul nás podržel. V poločase jsme se připravovali na to, že nás soupeř určitě tak lehce do šancí už pouštět nebude a musíme si vážit každé možnosti dát gól. Hned po vstupu do druhé půle jsme dostali hodně laciný gól, kdy to Machalický špatně trefil a míč přeloboval Kotoula. Vzápětí jsme měli šanci po rohu, ale Vrtěna trefil opět jen brankáře. Po druhé brance, kterou hosté trefili z 25 metrů do šibenice, jsme museli jít opět do rizika na 3 obránce, dvojitým střídáním a vysunutím Krále na hrot jsme se snažili s utkáním ještě něco udělat. Mira Král měl další 100% šanci dát kontaktní branku, ale dnes jsme prostě hráli ZÁPAS BLBEC. Takový prostě dokáže být fotbal, ale hraje se na góly a na jaře je dát neumíme. Fotbal se rozhoduje ve vápně a tam jsme dnes byli špatní, včetně standardních situací. Kopali jsme snad 10 rohů, chyběl nám tam větší důraz i kvalita provedení, takže když už nám to nešlo ze hry, měli jsme si pomoct standardkou. Po zápase jsme si s hráči řekli, že teď se pozná kvalita „kabiny“. Třikrát jsme prohráli a je to jen na nás, aby jsme se semkli a dostali se z toho, protože nikdo z nás nechce dobře rozjetou sezónu pokazit.“

Fotky z utkání najdete v galerii Muži A.

zdroj: onlajny.cz

Poslední aktualizace stránky: adostalkova dne 30.04.2011 v 22:21