MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Generálku na ligu fotbalisté Vyškova prohráli.

Do Líšně pojedou v lepší náladě
Mohelnice – Podobně jako několik předchozích přípravných utkání nedopadla ani generálka fotbalistů MFK Vyškov na jarní start Moravskoslezské ligy výsledkově dobře.

Tentokrát se ale čelo trenéra Miloslava Machálka po utkání v Mohelnici nekabonilo. Jeho svěřenci sice prohráli 1:2, ale na hřišti se v souboji s dalším účastníkem MSFL dělo něco úplně jiného než minule s divizními Rosicemi. Při důraznější koncovce, více štěstí a méně chybujících rozhodčích na hřišti mohl být výsledek opačný. „Především jsme chtěli zjednodušit náš fotbal. A první poločas se nám to dařilo. Měli jsme jediný problém, že jsme nedali druhý gól,“ konstatoval po utkání Machálek.

První část Vyškov zcela jasně režíroval. V domácí sestavě sice dominují vysocí urostlí chasníci, ale evidentně jim dělaly problémy agresivita hostů a jejich celohřišťové napadání. Ani šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Byla sice trocha štěstí, že hosté hned tu první využili, ale střela Lukáše Lahodného po zemi přesně k tyči byla oku lahodící. Pak míč za záda domácího brankáře Jakuba Hory dopravili Michal Stříž a Josef Lička, ale v obou případech góly neplatily pro ofsajdy.

V Ličkově případě ovšem i přihlížející hráči domácího B týmu potvrzovali, že gól byl zcela regulérní. Domácí pak se štěstím přežili závary s dorážkami Daniela Přerovského a Lahodného, Lička z dobré pozice pálil vedle a trestný kop Stříže Hora vyboxoval. Domácí vážněji zahrozili až v poslední minutě, kdy syn slavnějšího otce Lukáš Hapal zblízka dorážel mimo tyče.

Úvod druhé půle pozdějšímu obratu nenasvědčoval. Stříž nejprve rozvlnil boční síť domácí branky a v padesáté minutě šel ve více než stoprocentní šanci Přerovský středem obrany zcela sám na branku. Jenže lob mu nevyšel a slabý oblouček poslal do rukou vystřídaného brankáře Mohelnice Petra Večeře. Hru hostů pak rozhodilo jedno plánované a jedno nucené střídání.

V šedesáté minutě šel do branky Jakub Klimeš a krátce nato se na hřiště vrátil Václav Novotný, když David Hodinář avizoval drobné zdravotní potíže. „Kuba trošku nepochopil, že chceme hrát jednoduchý fotbal. Snažil se jít do rozehry s obránci, a to v tomto prostředí a při vysokém forčekinku soupeře byla ta cesta k prohře. Ale nebylo to jen o gólmanovi. Dan měl proměnit obrovskou šanci na 2:0 a pak by se všechno vyvíjelo jinak. Bohužel jsme potom zase začali hrát komplikovanější fotbal. Ztráceli jsme balony a domácím se po těchto situacích podařilo otočit výsledek, i když ve druhém případě tomu předcházela jasná hrubá chyba rozhodčího. Celkově ale mám ze zápasu a výkonu slušný pocit,“ zdůraznil Machálek.

Utkání by asi opravdu více slušela remíza. Jenže Machálkem zmíněný moment domácí využili ke druhé brance. Evidentně velezkušený arbitr přímo před sebou přehlédl podražení Michala Jeřábka a bezprostředně nato odpískal faul proti Vyškovu. Jakub Heidenreich střelou z přímého kopu z pětadvaceti metrů perfektně vymetl šibenici Klimešovy brány. „Konečně jsme narazili na opravdu agresivního a běhavého soupeře, který nás dokonale prověřil. V prvním poločase jsme s tím měli obrovské problémy. Museli jsme změnit rozestavení, protože v systému 4–4–2 nám to vůbec nešlo. Vyškov ovládal střed hřiště. Změny v rozestavení nám prospěly. Bača, který tvoří naši hru, měl najednou hodně volnosti. Ale hlavně jsme ve druhém poločasu přidali na agresivitě a Vyškovákům jsme se v tom vyrovnali. Výsledek mě uspokojil, ale ještě víc to, že zápas splnil svůj cíl. Naznačil, že mužstvo je nachystané dobře, ale potvrdit nám to mohou až mistrovské zápasy,“ radoval se po utkání domácí trenér Roman Sedláček.

Jde i o sebevědomí

Dlouholetá vyškovská opora David Hodinář ze hřiště neodkulhal, ale v mrazivém počasí nechtěl při menších svalových potížích nic riskovat. „Není to nic vážného. Jsem rád, že jsem mohl bez zranění odtrénovat celou přípravu. Myslím, že velká část tohoto zápasu ukázala, že kvalitu máme, že když prodáme to, co umíme, můžeme uspět i v Líšni a v dalších zápasech. Zejména v prvním poločase jsme hráli dobrý fotbal od tohoto výkonu bychom se měli odrazit. A věřím, že to po ne moc vydařené přípravě zvedne i sebevědomí mužstva,“ je přesvědčený Hodinář.

První mistrovské utkání jarní části MSFL Vyškovští sehrají už tuto sobotu v Brně-Líšni. Výkop bude v 15.00 hodin.

FK Mohelnice – MFK Vyškov 2:1

Poločas: 0:1. Branky: 66. Žák, 70. J. Heidenreich – 16. Lahodný.

Mohelnice: Hora (46. Večeř) – J. Heidenreich, Kuba, Pinkava, Seibert – Kopa (46. J. Kotůlek), Bača, Fišara, Vokoun (27. M. Kotůlek) – Žák, Hapal.

Vyškov: L. Kollár (60. Klimeš) – Němeček, Trousil, Hodinář (62. V. Novotný), V. Novotný (46. Netopil) – Přerovský, Studený, Jeřábek, Lahodný, Stříž – J. Lička.

Autor: Zdeněk Vlach

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 13.03.2016 v 18:13
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.