Dorostenci se protrápili k výhře

Třebíč – Utrápeného vítězství dosáhli fotbalisté HFK Třebíč, kteří v úvodním jarním kole divize D staršího dorostu hostili Líšeň. Mladší hráči Horáckého klubu sahali proti Brňanům po obratu, ale ten se nekonal a v závěru se radovali Jihomoravané.

Divize D st. dorostu
TŘEBÍČ - LÍŠEŇ 2:1
Domácí odstartovali jarní část soutěže zostra a během úvodní čtvrthodiny měl tři tutovky Hronek. Skóre však otevřel až po rohu Holého ve 37. minutě hlavičkující Novák. „První poločas jsme mohli vyhrát vyšším rozdílem, klidně 4:0 nebo 5:0. Šancí jsme měli dost. Líšeň byla aktivní, velice pohyblivá, ale váznější příležitost si nevytvořila,“ komentoval vedoucí třebíčského mužstva Vojtěch Šťáva.

Obraz hry se ve druhém dějství příliš nezměnil. Jako první zahrozil domácí Rygl, který si obhodil gólmana, ale prázdnou branku minul. Netrvalo dlouho a Holý ukázkovou přihrávkou oslovil Ondřeje Uličného, který kličkou překonal líšeňského brankáře a narozdíl od Rygla uklidil míč do sítě. Hosté se dočkali po chybě stopera Pecky, který nezpracoval míč a jeho zaváhání využil Štěrba – 2:1. Pojistku mohl ke konci přidat Rygl, ale ten ani pátou šanci neproměnil, jeho hlavičku vykopl z brankové čáry hostujcí hráč.

„Z naší strany to bylo utrápené vítězství. Mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem, ale Hronek tři nebo čtyři šance a Rygl asi pět gólovek neproměnil. Soupeř s kádrem mladšího dorostu hrál velice dobře a neustále nám hrozil,“ hodnotí Šťáva.
Góly: 37. Novák, 57. O. Uličný – 66. Štěrba. Rozhodčí: Šula. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Třebíč: Hagara - Hovorka, Pecka, Pánek, J. Uličný - Holý (64. Šibůrek), Novák (58. Čajánek), Šmíd, Hronek (46. O. Uličný) - Bastl (87. Benáček), Rygl.

Divize D ml. dorostu
TŘEBÍČ – LÍŠEŇ 2:3
Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří byli aktivnější a vytvářeli si brankové příležitosti. Paradoxně mohlo udeřit na opačné straně. Ojedinělý útok domácích skončil faulem na Mitáše, ale nařízenou penaltu Benáček neproměnil. To Líšeň potrestala dvěma góly ještě do přestávky.

Do druhého poločasu se role otočily. Třebíčští začali být lepším týmem na hřišti a po góléch Malety a Benáčka zaslouženě vyrovnali. Mladíci HFK měli další šance, které ale neproměnili, a tak místo obratu rozhodla brankou v závěru Líšeň. „Kluci si za předvedený výkon zaslouží pochvalu. Zápas odmakali a odjezdili. Utkání by více slušela remíza,“ hodnotí domácí trenér Ivoš Nejedlý.
Góly: 44. Maleta, 48. Benáček – 19. Rolinek, 37. Loup, 79. Dostálek. Rozhodčí: Voneš. ŽK: 1:2. Poločas: 0:2. Třebíč: M. Trnka – Hrbáček, Suchna, Holík (57. Štveráček), Renát - Rybníček (60. Kouřil), Šibůrek, Benáček, Mitáš (76. Vostál) - Maleta (65. Kucharský), T. Trnka.