MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Vyškov prohrál s dalším divizním soupeřem.

Machálek přemýšlí o rezignaci
Vyškov – S končící zimní přípravou a blížícím se startem jarní části mistrovských fotbalových soutěží většinou ubývá otazníků v sestavách a vrásek na čelech trenérů.

To je ovšem ideální stav. V případě kouče Městského fotbalového klubu Vyškov Miloslava Machálka se zřejmě děje pravý opak.

V posledním utkání před generálkou na úvod moravskoslezské ligy jeho svěřenci prohráli s divizním Slovanem Rosice a Machálek nejenže krabatil čelo, ale dokonce přiznal, že přemýšlí o rezignaci. „Něco po hráčích chceme, ale vidím, že to nepadá na úrodnou půdu. Všechno dělají jinak. Ale je to možná i otázka, že jsem tady velice dlouho. Možná že bych měl opustit tuto loď. Budu nad tím přemýšlet. Jak to mám říct? Teď mě práce vůbec netěší, všechno se děje jinak, než chceme, a je to prostě hodně špatné,“ nezvykle odevzdaně konstatoval po utkání.

To, co řekl, bylo výrazně vidět v zápase. Ligový tým si s průměrnou divizí, Rosice s řadou odchovanců Zbrojovky Brno jsou po podzimu na třináctém místě tabulky jihomoravské skupiny, vypracoval první gólové šance až po osmdesáti minutách. Nebezpečím pro hostující branku jen zaváněla akce Josefa Ličky, kterou střelou do boční sítě ve dvacáté první minutě zakončil Lukáš Lahodný. Těsně před poločasovou přestávkou hlavičkoval z dobré pozice nepřesně Michal Jeřábek a dorážka Daniela Přerovského po vyražené střele Davida Němečka zaplachtila vysoko nad.

Ani hosté toho sice dopředu moc neukázali, ale dvakrát přehráli obranu Vyškova. V sedmadvacáté minutě nekrytý Filip Novotný, Vyškovan, který je nyní v Rosicích na půlročním hostování, šanci využil a ve 43. minutě Tomáš Chlup zblízka zbrkle překopl domácí branku, když na něj zívala její zcela prázdná polovina. „Z boku přišel centr a mně to spadlo k nohám, takže stačilo jen balón placírkou uklidit k tyči,“ odmítal Novotný gratulace, ale za pohotovost si je určitě zasloužil.

Do druhého poločasu přešel Machálek ze hry se třemi obránci na čtyři, v poli se toho však moc nezměnilo. Vyškovští měli převahu, ale nebezpeční byli jen ze standardních situací. Michal Stříž trefil z trestného kopu břevno a po rohovém kopu deset minut před koncem pak Lukáš Lahodný konečně zblízka dotlačil míč do rosické sítě. Tyčka poté ještě jednou zachránila hosty po centru Daniela Přerovského. Domácí nakonec vítězství Rosickým darovali. V komplikované rozehrávce se špatně orientoval David Němeček a malou domů poslal místo svému brankáři přímo na kopačky Jiřího Moučky, který měl dost prostoru a času, obešel brankáře a hokejově zasunul míč do prázdné branky.

Individuální chyby se ve fotbale stávají, proto se Machálek v hodnocení věnoval celkovému hernímu projevu. A tentokrát nenašel žádná pozitiva. „Poslední utkání, které se mně líbilo, bylo s Blanskem. Od té doby se trápíme, nemá to jiskru, nemá to lehkost, chybí sebevědomí, je to alibistický fotbal. Všechno hrajeme hodně komplikovaně, chybí zjednodušení hry. Navíc i zdravá agresivita, bez níž se dnešní fotbal neobejde. Prohráli jsme zaslouženě, protože jsme do osmdesáté minuty neohrozili branku soupeře. Všichni naši hráči by se měli zamyslet nad tím, proč hrají fotbal a co jsou schopní mu věnovat. Pro mě je to velice málo,“ nešetřil kritikou trenér MFK.

Spokojený Kugler

V poslední desetiminutovce jeho svěřenci konečně vyvinuli potřebný tlak a mohli otočit výsledek. Jenže místo toho přišla zmíněná Němečkova minela. „Vyškov byl ve všem lepší, takže za výsledek jsem samozřejmě rád. Ale my se teď víc potřebujeme vyladit herně. Co se týká taktiky, máme skluz minimálně čtrnáct dnů. Měli jsme moc zranění a nemocí a trénovali jsme doopravdy jen se zbytkem týmu. Sehráli jsme dva zápasy, které v podstatě byly skoro k ničemu. Hráči, kteří mají větší šanci být v základu, se teprve uzdravují. Optimální sestavě, anebo přesněji složení, v jakém asi nastoupíme v prvním mistrovském utkání, se jen trochu blížila sestava z prvního poločasu,“ komentoval zápas spokojený trenér Slovanu Michal Kugler.

MFK Vyškov – Slovan Rosice 1:2

Hráno na UT ve Vyškově

Poločas: 0:1

Branky: 80. Lahodný – 27. Filip Novotný, 88. Moučka

Vyškov: Klimeš (46. Kollár) – V. Novotný (72. Jeřábek), Krejčí, Hodinář – Němeček, Studený (76. V. Novotný), Jeřábek (46. Žoček), Lahodný, Stříž – Přerovský, J. Lička (46. Holub, 72. J. Lička). Trenér: Miloslav Machálek

Rosice: Zádrapa – Vítámvás, Dupal, Kršák, Šíp – F. Novotný (57. Lang), Pazourek (62. Fojtík), Kugler (60. Moučka), Huška (76. Chlup), Chlup (62. Rybníček) – Malata (74. Selinger). Trenér: Michal Kugler

Autor: Zdeněk Vlach

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 06.03.2016 v 17:47
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.