SK Líšeň – FK Hodonín 3:3

Z webu Hodonína.
Změny v sestavě přinesly zlepšení, šance i góly. Hodonín remizoval v Líšni 3:3

Hodonín – Na úvod prohráli s ligovým Slováckem, před týdnem si jasně poradili s Mutěnicemi a v sobotu si připsali první zimní remízu. Fotbalisté Hodonína hráli na umělé trávě v Líšni s posledním týmem MSFL 3:3, když po úvodní části prohrávali o dva góly.

Porážku odvrátily až poločasové změny v sestavě, které do hodonínských řad přinesly zlepšení, šance i góly. O branky divizního lídra se tentokrát postarali útočník Pavol Masaryk, stoper Petr Kyselka a mladý Ukrajinec Pavlo Dovhanyuk.

Hosté výsledek brali. „Líšeň má mladý běhavý tým. Hrála klasický brněnský fotbal založený na pohybu a přihrávkách. Domácí nás určitě prověřili. Byla to dobrá konfrontace spodku třetí ligy a čela divize. S druhou půlí můžeme být spokojení,“ uvedl asistent hodonínského kouče Vladimír Malár.

I když na celkové hodnocení výkonu divizního lídra je ještě brzy, úvodní část přinesla zklamání a rozpaky. Hosté nehráli dobře a po hrubých chybách zaslouženě inkasovali. Skóre otevřel ve 12. minutě domácí stoper Čampa. Zkušený zadák s přehledem proměnil penaltu nařízenou za faul Heska.

Na druhé straně zahrával pokutový kop i Hodomím. Nedovolený zákrok na Čambala potrestal kanonýr Masaryk. Slovácký celek se ale z nerozhodného výsledku dlouho neradoval. Vedení Brňanům vrátil Voda, který se 28. minutě střelou z šestnáctky překonal gólmana Petráše. Na 3:1 zvýšil po rohovém kopu hlavičkující Zezula. „Byl to zápas dvou zcela rozdílných poločasů. První se nám vůbec nevyvedl. Hráli jsme špatně, navíc jsme po vlastních chybách obdrželi laciné branky. Ani směrem dopředu jsme příliš nebezpeční nebyli. Do přestávky jsme si toho vytvořili minimum,“ přiznal Malár.

Hostům pomohla až krátká poločasová přestávka a změny v sestavě. „Po prostřídání se hlavně hra ofenzivy zvedla. Zaslouženě jsme srovnali,“ řekl bývalý ligový útočník.

Remízu 3:3 zařídili právě sobotní náhradníci. V 62. minutě po rohovém kopu Bartoše hlavou prodloužil míč do sítě neobsazený stoper Kyselka, vzápětí se po spolupráci Šturmy a Čambala prosadil mladý útočník Dovhanyuk.

Hodonín, kterému znovu scházeli Polách, Varmuža a Voříšek, měl ve druhém půli více příležitostí, ale skóre už se nezměnilo. „Po přestávce jsme byli lepší. Klidně jsme mohli i vyhrát,“ míní Malár. „Na druhé straně i Líšeň se dostala do několika vyložených šancí. Bylo to tím, že jsme útočili a snažili se vyrovnat,“ přidává.

Hektická druhá půle přinesla spoustu vzruchu, šancí, střel i závarů. „Hrálo se nahoru dolů. Zápas klidně mohl skončit šest šest,“ upozorňuje hodonínský asistent.

Sobotní duel kromě divoké remízy přinesl i jednu jistotu. Obránce Zdeněk Kučera, který byl v divizním týmu na zkoušce, hrát na jaře za Hodonín nebude. „Mají o něj zájem jiné kluby, kam to má z Jihlavy blíž,“ vysvětlil vedoucí mužstva Stanislav Urbánek.

Lídr divize D v dalším přípravném utkání vyzve béčko Slovácka. Utkání se hraje ve Starém Městě na Širůchu v sobotu 28. ledna v 11.00. V pondělí se pak hodonínští fotbalisté přesunou na Nemojanský Mlýn, kde absolvují týdenní soustředění.

Přípravný fotbal –

SK Líšeň – FK Hodonín 3:3 (3:1)

Branky: 12. Rudolf Čampa z penalty, 28. Filip Voda, 35. Tadeáš Zezula – 24. Pavol Masaryk z penalty, 62. Petr Kyselka, 69. Pavlo Dovhanyuk

Hodonín: Petráš – Palkovič, Hesek, Konečný, Fojtík – Sasín, Paděra, Bartoš, Mareš – Masaryk, Čambal (Červinek, Kyselka, Šturma, Holešinský, Dovhanyuk).

Autor: Libor Kopl

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 24.01.2017 v 07:16