SK Sulko Zábřeh - SK Líšeň 4:1

Minulý týden si Zábřeh přivezl tři body z Frýdku-Místku a tento výsledek napovídal, že nás nečeká rozhodně snadné utkání. Bohužel jsme nezvládli začátek zápasu, už ve třetí minutě jsme prohrávali 1:0, když Schaffartzik prostřelil Sedmidubského.

Domácí byli aktivnější a zahrávali několik rohových kopů.

Přesto se nám podařilo v 11. minutě vyrovnat, když po zahrání rohového kopu brankář neudržel míč a ten skončil za jeho zády.

Nerozhodný stav vydržel pouze do 32.minuty, kdy Zábřeh zvýšil na 2:1. Schaffartzik přizvedl hlavou Šalamounův centr a míč zaplul pod břevno.

Pro zdravotní problémy byl domácí Soušek nucený opustit hřiště a nově příchozí Olejník za tři minuty na hřišti vstřelil třetí gól Zábřehu.

V poločase trenér Zbořil vystřídal Čampu , do zápasu naskočill Drábek. V dalším střídání přišel na hřiště Mičko za Šudomu.

Prvních deset minut druhého poločasu se na hřišti nedělo nic zajímavého.
Pak jsme otevřeli hru, útoky se střídaly na obou stranách.

Po jednom z našich nájezdů se do šance dostal Mičko, který si naběhl na centr, ale domácí Suchánek odvrátil na roh.

Naše zvýšená aktivita gól bohužel nepřinesla, naopak další branku vstřelil Zábřeh.

Utkání jsme tak prohráli 4:1.

Branky: 3. Schaffartzik, 32. Schaffartzik, 41. Olejník, 84. Jančík - 11. Belej

FK Sulko Zábřeh: Bednár - Hrdlovič, Soušek (38. Olejník, 90. Jurenka), Suchánek, Barcal J. - Šalamoun, Dvořák - Kulíšek, Šichor, Jančík - Schaffartzik

SK Líšeň: Sedmidubský - Čampa (46. Drábek), Hebron, Král, Tenkl (83. Matoušek) - Nosko, Pecha, Šudoma (46. Mička), Belej - Drábek, Vrtěna

Hodnocení trenéra Zbyňka Zbořila

„Chtěli jsme hrát podobně jako v Uničově, ale museli jsme udělat vynucenou změnu, protože v týdnu se zranil Cupák. Vstup do utkání nám hrubě nevyšel, nezachytili jsme tempo zápasu a hned ve 2.minutě po kolmici mezi stopery nám šel Schaffartzik sám na bránu. Domácí nám nabídli „levné“ vyrovnání po chybě Bednára a dostali jsem se zpět do zápasu. Hned vzápětí jsme měli velkou šanci, když šel Šudoma sám na brankáře, ale zakončení prováhal a z následného rohu vyhlavičkoval domácí stoper míč z prázdné brány. Tady se možná pro nás lámal chleba, ale dnes jsme propadli hlavně v defenzivě. Domácí Schaffartzik se Šichorem nám dělali velké problémy a dnes naše obranná čtveřice neměla svůj den. Ještě do poločasu jsme udělali několik chyb, po kterých domácí rozhodli o zápase. Do druhé půle jsme udělali dvě změny a šli do rizika na tři obránce pokusit se zápas zdramatizovat. Šance jsme na to měli a je škoda, že jsme nedali kontaktní gól. Hrálo se nahoru dolů a šance se střídaly na obou stranách. Domácím se podařilo jednu proměnit a je z toho výsledný debakl, i když druhý poločas jsme odehráli velmi dobře, ale opět jsme měli velmi špatnou produktivitu. Každý má právo na slabší zápas, my si to s hráči vyhodnotíme a doufám, že už proti dalšímu těžkému soupeři, který nás čeká (Frýdek doma) bude naše obranná činnost opět v pořádku. Jestli chceme uspět s takovými soupeři, tak musíme hrát na hranici svých možností a mít i trochu štěstí. Ani jedno se dnes nestalo.“