Náš příští soupeř FC TVD Slavičín

V sobotu přivítáme Slavičín, který v září 2010 vyřadil v domácím poháru Ostravu a po tomto zápase asi nikoho nenapadlo, že v tabulce MSFL přezimuje na posledním místě se ziskem sedmi bodů, při skóre 8:31.

Po skončení podzimní části soutěže došlo ve Slavičíně k výraznému oslabení kádru, kdy mužstvo opustilo pět hráčů (Stýskala, Hnaníček, Holek, Hořák, Melichárek).

Trenér Haraga začal v zimní přestávce budovat mužstvo z hráčů z nejbližšího okolí. Vzhledem k tomu, že on sám nevidí záchranu Slavičína ve 3. lize moc reálně, skládal tým s výhledem do budoucna. Jako první posila přišel Liška ze Štítné nad Vláří (I. B třída) a Vaculka z Valašských Příkazů (I. B třída). Oba byli na podzim nejlepšími střelci svých družstev.

Úvodní zápas jarní části odehrál Slavičín v Zábřehu, už v 16. minutě prohrával 2:0 a vypadalo to, že si odtud odveze debakl. Ve dvacáté minutě, ale hosté vstřelili kontaktní gól a obraz hry se změnil. V 60.minutě dokonce Slavičín srovnal stav na 2:2, gólem Lišky. Domácí ale postupně zvyšovali tlak a v 70.minutě Šalamoun vstřelil třetí gól Zábřehu. Rozhodl tak o tom, že Slavičín odejel bez bodového zisku. (Sulko Zábřeh – FC TVD Slavičín 3:2)

Minulý týden sehrál Slavičín utkání na domácí půdě proti Frýdku-Místku. První šanci zápasu slavičínský Grussmann nevyužil, nastřelil pouze tyč. Do konce prvního poločasu si hosté vytvořili několik příležitostí, jenže bezbrankový stav se nezměnil. Ve druhé půli nastřelil frýdecký Kerbr břevno, ale gólu se valcíři dočkali až po zahrání rohového kopu, skóroval Staněk. (FC TVD Slavičín – FK Frýdek-Místek 0:1)

Podzimní zápas FC TVD Slavičín – SK Líšeň 1:1

branka: 56. Hnaníček - 41.Nosko

ŽK: Hnaníček, Stýskala, Šamánek – Nosko, Belej

ČK: Ptáček – Drábek

Slavičín: Talčík – Fábry, Šamánek, Ptáček, Švach M. – Řihák, J. Hnaníček, Jaroš (78. Remeš), Stýskala – Lysáček (83. Hořák), Kříž

Líšeň: Sedmidubský - Čampa, Hebron, Drábek Martin (33.Mičko, 87.Milotínský), Křap - Pecha - Nosko, Drábek Michal, Belej, Oprchal - Vrtěna (65.Šudoma)