Z webu Vítkovic - MFK Vítkovice - SK Líšeň 2:0 (1:0)

Branky: Bystrý, Hykel
Sestava: KRBEČEK, OGNYANOV, KODEŠ, CVERNA, METELKA, COUFAL, MIKULA, HRUZIK, BYSTRÝ, TARABA, WOJNAR, HYKEL, HALAŠKA, VÍTEK, DVOŘÁK, GEBAUER, BÝMA, KOVAŘÍK, KLEJNOT, BLUCHA

Hodnocení trenéra Romana Westa:

Do utkání jsme měli velmi dobrý vstup. Dostali jsme svého soupeře pod tlak, byli jsme
dostatečně aktivní i agresivní. Vyhrávali osobní souboje, drželi míč a v podstatě ho hostům
nepůjčili. Po brance Bystrého jsme mohli nebo lépe řečeno měli přidat druhý a třetí gól ze
šancí Kovaříka, Halašky a Cverny. Poté naše tempo opadlo a více ze hry měla Líšeň. Naštěstí
jsme dobře bránili a hostům nic nedovolili. Naopak jsme měli rychlé protiútoky a z nich další
gólové příležitosti Dvořáka, Wojnara či opět Halašky.

Do druhého poločasu jsme nastoupili trochu pasivně. Líšeň tam měla dva tři rohy, ze kterých
mohlo být nebezpečí. Postupně jsme se ale znovu dostali do tempa a vytvořili si opět velké
brankové šance Halaškou, Kovaříkem, Mikulou či Metelkou. V těchto chvílích jsme naprosto
dominovali, jenže pořád nedokázali utkání definitivně rozhodnout. To se nám povedlo až deset
minut před koncem brankou Hykla na konečných 2:0. Koncovka zápasu nebo jeho určité
pasáže, neměli takovou šťávu, je třeba pořád pracovat na kondici abychom dokázali vydržet
hrát tempo-fotbal po celých 90 minut. Na druhou stranu to, že jsme si vytvořili v každém
poločase okolo sedmi větších či menších šancí je značný posun k lepšímu. Zejména mě ale
těší hra týmu směrem dozadu. Nejenom čisté konto ale i fakt, že jsme hostům nedovolili
žádnou větší příležitost. Konečně jsme na jaro zahráli utkání, kdy jsme byli na gólové
příležitosti výrazně lepší než náš soupeř a takovým směrem by to mělo pokračovat do
budoucna.

Všichni hráči působili jako vyměněným dojmem. Zlepšení bylo opravdu patrné. V podstatě
nikdo svým výkonem nezklamal, spíš naopak pozitivně překvapil. Z tohoto pohledu
individuálně podali oproti minulému zápasu nadstandardní výkony především Wojnar, Bystrý
nebo Hykel. Opět se dalo spolehnout na Hruzíka či Halašku. Rovněž nám velmi pomohl
výkon Metelky. Ostatní hráči odehráli svůj solidní standard, kterým se prezentovali celý
týden v tréninku. Malinko více očekávám od Kovaříka.

Je ale třeba krotit přílišný optimismus, neboť soupeř nenastoupil v optimálním složení. To, zda
jsme se opravdu v některých věcech zlepšili či posunuli by mohlo být patrné až v příštím utkání