Holice konečně zabrala. I v deseti zdolala Líšeň

Olomouc – Fotbalisté 1. HFK Olomouc se konečně dočkali. Holice po třech vysokých prohrách slaví své první body v sezoně, když doma porazila Líšeň 2:1. O výhře HFK rozhodl první poločas, ve kterém domácí svého soupeře jasně přehráli.

Holice první půli vyhrála 2:0 díky brankám Přikryla a Kostorka. Krátce po přestávce přišla komplikace v podobě červené karty pro Bernarda a kontaktního gólu soupeře, ale domácí nakonec i v deseti těsné vítězství ubránili.

„Konečně jsme neudělali žádnou hrubou chybu. Od toho se to odvíjelo. Musíme poděkovat hráčům, že to zvládli. Druhý poločas sice nebyl moc na koukání, ale potřebovali jsme body,“ oddechl si trenér Jiří Derco.

Holický kouč, kterého na lavičce nově doplnil šéftrenér holické mládeže Vlastimil Palička, udělal po katastrofálním vstupu do soutěže několik změn v sestavě. Tou nejviditelnější bylo zařazení Filipa Rýdla na pozici stopera.

Kapitán Holice se ale na nezvyklém postu dlouho neohřál, protože se po dvaceti minutách ozvalo bolavé tříslo a Rýdel musel střídat.

I tak ale HFK v první půli jasně dominoval. Z řady příležitostí se nakonec jako první ujal ve 30. minutě přesný centr Bučka, který hlavou prodloužil do brány Přikryl.

O pár minut později zahrál ve vápně rukou Bednář a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Kostorek a domácí vedli 2:0.

„V prvním poločase hráli kluci výborně. Plnili taktické pokyny a vytvořili si šance, které proměnili. Jen škoda, že jsme nepřidali třetí gól, protože by to pak mohlo být jednodušší,“ podotkl Derco.

Pohodový zápas si Holice zkomplikovala ve 48. minutě, kdy po druhé žluté kartě putoval do kabin Bernard.

„Fatální chyba. Hráč ví, že má žlutou kartu a udělá takový zákrok, kterým oslabí mužstvo. Je to nedisciplinova­nost,“ zlobil se po zápase Derco.

Hosté proměnili přesilovku v gól v 59. minutě. Po závaru se balon odrazil k Matouškovi a ten z první poslal míč přesně k tyči.

O pár minut později byl blízko vyrovnání Voda, jehož parádní střela z voleje orazítkovala břevno.

V závěru se Líšeň snažila o tlak, ale pozorně bránicí Holice nepovolila svému soupeři žádné vyložené šance.

Trenér hostů Josef Mazura po zápase hráčům vyčítal především výkon v první půli.

„V prvním poločase jsme hráli špatně. Nebyli jsme důrazní, prohrávali jsme souboje, všechny balony jsme hráli dozadu. Druhá půlka už byla po vyloučení trochu jiná, ale bylo to málo,“ uvědomoval si zkušený kouč, který o přestávce oživil hru dvěma střídáními.

„Viděl jsem, že někteří hráči neodevzdávají maximum, tak jsem udělal změny. Druhý poločas byl trochu lepší, ale bohužel bez bodu,“ konstatoval Mazura.

1. HFK Olomouc – SK Líšeň 2:1 (2:0)

Branky: 30. Přikryl, 35. Kostorek z pen. – 59. Matoušek. Rozhodčí: Možíš – Dohnálek, Trávniček. ŽK: Bernard, Pyclík – Zrzavý, Krejčí, Matoušek. ČK: 48. Bernard. Diváků: 115.

HFK: Mucha – Horka, Řehák, Rýdel (20. Krumpolc), Přikryl – Pyclík, Buček, Bernard, Marek (37. Bořil) – Kostorek (85. M. Krejčí), Pezzotti. Trenér: Jiří Derco.

Líšeň: Zrzavý – Čampa, Zezula, Bednář, Maloušek – Voda, Fall, Vejmělek (46. Hanuš), Ovsepjan (46. Milotinský, 60. J. Krejčí) – Stehlík. Frommel. Trenér: Josef Mazura.