Z webu Břeclavi - Záchrana v MSFL je již možná jen teoreticky

MSK-SK Líšeň 0:0 (0:0)
Břeclav (Jaroslav Hýbner). Ve 28.kole Moravskoslezské fotbalové ligy, tři kola před koncem soutěže, se v Břeclavi střetli muži MSK Břeclav A s celkem SK Líšeň.

Zatímco Líšeň šla za vytouženým bodem za remízu, který jí zajistil definitivně setrvání ve třetí nejvyšší soutěži v ČR bez ohledu na ostatní výsledky kola, pro domácí fotbalisty vedla cesta k reálné naději na záchranu jen přes tříbodový zisk. Výsledek 0:0 tak plně uspokojil Líšeň, pro MSK v konfrontaci s ostatními výsledky zůstává však již jen teoretická naděje na záchranu. HFK Olomouc prohrál 1:4 v Otrokovicích a zůstává bod před Břeclaví, Třebíč hrála doma s Velkým Meziříčím a po své výhře 2:1 má na poslední příčku pětibodový náskok. Při očekávaném sestupu dvou celků mají fotbalisté MSK již jen teoretickou možnost záchrany. Museli by vyhrát ve Zlíně s béčkem Fastavu a na závěr doma s Hulínem a současně by Třebíč musela oba své zápasy v Hlučíně a ve Vyškově prohrát a Olomouc by mohla z posledních dvou kol získat maximálně čtyři body. Naděje umírá poslední, stále tu jiskřička naděje nesměle bliká.

Vyrovnaný boj mohli fotbalisté MSK rozhodnout pro sebe v prvním poločasu, když po faulu na Lucase Carvalha, který byl nejnebezpečnějším hráčem MSK, kopal Pavel Simandl penaltu. Většinou bývá ze značky pokutového kopu úspěšný, tentokrát jeho střelu vystihl brankář Líšně Zrzavý. „Byla to škoda, Líšeň by musela otevřít hru a my bychom měli šance dostávat se do přečíslení,“ řekl trenér MSK Ivan Dvořák. Kapitán Simandl hrál se sebezapřením se zlomeným prstem, po dvaceti minutách musel odstoupit pro zranění zad Marek Světlík a zápas nedohrál ani Carvalho. „Dále nám v sestavě chyběli Radim Diviš a Libor Radkovič“, doplňuje trenér Dvořák ztráty, které oslabily údernost jeho týmu. Hosté stavěli svou hru na zajištěné defenzívě, protože jim stačil ke spokojenosti zisk bodu. Z ní vyráželi k nebezpečným protiútokům, z žádného z nich ale míč do branky Břeclavi nedostali. Rozhodnout mohli v poslední minutě, ale ani oni neproměnili pokutový kop. Remíza tak byla spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti, domácí fotbalisty ale nemohla uspokojit, i když to byl teprve třetí jarní zápas z dvanácti, v němž bodovali.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 30.05.2016 v 21:21