Rezerva ševců opět prohrála, tři body si odvezla Líšeň

Do Spytihněvi přijela zachraňující se Líšeň, která je v jarní tabulce na 3. místě. Domácí ševci sice šli do vedení, ale nadějný náskok udrželi jen do poločasu a po zásluze prohráli.

FC FASTAV Zlín B - SK Líšeň 1:3

Branky: 8. Masař – 34. a 47. z pen. Král, 66. Frimmel Karty: Tkadlec, Michálek, Matyáš Rozhodčí: Drozdy – Pospíšil, Gasnárek
Diváci: 105

FC FASTAV Zlín B: Dostál – Michálek, Matyáš, Žůrek, Vašulka, Tkadlec, Novák (63. Sklenář), Mlýnek M., Chwaszcz, Stuchlík (58. Blanař), Masař (67. Vičánek)

SK Líšeň: Rychetský - Král, Bednář, Krška (82. Minařík), Machálek, Pospíšil, Zezula, Ovsepjan (77. Čampa), Demeter, Fall, Frimmel (88. Daněk)

Komentář

Zlínským mladíkům vyšel vstup do zápasu. V 8. minutě využil špatně postavené zdi Masař, a pěknou střelou překonal Rychetského, 1:0.

Branka jakoby vyhnala k větší aktivitě hosty a ti začali nepříjemně přitápět před brankářem Dostálem. Ve 12. minutě nejprve hlavičkoval volný Zezula z dobré pozice mimo.

O pět minut později další akce z pravé strany zaváněla brankou, ale střelu z 10 metrů dokázal Dostál i s přispěním obránců zachytit před brankovou čárou.

Bohužel ve 34. minutě už bylo srovnáno. Po rohovém kopu na přední tyč se prosadil důrazný Král, 1:1.

Na konci 40. minuty se hosté radovali už podruhé, naštěstí předčasně. Přetažený centr na zadní tyč zakončil hostující hráč až moc přesně, nastřelil tyč, od které se míč odrazil zpět do rukavic Dostála.

Druhý poločas začal tak jako skončil ten první. Hned od začátku se vrhli do útoku hosté a ve 47. minutě byl podražen ve vápně hostující Krška. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Král, 1:2.

Zlínští se k ohrožení brány moc nedostávali, Líšeň je zkušeně držela na své polovině a stále ohrožovala Dostálovu bránu.

A v 66. minutě se hosté dočkali další branky. Za dlouhým míčem za obranu šel nejdůrazněji Krška a od brankové čáry našel přesně před prázdnou bránou Frimmela, pro kterého už nebyl problém zakončit do prázdné brány, 1:3.

Zbytek zápasu se odehrál ve stejné režii, zlínští mladíci neprověřili Rychetského ani jednou, a proto nemohli korigovat skóre utkání.

Hodnocení trenéra Jana Jelínka: Jediné co bylo dnes dobré, tak vstřelená branka. Od toho okamžiku už nic. Zápas ustrašený, bez zápalu, ochoty tvrdě makat. Hráči, kteří by měli aspoň trochu mužstvo táhnout a řídit, tak dělají fatální chyby. Dětský fotbal v mužské soutěži!

Další zápas sehraje juniorka v sobotu 27.5 v Olomouci proti HFK od 17:00.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 23.05.2017 v 07:10