Holice zvládla těžké utkání s Líšní

Sobota 27.8.2016, 16:30 hod. - MSFL, 4. kolo, 2016 - 2017, stadion Holice
Holičtí fotbalisté přivítali ve 4. kole třetí nejvyšší fotbalové ligy na domácí půdě tým SK Líšeň v jehož kádru nastupuje i bývalý hráč HFK Jindra Stehlík.

Holičtí v tomto utkání už potřebovali zabrat. Od úvodních minut to bylo také vidět, dobře kombinovali a měli rychlý přechod do útočné fáze.

K první vážnější situaci se dostali holičtí ve 14. minutě. To pálil nebezpečně ze standardky Rýdel, brankář vyrazil jeho nepříjemnou střelu na roh. Z rohu, který proletěl celým vápnem, vypálil z jedné Marek, brankář jeho střelu vyrazil před sebe, kde nebezpečně dotíral Pyclík. Jeho dorážka už byla na dlouhou nohu.

Bohužel ve 20. minutě musel ze zdravotních důvodů střídat zkušený Rýdel a nahradil ho Krumpolc.

Holičtí pokračovali v nebezpečných akcích. Ve 24. minutě po pěkné kombinaci hledal Buček ve vápně Pezzottiho, jehož střelu ale stačil zablokovat obránce.

V 32. minutě vybojoval agilní Marek míč pro Bučka, který krásným centrem našel hlavu Pyclíka a ten jej posunul na zadní tyč. Holičtí tak šli zaslouženě do vedení - 1:0.

I nadále pokračovali v tlaku na líšeňskou obranu. V 34. minutě nastřelil ruku hostujícího hráče Řehák a holičtí kopali penaltu. Tu s přehledem proměnil Kostorek 2:0.

V závěru poločasu ještě několikrát zahrozil Pyclík, ale stav utkání se už nezměnil a do kabin se šlo za dvou brankového vedení Holice.

Druhý poločas hodně ovlivnilo vyloučení Bernarda po druhé žluté kartě. Hosté toho využili k tlaku a nakopávaným míčům. Snížit se jim podařilo v 59. minutě po dvou dorážkách , když poslední z nich skončila u tyče Muchovi brány - 2:1.

A začal boj o body. Hosté hráli o jednoho více a tlak se stupňoval. Z pěkné akce nastřelili hosté břevno. Několik závarů vyřešila holická obrana a nakonec si uhájili všechny tři body. Pro Holici je to velice důležité utkání a po vydařeném výkonu získali první tři body.

1.HFK Olomouc - SK Líšeň 2:1 (2:0)

Branky: 33. Přikryl, 35. Kostorek (pen.) - 59. Matoušek. Rozhodčí: Možíš - Dohnálek, Trávníček. Delegát FAČR: Zdeněk Hulcký. ŽK: 45. Bernard (HFK), 72. Pyclík (HFK), 90+3. Mucha (HFK) - 45+1. Zrzavý (LIS), 68. Krejčí (LIS), 76. Matoušek (LIS) – 45+1. Zrzavý (LIS). ČK: 48. Bernard (HFK). Diváků: 115.

1.HFK Olomouc: Mucha - Přikryl, Řehák, Horka, Kostorek (86. Krejčí) - Bernard, Marek (37. Bořil), Buček, Rýdel (20. Krumpolc), Pyclík - Pezzotti. Náhradníci: Snášel - Krejčí, Krumpolc, Drmola, Kipritidis, Wolf, Bořil. Realizační tým - trenér: Jiří Derco, asistent: –, vedoucí mužstva: Miroslav Derco, masér: Pavel Beneš, kustod: Jiří Slavíček, lékař: MUDr. Rudolf Ditmar.

SK Líšeň: Zrzavý - Bednář, Čampa, Voda, Stehlík, Zezula, Ovsepjan (46. Milotínský - 60. Krejčí), Matoušek, Fall, Vejmělek (46. Hanuš), Frimmel. Náhradníci: Leznar - Krejčí, Hanuš, Milotínský. Realizační tým - trenér: Josef Mazura, asistent: Vladimír Kukol, vedoucí mužstva: Michal Král, masér: Martina Šperková, kustod: –, lékař: –.

Následující kolo: v dalším utkání zavítáme na domácí půdu týmu FC Velkého Meziříčí. Utkání se hraje v neděli 4.9.2016 od 10:15 hod. ve Velkém Meziříčí.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 28.08.2016 v 09:25